6 Prostředky k odstranění otoků kotníků, chodidla a nohy


6 Prostředky k odstranění otoků kotníků, chodidla a nohy

kotníky, nohy a nohy - to jsou části těla, které jsou jako první trpí otoky, protože nejen udržuje tíhu člověka, ale také ovlivněna např. dieta, hormonální změny a některé srdeční poruchy. Často otoky kotníků, chodidel a nohou způsobené stagnace tekutin v celém těledůsledku to vede k hromadění toxinů a odpadů, které mohou zhoršit zánět.

Existuje mnoho faktorů, které mohou způsobit edém v dolních končetinách. Mezi nejčastější příčiny: těhotenství, nadváha, obezita, dlouhodobé a samozřejmě nadbytečná tekutina, která se nahromadila v těle.

Ale někdy je třeba věnovat větší pozornost tomuto druhu otoku, protože může být příznakem vážnějších problémů, jako jsou poruchy jater, žilní trombóza nebo ucpání lymfatického systému.

Pokud otok, nohy a nohy kotníku neprocházejí delší dobu, je důležité poradit se s lékařem, abyste zjistili příčinu tohoto problému. Pokud je otok krátkodobě, můžete pomoci velice přírodním prostředkům, o kterých budeme diskutovat v tomto článku a nohy se opět stanou normálními.Cvičení

Přestože edém v kotnících, nohou a nohou může způsobit bolestivé pocity, nedostatek fyzické aktivity může situaci zhoršit.

Na rozdíl od obecné víry je cvičení samo o sobě jedním z nejlepších způsobů, jak odstranit edém dolních končetin. Když cvičíte, zlepšuje krevní oběh a zabraňuje problémům, jako jsou krevní sraženiny.Doporučení:

  • Zkuste plavání: Toto je méně stresující cvičení bez přídavného tlaku na kotník, nohy a nohy.Jíst lépe a jíst méně soli

Jídlo je jedním z klíčů k dobrému zdraví, zlepšení krevního oběhu a prevence onemocnění, které postihují dolní končetiny.

Jak většina z vás již ví, konzumuje příliš mnoho soli nebo sodíku je jednou z hlavních příčin tekutinové stagnace a akumulace toxinů v těle

. Je velmi důležité jíst méně těchto produktů, které jsou obsaženy nejen v bílých krystalech v kuchyňském salonu, ale také v mnoha zakoupených výrobcích.Doporučení:

  • Existuje hodně náhražek soli, stejně jako alternativní produkty a recepty, které pomohou snížit jeho spotřebu. Dodržujte zdravou výživu, abyste předešli nadváze a obezitě.Pampeliška

Pampeliška je populární rostlina známá jako silný diuretik a prostředek k odstranění toxinů z těla.

Může pomoci se stojatou tekutinou a proto odstranit anestetikum otoky kotníku, chodidel a nohou. Doporučení:

  • Připravte pudink čaj a pijte tři šálky denně. Můžete jej také použít na problémové oblasti pomocí látky nebo ručníku.Anglická sůl

Jedním z tradičních dobrých prostředků pro edém dolních končetin jsou anglické soli.

Pomáhají zmírnit napětí z končetin, snižují zánět a stimulují krevní oběh, a tím působí jako profylaktika proti nemocem a dalším problémům .Doporučení:

  • Přidejte jednu sklenku anglických solí do vody ve vaně a ponořte do ní nejméně 15 minut. Pokud dojde k otokům pouze v kotnících a nohách, můžete tuto misku připravit v misce a ponořit do nohou po dobu 20 minut. Aloe

Tato rostlina má nesčetné příznivé vlastnosti: jak pro vnitřní zdraví těla, tak pro svou vnější krásu.

Jedním z nejdůležitějších - schopnost vzlétnout zapalování a odstranění toxinů, což samozřejmě pomůže uvolnit přebytečnou tekutinu z dolních končetin .Doporučení:

  • Vyčistěte čerstvý list aloe a přidejte dvě polévkové lžíce ráno na prázdný žaludek. Můžete jej smíchat s vodou nebo džusem. Dalším dobrým nápadem je použít čerstvý gel přímo na opuchnutý prostor. Masáž

Masáž chodidel a chodidel se může dokonale uvolnit,

stimulovat krevní oběh a pomáhá snížit stagnaci tekutin . Provedejte plynulé pohyby s tlakem, vystoupíte do srdce.Doporučení:

  • Nejlepším výsledkem masáže edematózních končetin jsou éterické oleje. Zde jsou některé z těch, které mají protizánětlivé vlastnosti: Peppermint
  • Lemon Eucalyptus Lavender


11 Způsobů, jak znovu použít čajové sáčky

11 Způsobů, jak znovu použít čajové sáčky

Zajímavosti Většina lidí hází čajové sáčky do koše, ihned po čaji, a to ani s vědomím, že mohou být znovu použity (a máme na mysli nejen výrobu nápojů). čajové sáčky by neměly jen vyhodit, protože i po vaření čaje, mohou být užitečné v domácí péči. Chcete se dozvědět o způsobech opětovného použití čajových sáčků?

(Zajímavosti)

Tipy na mytí ovoce a zeleniny

Tipy na mytí ovoce a zeleniny

Zajímavá fakta pravidelná konzumace ovoce a zeleniny je nezbytné pro udržení dobrého zdravotního , protože jsou to právě tyto výrobky obsahují mnoho živin, které také pomáhají naše tělo správně fungovat. Kromě toho ovoce a zelenina posilují imunitní systém a naopak chrání tělo před onemocněním. Plody jsou nejlépe konzumovány v surové formě nebo z nich vytlačené šťávy.

(Zajímavosti)