6 Rostlin, které se vejdou do vašeho pokoje


6 Rostlin, které se vejdou do vašeho pokoje

Nemůžete spát nebo probudit se uprostřed noci? Pokud je tento příběh o vás, měli byste začít s určitými opatřeními, abyste překonali nespavost.

Někdy se takové poruchy mohou zdát zcela normální, ale pokud je nebudete kontrolovat včas, budete postupně stále unaveni a výkon bude klesat.

Špatný sen krade fyzickou a duševní energii těla, mění náladu osoby, zhoršuje koncentraci a má další negativní účinky, které významně narušují kvalitu života.

Nicméně, naštěstí, existuje spousta způsobů rychlevyřešit tento problém, obnovit normální spánek a začít usnout.

Ve svém pokoji můžete dát několik rostlin, které jsou účinné a 100% přirozené řešení insomnie. Navíc budou váš domov výrazně oživovat. Tyto rostliny odstraňují stres a čistí vzduch, takže spíte mnohem silněji.

Dnes chceme sdílet seznam 6 nejlepších rostlin, které byste měli dát do svého pokoje, abyste si mohli vybrat ten, který se vám líbí. Řekni to společně!

1. Ideální rostliny pro místnost. Jasmine

Jasmín je exotická rostlina, kterávelmi dobře uklidňuje tělo a mysl. Je dokázáno, že řídí úroveň úzkosti, která přispívá k lepšímu spánku.

To znamená, že pokud dáte jasmínu na noční stolek nebo dokonce v rohu místnosti, pomůže vám usnout rychleji a relaxovat lépe.

2. Levandule

Lavender je rostlina, která se stala velmi oblíbenou kvůli jejímu pachu a uklidňujícímu účinku. Používá se v mnoha terapiích ke kontrole úzkosti a podpoře spánku.

Barevná levandule zdůrazňuje vůni, která zpomaluje srdeční rytmus a zabraňuje tvorbě kortizolu, také známého jako hormonální stres.

Přestože většina lidí používá tuto rostlinu ve formě esenciálních olejů nebo parfémů, doporučujeme ji vyzkoušet v nejpřirozenějším stavu - krásné kvetoucí rostliny.

3.Aloe

Aloe patří k rostlinám, které nejlépe čistí vzduch. To produkuje kyslík i v noci, což pomáhá tělu usnout a dobře se zotavit.

Je také třeba poznamenat, že aloe je snadné růst a starat se, protože tato rostlina nemusí být neustále napojena.

Egypťané ji nazvali "rostlinou nesmrtelnosti", protože aloe má mnoho léčivých vlastností a je vynikajícím kosmetickým prostředkem. Můžete ho dát do ložnice, ale doporučujeme, abyste umístili hrnci u okna tak, aby na něm bylo dostatek světla.

4. Gardenia

Zvláštním rysem gardénie jsou její svěží listy a vonné květiny, které mají uklidňující efekt.

Tato rostlina může být umístěna uvnitř, protože nezpůsobuje žádné vedlejší účinky, ale naopak - podporuje dobrý spánek.

Podle výsledků výzkumu, Gardenia jasmínu-jako

zmírňuje úzkost, stres a nespavost méně účinný než valium. Dbejte však na to, že péče o tuto rostlinu není příliš snadná. Její listy a květiny vyžadují velkou pozornost.

5. Valerian

Valerian je krásná evergreen rostlina s bílými nebo růžovými květy, které produkují vynikající vůni.

To bylo používáno od 16. století jako aktivní složka pro výrobu parfémů, ale pak

kořen byl přidán do čaje a tinktury k boji proti nespavosti. Objev sedativního účinku této rostliny se připisuje římskému lékaři a filozofovi Galenovi, který byl jedním z prvních, kteří předepisovali valeriánku. Léky měly velký úspěch, protože valerijská vůně je velmi účinná při potírání poruch spánku.

Nezapomeňte, že tato rostlina musí být umístěna na místě, kde bude dostat hodně světla - nejméně 6 hodin denně.

6. Bambusová dlaň

Malá bambusová palma je perfektní volbou, pokud chcete vyčistit vzduch v místnosti a učinit svůj dům harmoničtější.

Díky svým vlastnostem vám dává příležitost užít si čistší vzduch po celý den a v noci vám pomůže uvolnit se. Bambusová dlaň má exotický původ, takže se každý pokoj vylepšuje.

Chcete-li dobře růst, jen udržujte půdu mírně vlhkou a pokuste se umístit nádobu na místo, kde není příliš světlo.

Před výběrem některé z těchto rostlin,

ujistěte se, že děti nebo domácí zvířata, kteří žijí v domě nemají alergie na to.

Pokuste se čistit a zvlhčit listy každý týden, aby nedošlo k vyschnutí.


Nový a účinný lék na migrénu

Nový a účinný lék na migrénu

Vysoké procento populace trpí bolesti hlavy. Podle statistik ženy trpí hlavně bolesti hlavy. Tato situace vede výzkumníky k hledání nových, vylepšených způsobů léčby. Rok od roku si váží naděje na nalezení dokonalého léku, který pomůže uklidnit nebo dokonce odstranit strašnou bolest způsobenou migrénami.

(Zajímavosti)

5 Nejčastějších typů rakoviny u žen

5 Nejčastějších typů rakoviny u žen

Je velmi důležité vědět o nejčastější typy rakoviny u žen. Nemáme v úmyslu vás vyděsit a naším cílem je jednoduše informovat vás o zásadním významu prevence tohoto hrozného onemocnění. Zdravý životní styl a pravidelné recenze, stejně jako vyhýbání se tak nepříjemným zvykům, jako je kouření, zabrání všem těmto typům onemocnění.

(Zajímavosti)