Vynikajících japonských slov osobního rozvoje


Vynikajících japonských slov osobního rozvoje

Zajímavá fakta, když se dozvědět více o jiných jazycích a slovech, začínají chápat, jak kultura může utvářet svět kolem sebe, znát jejich vnímání života a dokonce i speciální vesmíru. Prostředí, ve kterém člověk žije, výrazně ovlivňuje její osobní vývoj.

Japonská kultura je známá slovy, která kombinují řadu myšlenek. Tyto pojmy jsou úžasné, podmanivé a impozantní lidé ze západního světa.

Přimět lidi, aby si mysleli hluboce o svých životech a přinést změny, chápání nových perspektiv a osobního rozvoje. Nakonec přispívají k kulturnímu a psychickému obohacení. V dnešním článku vás vyzýváme, abyste se o něm dozvěděli více. Jsme přesvědčeni, že tato slova budou pro vás zajímavá a ne méně překvapivá.

osobní rozvoj a vyjádření

1. Ikigai- svůj důvod k existenci každý by měl mít své vlastní

ikigai. To jemotiv, cíl, iluze nebo životní cíl, který dává sílu a energii, aby se každé ráno probudili. Nicméně, jste si dobře vědomi toho, že nalezení

ikigainení snadné. To je důvod, proč mnoho lidí tráví čas na moře, cítí ztracený, bez směru či motivaci, která jim může dát skutečný a hmatatelný štěstí. To je zajímavý koncept, který rozhodně stojí za to vzít na vědomí. Osobní vývoj přímo závisí na účelu života.

čtení: 7 znamení, že jste svobodný duch člověka

2. Kintsukuroi- po uzdravení je skutečné zlato

filozofie kintsukuroivýznamně spojena s odporem. Toto je sofistikované a přesné umění, se kterým můžete uzdravit své rány a být silnější, slušnější a nádhernější. V japonské kultuře, slovokintsukuroiznamená opravu techniky rozbitého porcelánu. Namísto házení umělci sutiny kombinovat se směsí s obsahem zlata pyl.Trischyny záměrně vyrobený viditelný, protože tyto řádky naznačují, že předjedinečný objekt s vlastní historií. 3.

Vědom- smutek prostřednictvím stálosti Život se rychle pohybuje a nečeká na někoho

. Je nestálý, jasný a nemůže odpustit. Někdy končí láska a přátelství se může vyčerpat. To, co se dříve zdálo spolehlivé, najednou skončilo a musíte začít všechno od začátku.Mezi všemi těmito událostmi je slovo "

aware" jedním z nejvíce neobvyklých slov v japonském jazyce.To znamená, že součty se projevují skrze tekutou povahu věcí. Nicméně,

musí jít dopředu a zavřít staré dveře otevřít nové. 4.

Majime- osoba, která ví, jak být zodpovědný V japonštině

"majime" doslovně znamená vážnou osobu.Místo toho, aby to vnímalo jako náhlou kritiku uzavřené a infuzované osoby, stojí za to pochopit, že

" majime"se týká spolehlivosti charakteru. 5.

Nankurunaisa- jedna z nejlepších slov Nankurunaisa

- to je nepochybně jedna z nejkrásnějších slov ve starém japonském jazyce.To se týká
klasické myšlenky motivační psychologie, osobního rozvoje a dokonce duchovnosti. Jeho podstatou je věřit v budoucnost. Všichni se ocitli v situaci, kdy se v hustých různých událostech a problémech,

jediná cesta ven byla víra. Musíte pochopit, že

tok času společně s touhou jednat a duchem ducha pomůže nastolit všechno a otevřít nové příležitosti na obzoru. 6.

Gaman- odolat zkoušce důstojnosti Osobní rozvoj osoby - to je vždy obtížné. Na cestě je mnoho zkoušek a překážek.

Gaman

je další termín přímo příbuzný původu buddhismu. Navrhuje ponořit se do filozofie, která pomůže vnímat život zcela jinak. V tomto slově, ve skutečnosti, spojil několik různých myšlenek:

schopnost

  • kontrolu sebe; musí být trpěliví;
  • stabilita vůči
  • vydržet těžké a těžké časy;potřebujete
  • kombinovat důstojnost a sílu;schopnost překonat potíže a
  • dělat něco nového každý den, aby se cítil lépe. "

Gaman" také obsahuje stejně důležitý a cenný nápad -nezanedbávejte ostatní. Nemůže být zátěží ani problémem pro ostatní, spíše opak - stojí za to být

ti, kteří mohou pochopit lidi i uprostřed svých vlastních problémů. 7. Wabi-sabi - krása v nedokonalosti

Wabi-sabi - toto je další neméně zajímavé slovo spojené s estetikou, uměním a přírodou. Může se však vztahovat i na váš vlastní život a každodenní psychologii.

To se týká
krásy, která je ve věcech, které se zdají být nedokonalé. Zase wabi-sabi vyjadřuje myšlenku, že

opravdu krásné věci jsou jednodušší, elementárnější a čistější navzdory jejich malým vadám či nedostatkům. Tento koncept, který může

aplikovat denně, aby se zbavil posedlosti ideální krásou, přestal hledat dokonalost v životě nebo v těle nebo dokonce ve vztazích. Přijměte, že všichni máme nedostatky a jsou krásní ve svých nedokonalostech, protože osobní rozvoj je v první řadě sebepřijetí.

Naučte se používat tyto jednoduché, ale zajímavé myšlenky japonské kultury v každodenním životě.

Japonská technika odstranění stresu

Buďte upřímní: všichni se cítíme čas od času. Ale můžeme to bojovat! Existuje mnoho způsobů, jak se zbavit stresu, například účinných japonských technik. Zkuste to!


5 žIvin pro zdraví a aktivní mozku

5 žIvin pro zdraví a aktivní mozku

Zajímavá fakta Mysli vaše strava je ideální pro podporovat zdraví a aktivitu mozku ? Pravdou je, že nikdy nemůžete vědět jistě. Někdy je to velmi snadné, aby nesprávnou volbou stravy, a když to nejmíň čekat Kromě toho bude zvyk způsobovat vliv na cirkulaci spynu.Pohana což má za následek vznik klastrů, nebo kornatění tepen - jeden z faktorů, které by měly být vzaty v úvahu.

(Zajímavosti)

Vědci našli novou léčbu Alzheimerovy

Vědci našli novou léčbu Alzheimerovy

Zajímavá fakta zvyšující se počet starších lidí v moderní společnosti čelí případy Alzheimerovy choroby a dalších degenerativních onemocnění spojených s věkem. Tento účinek je tak nápadný, že podle Světové zprávy o Alzheimerově chorobě zveřejněné v roce 2015 se očekává, že Alzheimerova choroba se v příštích 20 letech zdvojnásobí.

(Zajímavosti)