6 Symptomů unipolární deprese, které stojí za to vědět


6 Symptomů unipolární deprese, které stojí za to vědět

Unipolární deprese je mnohem závažnější než jiné poruchy nervů.

Současná společnost je ohromující v neuvěřitelném rozvoji společenských a technologických sfér života. Emocionální problémy se však po mnoho let nezmění. Je to obtížný osobní život, který je nedokonalým aspektem, z něhož se milióny lidí stále nemohou dostat ven.

Deprese je dnes jednou z nejčastějších psychiatrických poruch. Bohužel, dopad krize na emocionální stavu nebyla plně prozkoumána, protože mnozí lidé nechtějí rozpoznat problém nebo stydí o tom někomu říct.

Když lidé z našeho prostředí zaznamenávají naši frustraci, obvykle doporučují, aby se rozveselili, zapomněli na problémy a jeli dál. Většina z nich se domnívá, že deprese může být dosaženo pozitivními postoji k životu a měnícími se prioritami. Často se lidé mylně domnívají, že zapomnění na příznaky prodloužené deprese pomůže smíchu a dobré náladě. Bohužel ve skutečnosti jsou metody boje proti depresi mnohem závažnější a radikálnější.

Z nějakého důvodu často zapomínáme, že ve většině případů mají částky nejen negativní, ale i adaptivní hodnotu. Pomáhá nám analyzovat situaci, poznávat sami sebe a pokračovat.

S unipolární depresí sumy neobsahují žádnou adaptivní hodnotu, ale spíše naopak.Když jste depresivní, pak sumy přestanou být metodou samošetření, ale přeměňují se na řadu ničivých a nepříjemných procesů. Navíc jsou tyto procesy neuvěřitelně vyčerpávající a kritické, a nejenže potlačují člověka ještě víc, ale také z něj dělají bezbranné stvoření.

V tomto článku se budeme zabývat hlavními příznaky unipolární deprese a účinnými metodami k jejich potlačování.

Hlavní příznaky unipolární deprese

1. Anhedonia

Všimněte si, že špatná nálada a sumy nemusí nutně znamenat depresi. Ve skutečnosti jsou vážné případy unipolární deprese charakterizovány silnou a systematickou emoční bolesti.

Podmínka, kdy člověk ztratí schopnost užívat si života, v medicíně je známý termín anhedonia.

Zde jsou hlavní znaky, kterými poznáte anhedonii:

  • Ztráta zájmu o životní prostředí
  • neschopnosti užívat které s sebou přinášejí radost před
  • únava
  • Constant podrážděnost
  • nedostatek iniciativy a touhy něco
  • nedokončených v práci započaté, důvodem není nedostatek pohybové dovednosti a psychologická neochota jednat a nedostatek energie.

2. Nemění příznaky unipolární deprese

V souladu s informacemi uvedenými v části „Diagnostický a statistický manuál duševních poruch,“ existuje 5 hlavní příznaky unipolární deprese a několika menších.

Mezi nimi je poskytnout tyto známky duševní poruchy:

  • nečinnosti v průběhu celého dne
  • náhlá ztráta zájmu o věci, o které před tím, než člověk dostane potěšení
  • nespavost nebo nadměrná spavost
  • rychlá ztráta nebo přírůstek hmotnosti
  • Selhání soustředit se na jeden úkol a dělat svá vlastní rozhodnutí
  • konstantní vina únava sebevražedné myšlenky
  • nízkou úroveň aktivity během dne

3. Příznaky, které nejsou spojené s unipolární deprese

podle manuálu duševních poruch také aznachaye že existuje celá řada příznaků, které ukazují normální deprese u pacienta, ne unipolární.

Zde jsou některé příznaky, které vám pomohou rozlišovat mezi těmito dvěma fenomény:

  • Deprese unipolární nelze považovat, pokud je příčina bolest několik týdnů po ztrátě blízkého člověka.
  • Rozvod je také příznakem unipolární deprese, protože odloučení od milovaného člověka otevřel považován za jeden z hlavních iniciátorů obyčejný deprese.
  • Lékaři nemají stanovení diagnózy „unipolární deprese“, pokud má člověk zkušený jednorázový útok je mánie, psychóza nebo jiné emoční poruchy.

4. Existuje několik typů unipolární deprese

A co je nejdůležitější, nezapomeňte, duševní onemocnění - je to, že každý případ jejedinečný. Každý, kdo je zvláštní, takže žádné dva lidé na celém světě se zcela stejných kvalit a vlastností. Proto je přístup k léčbě každého případu potřebuje zvláštní péči.

Za prvé, si uvědomit, že existují dva hlavní typy deprese: unipolární deprese Disposable

  • , která se vyskytuje pouze jednou v životě.
  • Opakující se deprese, jejíž průběh je mnohem závažnější, se vyskytuje mnohem častěji než unipolární. Většina lidí zažívá unipolární depresi v dospívání a několikrát trpí rekurentní depresí již v dospělosti.

5. povahu a příčiny deprese, unipolární deprese

- je nesmírně složité duševní porucha s mnoha labyrintů a „černé díry“, které tvoří léčbu tohoto stavu obtížný pro pacienty a pro většinu lékařů.

To lze vysvětlit skutečností, že unipolární deprese nemá jen jednu příčinu, protože její vývoj může vyvolat mnoho různých faktorů.

  • Unipolární deprese může být dědičná.
  • Strávit depresi může být zvláštností vaší výchovy a vzdělání, které jste dostali, stejně jako předchozí životní zranění.
  • Nepříznivé okolnosti, zkušenosti s dospíváním (například zvláštní sociální situace) jsou také možnými provokáty unipolární deprese.
  • Jedním z klíčových faktorů, které mohou vést k depresi, jerysy lidské povahy (nízké sebevědomí, problémy s kognitivní vnímání pocitu bezmoci, atd.)
  • Ekonomické problémy a krizové situace v prostředí může také vyvolat vývoj deprese.

Nezapomeňte, že biochemické poruchy mohou být způsobeny depresí, zejména nízké hladiny dopaminu v těle. Proto, pokud zjistíte první příznaky deprese unipolární, doporučujeme, abyste se obrátili na svého lékaře, abyste získali správnou léčbu.

6. Metody léčby unipolární deprese

, pokud jde o přípravky na léčbu unipolární deprese by měly být považovány za účinné způsoby, jak bojovat proti duševní poruchy:

  • speciální kombinace léků a psychoterapie. Velká pozornost by měla být věnována analýze kognitivního chování člověka, neboť tento typ terapie pomůže rychle odstranit příznaky unipolární deprese. Kromě kognitivního aspektu je třeba vzít v úvahu i další vlastnosti lidského mozku.
  • překonat příznaky unipolární deprese a vzrušení pomocí několika technik duševní, včetně racionálního představivosti, asertivita vzdělávání a rozvoj řešení problémů dovednosti.Vyberte si nejlepší technologii a ujistěte se, že je efektivní ve vlastní zkušenosti!

Hluboká deprese: 5 málo známých skutečností

Osoba s hlubokou depresí nechce být v jeho myšlenkách smutná nebo uvězněná. Ve skutečnosti chce jen uniknout z osobního vězení.


Jak narovnat vlasy bez škodlivých návyků

Jak narovnat vlasy bez škodlivých návyků

Užitečné v každodenním boji s vlasy, které se vine asi jednodušší narovnat to speciální žehličku na vlasy a věříme, že ten den byl úspěšný. To jistě pomůže lépe kontrolovat vlasy a dát mu dobrý vzhled, ale měli byste mít na paměti, že nadměrné využívání tepla v oblasti péče o vlasy může způsobit velké škody.

(Užitečné návyky)

Výhody vstávat časně

Výhody vstávat časně

Užitečné návyky Mnozí lidé jsou velmi těžké vstávat časně, a to i po mnoha letech studia nebo práce, toto povolání není ani trochu jednodušší. Ale stejně jako všechno v životě, vždy byste měli předpokládat, že sklo je z poloviny plná, takže dnes budeme hovořit o některé z výhod vstávat časně, jste byli více motivováni k ní a užijte si ráno další.

(Užitečné návyky)