6 Symptomů unipolární deprese, které stojí za to vědět


6 Symptomů unipolární deprese, které stojí za to vědět

Unipolární deprese je mnohem závažnější než jiné poruchy nervů.

Současná společnost je ohromující v neuvěřitelném rozvoji společenských a technologických sfér života. Emocionální problémy se však po mnoho let nezmění. Je to obtížný osobní život, který je nedokonalým aspektem, z něhož se milióny lidí stále nemohou dostat ven.

Deprese je dnes jednou z nejčastějších psychiatrických poruch. Bohužel, dopad krize na emocionální stavu nebyla plně prozkoumána, protože mnozí lidé nechtějí rozpoznat problém nebo stydí o tom někomu říct.

Když lidé z našeho prostředí zaznamenávají naši frustraci, obvykle doporučují, aby se rozveselili, zapomněli na problémy a jeli dál. Většina z nich se domnívá, že deprese může být dosaženo pozitivními postoji k životu a měnícími se prioritami. Často se lidé mylně domnívají, že zapomnění na příznaky prodloužené deprese pomůže smíchu a dobré náladě. Bohužel ve skutečnosti jsou metody boje proti depresi mnohem závažnější a radikálnější.

Z nějakého důvodu často zapomínáme, že ve většině případů mají částky nejen negativní, ale i adaptivní hodnotu. Pomáhá nám analyzovat situaci, poznávat sami sebe a pokračovat.

S unipolární depresí sumy neobsahují žádnou adaptivní hodnotu, ale spíše naopak.Když jste depresivní, pak sumy přestanou být metodou samošetření, ale přeměňují se na řadu ničivých a nepříjemných procesů. Navíc jsou tyto procesy neuvěřitelně vyčerpávající a kritické, a nejenže potlačují člověka ještě víc, ale také z něj dělají bezbranné stvoření.

V tomto článku se budeme zabývat hlavními příznaky unipolární deprese a účinnými metodami k jejich potlačování.

Hlavní příznaky unipolární deprese

1. Anhedonia

Všimněte si, že špatná nálada a sumy nemusí nutně znamenat depresi. Ve skutečnosti jsou vážné případy unipolární deprese charakterizovány silnou a systematickou emoční bolesti.

Podmínka, kdy člověk ztratí schopnost užívat si života, v medicíně je známý termín anhedonia.

Zde jsou hlavní znaky, kterými poznáte anhedonii:

 • Ztráta zájmu o životní prostředí
 • neschopnosti užívat které s sebou přinášejí radost před
 • únava
 • Constant podrážděnost
 • nedostatek iniciativy a touhy něco
 • nedokončených v práci započaté, důvodem není nedostatek pohybové dovednosti a psychologická neochota jednat a nedostatek energie.

2. Nemění příznaky unipolární deprese

V souladu s informacemi uvedenými v části „Diagnostický a statistický manuál duševních poruch,“ existuje 5 hlavní příznaky unipolární deprese a několika menších.

Mezi nimi je poskytnout tyto známky duševní poruchy:

 • nečinnosti v průběhu celého dne
 • náhlá ztráta zájmu o věci, o které před tím, než člověk dostane potěšení
 • nespavost nebo nadměrná spavost
 • rychlá ztráta nebo přírůstek hmotnosti
 • Selhání soustředit se na jeden úkol a dělat svá vlastní rozhodnutí
 • konstantní vina únava sebevražedné myšlenky
 • nízkou úroveň aktivity během dne

3. Příznaky, které nejsou spojené s unipolární deprese

podle manuálu duševních poruch také aznachaye že existuje celá řada příznaků, které ukazují normální deprese u pacienta, ne unipolární.

Zde jsou některé příznaky, které vám pomohou rozlišovat mezi těmito dvěma fenomény:

 • Deprese unipolární nelze považovat, pokud je příčina bolest několik týdnů po ztrátě blízkého člověka.
 • Rozvod je také příznakem unipolární deprese, protože odloučení od milovaného člověka otevřel považován za jeden z hlavních iniciátorů obyčejný deprese.
 • Lékaři nemají stanovení diagnózy „unipolární deprese“, pokud má člověk zkušený jednorázový útok je mánie, psychóza nebo jiné emoční poruchy.

4. Existuje několik typů unipolární deprese

A co je nejdůležitější, nezapomeňte, duševní onemocnění - je to, že každý případ jejedinečný. Každý, kdo je zvláštní, takže žádné dva lidé na celém světě se zcela stejných kvalit a vlastností. Proto je přístup k léčbě každého případu potřebuje zvláštní péči.

Za prvé, si uvědomit, že existují dva hlavní typy deprese: unipolární deprese Disposable

 • , která se vyskytuje pouze jednou v životě.
 • Opakující se deprese, jejíž průběh je mnohem závažnější, se vyskytuje mnohem častěji než unipolární. Většina lidí zažívá unipolární depresi v dospívání a několikrát trpí rekurentní depresí již v dospělosti.

5. povahu a příčiny deprese, unipolární deprese

- je nesmírně složité duševní porucha s mnoha labyrintů a „černé díry“, které tvoří léčbu tohoto stavu obtížný pro pacienty a pro většinu lékařů.

To lze vysvětlit skutečností, že unipolární deprese nemá jen jednu příčinu, protože její vývoj může vyvolat mnoho různých faktorů.

 • Unipolární deprese může být dědičná.
 • Strávit depresi může být zvláštností vaší výchovy a vzdělání, které jste dostali, stejně jako předchozí životní zranění.
 • Nepříznivé okolnosti, zkušenosti s dospíváním (například zvláštní sociální situace) jsou také možnými provokáty unipolární deprese.
 • Jedním z klíčových faktorů, které mohou vést k depresi, jerysy lidské povahy (nízké sebevědomí, problémy s kognitivní vnímání pocitu bezmoci, atd.)
 • Ekonomické problémy a krizové situace v prostředí může také vyvolat vývoj deprese.

Nezapomeňte, že biochemické poruchy mohou být způsobeny depresí, zejména nízké hladiny dopaminu v těle. Proto, pokud zjistíte první příznaky deprese unipolární, doporučujeme, abyste se obrátili na svého lékaře, abyste získali správnou léčbu.

6. Metody léčby unipolární deprese

, pokud jde o přípravky na léčbu unipolární deprese by měly být považovány za účinné způsoby, jak bojovat proti duševní poruchy:

 • speciální kombinace léků a psychoterapie. Velká pozornost by měla být věnována analýze kognitivního chování člověka, neboť tento typ terapie pomůže rychle odstranit příznaky unipolární deprese. Kromě kognitivního aspektu je třeba vzít v úvahu i další vlastnosti lidského mozku.
 • překonat příznaky unipolární deprese a vzrušení pomocí několika technik duševní, včetně racionálního představivosti, asertivita vzdělávání a rozvoj řešení problémů dovednosti.Vyberte si nejlepší technologii a ujistěte se, že je efektivní ve vlastní zkušenosti!

Hluboká deprese: 5 málo známých skutečností

Osoba s hlubokou depresí nechce být v jeho myšlenkách smutná nebo uvězněná. Ve skutečnosti chce jen uniknout z osobního vězení.


Jak zlepšit náladu přírodních zdrojů

Jak zlepšit náladu přírodních zdrojů

Užitečné návyky Pokud jste naštvaný, ve špatné náladě, nebo s odůvodněním, všichni věří, že každá maličkost vás dráždí, můžete jíst špatně, a to může zvýšit hladinu stresu. Vyzkoušejte naše tipy pro náladu. Také musíte začít spát víc. V tomto článku se budeme ti, jak zlepšit vaši náladu pomocí přírodních prostředků a dát nějaké tipy, které vám mohou pomoci.

(Užitečné návyky)

Plakat, když se potřeby krmena potlačit

Plakat, když se potřeby krmena potlačit

Užitečné návyky je třeba vyplakatysya Zdá se, že nám to, protože jsme slabí, nedostatečně odolné jsou připraveni se vzdát a nechat vše doposud dosaženo. Taková potřeba vzniká přesně proto, že jsme byli velmi silní a je čas se zbavit další zátěže. Mnoho lidí považuje pláč za znamení slabosti. Někdy se obviňujeme z slz, které nemůžeme zadržovat v určitých životních situacích, které musí projít.

(Užitečné návyky)