7 úžAsných strategií ke zlepšení živosti myšlení. Vyzkoušejte je teď! Zajímavosti


7 úžAsných strategií ke zlepšení živosti myšlení. Vyzkoušejte je teď! Zajímavosti

Když říkáme „hbitost myšlení“, máme na mysli všechny ty úžasné poznávací procesy aby osoba, která má rychle myslet a dělat závěry.

Tato kategorie zahrnuje také kreativitu, schopnost analyzovat věci a rychle provádět vhodné změny v každodenních situacích.

Všechny tyto procesy nejsou dar přírody nebo sklony, které se vztahují pouze na mladé lidi.

Opravdu opak! Nyní hovoříme o penězích, které můžete trénovat, ale ne vždy zmizí s věkem a navíc vyžadujíkaždodenní práci a úsilí, že člověk je lépe přizpůsoben na nové prostředí.

Stačí se dozvědět více o tom, jak zlepšit vivacity myšlení.

Stejně jako v případě cvičení, jóga nebo pěší turistiku v místnosti, tyto jednoduché techniky jsou jim poskytnout několik minut denně. Tato dvě hemisféry mozku lépe „spolupracovat“ vytvořil nové nervové spoje a postupně začnete rychleji a efektivněji myslet.

Přečtěte si další informace.

1. Noste nebo svlékněte se zavřenýma očima

I když to děláte jen jednou denně, zkuste! Noste nebo svlékněte se zavřenýma očima. Možná to zní divně, ale takové akce aktivují určité úžasné procesy:

  • nejprve zlepšuje koordinaci;
  • optimalizuje spojení mezi pravou a levou stranou mozku;
  • zlepšuje jemné motorické dovednosti;
  • pomáhá aktivovat mozek, protože psaní map s libovolnou vzdálenost od jediného tlačítka k tlačítku, přemýšlet o tom, jak používat rychlosti až kam umístit do rukou druhých.

Nezapomínejte na bezpečnost při výkonu cvičení: je lepší to udělat, když sedíte a ne stojíte.

Naučte asi 5 snídani, kterými přispívají do mozku

hry 2. „Vyhodnocení“

Chceme jen tečka „i“. Chcete-li zlepšit vivacity myšlení, musíte udělat nějaké úsilí a mít sílu vůle. Tyto techniky se může zdát jednoduché povolání, ale po chvíli váš mozek bude děkuji za takových metod překonat rutinu a nalézt nové podněty.

Hra "Hodnocení" je každodenní malá výzva, která aktivuje tři procesy: pozornost, hodnocení a počítání.

Například takový soubor otázek:

  • Kolik kroků vede k vstupu do mé kanceláře?
  • v autobuse: kolik lidí má černé oblečení samo o sobě?
  • při pohledu na číslo vozidla kolem: kolik se to ukáže, pokud přidáte poslední dvě číslice?
  • čekání na semafor: kolik sekund bude svítit zelené světlo?

Tyto a další zábavné otázky jsou skvělým způsobem, jak zlepšit živost myšlení, stejně jako rozvíjet pozornost, schopnost hodnotit a provádět výpočty. 3. Každý den se naučíte 5 nových cizích slov, abyste zlepšili živost myšlení

Nezáleží na tom, který jazyk si vyberete, nebo zda bude každý den stejným jazykem. Chcete-li zlepšit živost myšlení,

je velmi užitečné učit od 3 do 5 nových slov za den. nejen rozšířit své obzory, zlepšit jazykové dovednosti a znalosti, ale také přispět

tvorbu nové nervové tkáně, což zase bude vytvořit rezervu lepší psychické, potřebné k udržení jasného myšlení v průběhu času.4. Proveďte mnoho různých cvičení

Rutinní - to je jeden z největších nepřátel mozku

. Když nic není nové, mozog jde do autopilota.Pokud kognitivní procesy jsou neustále omezována stejných úkolů, které používáte svou kreativitu, diskrétnost a nedostávají žádnou radost, pokud to způsobuje, že některé negativní dopady, jako je například

ztráta paměti, poruchy soustředění, zpomalené reflexy, atdV ideálním případě

je třeba dát si jednu nebo dvě hodiny denně. Tyto malé chvíle věnované vašemu vlastnímu vývoji a touze jsou skutečným darem mysli nebo smysly. 5. Talk, dávejte pozor, dávat priority, projednat a vyvodit závěry

společenských kontaktů, pozitivní vztahy, dialog a rozhovor

, které rozšiřují vaše vnímání a přidávají nové poznatky je skutečný „palivo“ pro zlepšení vitality mozku. Naučte se rychleji zpracovávat informace a rozhodněte se, co je důležité, a dosáhnete vlastních závěrů.

Ačkoli vás to může překvapit, dokonce

, když hádáme jednou za čas, je aktivován mozek. Všechny výše uvedené akce

zlepšují soustředění, schopnost reagovat, sebevědomí a dokonce i schopnost řídit vlastní emoce. Koneckonců, není nic lepšího, než vědět, jak se hádat, ukazovat respekt a ostrost mysli.

6. Uchovávejte si denník

Mnoho lidí už začalo psát své myšlenky, nápady a památky na Shodeníkově práci.

Toto cvičení je také výbornou mozkovou terapií.

Naučíte se přeměnit své nápady a to, co se děje kolem dne, slov a historie.

Když si člověk myslí, rozvíjí své schopnosti a zhoršuje mysl.

Samoanalýza vám umožní pochopit sebe a dát vše na své místo, , které má pozitivní vliv na mozek.Rozvíjení tvůrčích schopností. Ve skutečnosti, jakmile začnete psát, budete nakonec cítit jako dělat to více a více. To je jako dveře vedoucí k mnoha dalším silnicím, které je třeba prozkoumat.

7. Jít každý den chodit

Naše tělo je synchronizováno s myslí a psychikou

. Pokud je tělo unavené, zažívá stres nebo necitlivost, mozky také začínají pracovat pomaleji. V tomto případě se zaměřuje na aspekty, kterébrání tvořivosti a relaxaci a prostě se soustředí na vnější podněty.Jog je ve skutečnosti skvělý způsob, jak relaxovat mozek.

Chůze uvolňuje mysl a zlepšuje fyzickou pohodu . Když se pohybujeme a pohybujeme nohama, zlepšujeme duševní schopnosti, zejména proto, že mozek přijímá více kyslíku a živin.Pokud chcete myslet více živější, nezapomeňte na zlaté pravidlo: investujte do sebe a učinte vášeň pro učení se hlavního prvku svého života.


9 ČAsné příznaky hypotyreózy

9 ČAsné příznaky hypotyreózy

Hypotyreóza - onemocnění, které ovlivňuje funkci štítné žlázy. Tato žláza reguluje metabolismus, sekretuje několik hormonů a ovládá některé z vitálních procesů těla. je časté onemocnění v populaci, která postihuje především ženy a dochází při snížení hladiny hormonů štítné žlázy, takže je obtížné dosáhnout stabilního a tělesnou hmotnost.

(Zajímavosti)

Jaká je barva a konzistence výkalů?

Jaká je barva a konzistence výkalů?

Normálně výkaly by měly být hnědé, není příliš lehké a příliš tmavé . Konzistence fekálních hmot musí být pevná, ale ne příliš velká. Aby to bylo tak, je důležité normalizovat funkci trávicího systému: Spotřeba : když potravina vstoupí do těla. Trávení : chemický proces, při němž jsou potraviny rozděleny na malé molekuly.

(Zajímavosti)