6 Typů toxických vztahů se musíte vyhnout


6 Typů toxických vztahů se musíte vyhnout

Mluvte o toxickém vztahu. Bezpochyby víš, o čem to všechno je. Dokonce možné, že jste měli s nimi jednou za život, takže víte, co obrovský emocionální rána mohou způsobit zdraví, když se spojit s někým, kdo dává své potřeby nad vaše.

V toxických vztazích se však vždycky děje něco divného: víte, že jsou, ale nemůžete je vidět, když jsou do nich vtaženi. Proč ano? jste příliš emocionální. Láska a náklonnost může být někdy jako obvaz, který vám neumožňuje vidět skutečnou situaci.

Proto chceme dnes mluvit o šesti typech toxických vztahů, které by měly být rozlišovány, aby se jim vyhnuly a stanovily limity, když se potřebujete chránit. Je třeba také poznamenat, že mluvíme nejen o romantických vztazích: můžete mít toxické přátele nebo dokonce toxické rodinné příslušníky.

Začněme.

1. Vztahy, ve kterých řídí vše jen jedna osoba

Někdy je snazší chvíli trvat a umožnit partnerům činit důležitá rozhodnutí - zodpovědní za to, co děláte. Věříte, že se o vás dobře starají. Buďte opatrní. Pokud bude mít někdo vždycky pod kontrolou všechno, přijde den, kdy se místo tebe rozhodne.

Nenechte se to stát ve vztazích s partnery nebo jinými lidmi.Vždy by měla existovat rovnováha zájmů a osobních příspěvků. Jakmile jeden z vás začne dělat více než ostatní, nebo se rozhodnete pro obě strany, mohou to být problémy. 2. Lidé, kteří dát své potřeby nad

„Líbí se mi, že je to tak - to je to, co mám rád - Musím - Doufám, že tě ...“ Lidé jsou neustále brát do vět osobního zájmena „já "Bezpochyby může patřit k ničivým typům osobnosti, které

vede k klasickému příkladu toxických vztahů. Ti, kteří nejsou schopni vidět za svým malým světem, nemohou přinést jiné osobě pravé štěstí. Nemohou dát respekt, který si zasloužíš. Pamatuj si to!

3. Ti, kterým se nedá věřit

Lidé, kteří nemají důvěru nebo porozumění, také postrádají emoční otevřenost, aby druhou osobu respekt, soucit a empatii. Vztahy, které jsou založeny na nedůvěře, vždy povedou k nedorozuměním a žárlivosti, které se objevují v neustálé diskusi, že

nakonec každý den zničí vaše sebevědomí . Toto je začarovaný kruh a nesmí zůstat v něm.4. Vztahy založené na nátlaku

"Po tom všem, co jsem pro tebe udělal, teď mi to odmítáš?", "Kdybys mě opravdu miloval, byl bys se mnou teď. Takže asi mě nenávidíš. " Pokud jste někdy slyšeli takové fráze, nepochybně víte, jak hrozné a bolestivé je slyšet taková slova od úst člověka, který vás zřejmě miluje.

Ale nezlobte se.

Lidé, kteří se spoléhají na manipulaci a nátlak, kteří používají tyto metody k zneužívání vztahů, ve skutečnosti necítí lásku, nerespektují a nerozumí vám. To je zřejmý příznak toxických vztahů. 5. Vztahy založené na lži

Někteří lidé neustále lžou. Dělají to za účelem dosažení svých cílů, plné kontroly nad světem, které postavili kolem sebe, a vždy v popředí vztahů založených na podvodech.

Mohou říci, že tě milují, že ty jsi to nejlepší, co se mohlo stát ve svém životě. Ale nejen že vám lásku neukazují, ale chovají se špatně a ponižující.

Jejich lež může časem, a pravděpodobně jí odpustíš. Ale z dlouhodobého hlediska vás zničí zevnitř. Nedovolte, aby se vám to stalo. 6. Vztahy založené na oběti

To je velmi častý typ toxického vztahu

jak mezi manželi, tak mezi členy rodiny. Při hraní oběti může člověk uplatnit mnoho výhod - např. Přilákat vaši pozornost nebo se cítit provinile, aby se vaše pravomoc posilovala. "Vždy mě necháš, když mě nejvíc potřebuješ." "O víkendech jsem byl nemocný a ani jsi nevolal - samozřejmě máš ještě důležitější věci." Pokud jste byli v takových situacích, víte, jak bolestivé jsou tyto pocity a jak způsobují směs

hněvu, hanby a strachu. Shrnutí, poznamenáváme, že navzdory skutečnosti, že všichni víme, že existují otravné vztahy, jsou v moderní společnosti stále rozšířené. Jak se můžete chránit před tímto chováním?

Za prvé, nastavte jasné hranice. Formulujte své potřeby a co mohou od vás očekávat další lidé. Musí pochopit, že nemohou donutit svou lásku a že vaše potřeby nejsou stejně důležité než jejich.

Láska je respekt a porozumění. Pokud si všimnete některé z těchto příznaků ve vztahu a váš partner se bude stále chovat stejným způsobem, může to být čas, abyste se přestěhovali.

Respektujte to kvůli fyzickému a emocionálnímu zdraví.


Zdroj štěstí uvnitř, nikoliv venku

Zdroj štěstí uvnitř, nikoliv venku

Existuje mnoho různých způsobů, jak dosáhnout štěstí. Neexistuje žádný rozdíl, ať už sám nebo blízký blízký člověk, tato pozitivní emoční pocit je součástí konkrétního a téměř magického místa: emočního mozku. Proto chceme okamžitě poznamenat: být s někým, koho milujete, je opravdu skvělý, ale někdy dokonce i s tím nejlepším partnerem na světě, pokud se nebudete cítit dobře se sebou, absolutní štěstí nebude možné.

(Sex a vztahy)

Je to opravdu láska k životu?

Je to opravdu láska k životu?

Každý chce najít lásku k životu. Lidé chtějí najít lásku, ze které budou zářit, a vztahy, kde není pochyb. Lidé chtějí vědět, že jsou s těmi, kdo je milují a ctí. Někdy však lidé mají určité přesvědčení, které ovlivňují jejich vizi této idealizované lásky. Z tohoto důvodu se můžete dostat do obtížných situací nebo situací, které opravdu bolely.

(Sex a vztahy)