6 Důvodů nepravidelné menstruace


6 Důvodů nepravidelné menstruace

Poruchy menstruačního cyklu a zpoždění měsíce mohou způsobit různé faktory. Proto v případě takového problému doporučujeme, abyste okamžitě kontaktovali gynekologa, abyste zjistili správnou diagnózu.

Menstruační cyklus - biologický a hormonální proces, kterým ženy pravidelně procházejí určitým věkem. Průběh menstruace přímo závisí na psychologickém a fyziologickém zdraví žen.

Průměrná délka menstruačního cyklu je 28 dní. Samotná menstruace trvá 3 až 6 dní, ale vše závisí na hormonálním stavu každé ženy.

Během každé následující menstruace v ženském těle se vyskytuje řada změn, které ovlivňují její sexuální a plodnost.Nicméně, bohužel, některé ženy ignorují první rušivé zvony, o čemž svědčí nepravidelná menstruace a změna povahy sekrecí.

Trvání a povaha měsíčníku se mohou změnit po celý život a důvodem pro toto je rozdílná hladina hormonů mezi pubertou a menopauzou.

Každá žena by měl být schopen rozlišit příznakymenstruačních poruch, protože mohou indikovat hormonální změny v těle a vážných poruch ve fungování vnitřních orgánů.

Pokud měsíc je často zpožděné, nebo naopak začít dříve než v obvyklém rozvrhudoporučujeme vám obrátit se na svého gynekologa najít příčinu nepravidelnou menstruaci. Samozřejmě

, by neměla přizpůsobovat se předemnegativní, ale po prvních příznacích menstruačního cyklu lépe vidět specialistu, aby se zabránilo dalším komplikacím.

Většina žen, které trpí nepravidelným měsícem, nerozumí příčinům menstruačních nesrovnalostí. To je důvod, proč jsme využili příležitosti a vzali pro vás 6 hlavních důvodů pro nepravidelné menstruace.

1. Problémy se štítnou žlázou

Porucha štítné žlázy je hlavní spouštěč menstruační poruchy.

Protože tento orgán je zodpovědný za produkci životně důležitých hormonů, jejich nevyváženost způsobuje amenorey (absence menstruace po dobu 6 měsíců nebo déle) a nepravidelné menstruace. Statistiky ukazují, že blízko15% žen s amenoreou a mají problémy sštítné žlázy.

Někteří odborníci se domnívají nejdůležitější žláza štítná žláza v těle, protože jeho základních funkcí - ovládání endokrinního systému, metabolismu a sexuální libido práv. 2.

přestat brát antikoncepci Perorální antikoncepční

navrženy antikoncepce a prevence nechtěného těhotenství. Tyto pilulky

udržet vysokou úroveň estrogenu v těle. Tělo tuto situaci vnímá v průběhu těhotenství, a proto brání oplodnění.

Po 21 dnech pravidelného užívání antikoncepce by mělo být provedeno přestávku sedmidenní a znovu opakovat cyklus.

Problém je v tom, že často po užití antikoncepce u žen mohou být některé změny, včetně menstruačních nepravidelností a nedostatek menstruace.

Studie ukázaly, že asi 29% žen kteří přerušili užívání antikoncepce nemají kritické dny po dobu tří měsíců. 3.

intenzivní cvičení intenzivní cvičení může způsobit změny v nadledvinkách, štítné žlázy a mozkupřívěsku. To znamená, že sport, by měli být opatrní, protože vyčerpávající trénink může nejen narušit menstruační cyklus, ale také negativně ovlivnit jiné vnitřní orgány.

Například ženy, které se podílejí na sportovní maratony nebo profesně podílí na atletiku, nemusí mít kritické dny po dobu několika měsíců, v důsledku zvýšené hormonální aktivity v těle. Navíc

, asi 81% žen se věnují kulturistice celoživotní často trpí nepravidelnou menstruaci. 4. hormonální nerovnováha

hormonální nerovnováha v těle v důsledku syndromu polycystických ovarií často vede k narušení menstruačního cyklu. Tato podmínka

měnit hladiny pohlavních hormonů, včetně estrogenu, progesteronu a testosteronu.

Jako Výsledkem je, že menstruační cyklus se také prochází některé změny, a tam je často nepříjemné příznaky jako růstu vlasů u nechtěných místech, akné a náhlé skoky hmotnosti.

Tam je další nepříjemný rys hormonální nerovnováha v těle -předčasná menopauza. Ženy, které trpí tímto příznakem, menstruace skončí do 40 let.

Kvůli hormonální poruchy jsou často doprovázeny nepravidelnou menstruaci tyto nepříjemné příznaky: suchost pochvy

  • Nadměrné pocení v noci

Constant změny nálady 5. alergie a citlivost na některé potraviny

rezistenci na některé potraviny a potravinové alergie jsou častými společníky menstruačního cyklu.

obvykle alergičtí na některé potraviny vede ke zhoršení štítné, což má za následek narušenou rovnováhu pohlavních hormonů a tělo se stává náchylnější ke stresu.

6. nedostatek živin v těle

nerovnováha vitaminů a minerálních látek v těle má také negativní dopad na štítné žlázy a nadledvinek.

diety s nízkým antioxidanty, vitamíny, minerály, probiotika a vede ke zvýšení hladiny kortizolu (stresový hormon), což vede k vzniku poruch, jako je syndrom hypertyreózy (se zvýšenou štítné žlázy) a hipoadreniya (adrenální vyčerpání).

Uvědomte si však, že vysoké hladiny kortizolu dělá nejen tělo náchylnější ke stresu. To také brání rozvoji mnoho důležitých hormonů (včetně těch hormonů, které jsou zodpovědné za lidské sexuální aktivity).

Při prvních příznacích menstruační poruchydoporučuji přidat do svého jídelníčku jako mnoho nutričních produktů.

Je důležité znát všechny možné příčiny nepravidelné menstruace s cílem včas rozpoznat problém a hledají radu od odborníka. Doporučujeme také

pravidelně kontrolovat hladinu hormonů v těle, aby se zabránilo další poruchy vnitřních orgánů a systémů.


90% Onemocnění postihuje dvojtečku. Vyčistěte to! Zajímavosti

90% Onemocnění postihuje dvojtečku. Vyčistěte to! Zajímavosti

Většina lidí neví, ale tam je rozšířená víra, že 90% z nemoci a hmotnosti problémy spojené se špatným zdraví tlustého střeva. Tento orgán hraje důležitou roli v celkovém stavu lidského těla, protože tlustého střeva odstraňuje veškeré toxiny a zbytečnému plýtvání. A pokud se hromadí po dlouhou dobu, pak mohou způsobit vážné zdravotní problémy.

(Zajímavosti)

Běžné příčiny ranní bolesti hlavy

Běžné příčiny ranní bolesti hlavy

Zajímavá fakta bolesti hlavy nebo migrény nepohodlných kdykoliv během dne. Důvod může záviset na tom, kdy nejprve pocítíte nepohodlí a intenzitu. Pokud máte pocit, bubnování v chrámu, když probudit v mé hlavě je předení, nebo nejste schopni otevřít oči, měli byste vyhledat lékařskou pomoc. V tomto článku budeme diskutovat některé z důvodů, proč se bolení hlavy objeví ráno.

(Zajímavosti)