6 Produktů, které mohou způsobit ledvinový kámen


6 Produktů, které mohou způsobit ledvinový kámen

užitečné návyky Ledvinové kameny - to je velmi těžké malé fragmenty, které nemohou dostat ven sami. Oni uvíznou v močovém traktu, což způsobuje silné bolesti.
Mohou způsobit mnoho faktorů.

Správná výživa je nezbytné, aby se zabránilo tvorbě ledvinových kamenů. Kromě toho, bude to pomůže jim odolat, jsou-li již ve vás.

end „gram prevence je lepší než kilo vytvrzování“.

je důvod, proč jsme ti, které výrobky by měly přestat jíst, pokud máte sklony k ledvinové kameny nebo jste je měl v minulosti.

by se měli snažit, aby se zabránilo tyto výrobky nebo používat opatrně, a to zejména pokud jste náchylní k ledvinových kamenů.

Podívejte se na ně.

Výrobky, které mohou přispět k ledvinových kamenů

1. Kofein Káva - je hlavním vrcholem dopoledne. To vám může pomoci probudit a neúnavně pracovat v kanceláři, ale také poškozuje.

Jedním z důsledků nadměrné konzumace je, že to dělá ledviny pracovat tvrději, a zvyšuje pravděpodobnost tvorby kamenů.

Kofein k dispozici nejen v kávě, ale také v čajů a perlivých nápojů.

Tyto nápoje zvyšují hladinu vápníku v moči v dlouhodobém horizontu může vést k selhání ledvin.

2. Červené maso živočišných bílkovin a tuku související s tvorbou kamenů a onemocnění ledvin.

Pokud vaše strava obsahuje příliš mnoho červeného masa, měli byste vědět, že tělo obtížné zbavit složek, které obsahuje.

Skládá se z kyseliny močové a purinu. Jsou-li příliš vysoká jejich úroveň, můžete získat nemocné dnou nebo ledvinové kameny.

Ostatní potraviny s vysokým obsahem purinů, chřest, fazole a zelí. Snažte se jíst příliš mnoho z nich na krátkou dobu. To může pomoci zabránit vzniku ledvinových kamenů v důsledku nahromadění kyseliny močové. 3. Umělá sladidla

Používáme je ke slazení dezertů a čaje. Jsou k dispozici v dietní nápoje, lze nalézt v mnoha nízkokalorické potraviny.

Můžeme si myslet, že jsou lepší než cukr, ale ve skutečnosti mají řadu vážných vedlejších účinků, včetně kamenů a zhoršení funkce ledvin.

4. Sůl

Jedním z nejběžnějších dietních problémů je příjem sodíku.

I když ho nepřidáte do domácích pokrmů, vařené potraviny obsahují příliš mnoho sodíku. Dokonce i sladkosti!

Spotřeba přílišné soli pomáhá podporovat retenci tekutin a tvorbu kamenů v ledvinách. Tělo se nemůže zbavit přebytečného sodíku, který je nakonec uložen v ledvinách.

Navíc, zvyšuje krevní tlak a pomáhá při náboru nadváhy.

5. Škeble

Lidé, kteří jsou náchylní k urolitiázě, by se měli vyhnout produktům s vysokým obsahem oxalátu. Tato organická sloučenina podporuje akumulaci sodíku a vápníku v ledvinách.

Potraviny, které obsahují nejvíce šťavelovou kyselinu, jsou měkkýši. Zelení, čokoláda, ořechy také obsahují hodně.

Za to stojí

ke snížení spotřeby ořechů, otrub a řepy, pokud chcete zabránit vzhledu kamenů v ledvinách. Celer a játra také obsahují malé množství kyseliny šťavelové.

Pamatujte, že

nesmí překročit dávku 50 mg denně. Chcete-li snížit vstřebávání oxalátu, musíte jíst potraviny bohaté na vápník.

Pokud spotřebujete obě sloučeniny, bude snadnější projít ledvinami. 6. Mléčné výrobky

Mléčné výrobky - to je důležitá a velmi populární součást stravy lidí.

Tyto výrobky obsahují hodně vápníku a

nezbytné pro růst a posílení kostí. Nicméně, nejsou vhodné pro lidi, kteří se chtějí zbavit kamenů v ledvinách. Spotřeba mléka, jogurtu nebo sýra zvyšuje odstranění vápníku v moči, což komplikuje vylučování kamenů v ledvinách a odpadu.

Protože nedostatek vápníku ve stravě je spojen se zvýšeným rizikem tvorby žaludku v ledvinách,

doporučil jeho mírný příjem. Jinými slovy,

neodstraňujte vápník z vaší stravy, ale snažte se ho dostat z různých zdrojů jako jsou například mandle.Co mám jíst, aby se zabránilo vzhledu kamenů v ledvinách?

Nyní, když máte seznam produktů, které byste měli držet dál, podívejte se na produkty, které potřebujete k jídlu.

Kromě zdravého stravování a dobrých návyků (fyzické cvičení, vyhýbání se kouření a aktivnějšího životního stylu) doporučujeme

pít nejméně 12 sklenic vody denně. Známé množství 8 šálků denně, ale lidé s předispozicí na urolitiázu by měli tuto částku zvýšit.

Pokud pijete 12 sklenic vody denně, vaše tělo vytvoří 8 sklenic moči.

Voda obsahuje nejen málo sodíku, ale také pomáhá zbavit se odpadu, který se hromadí v močovém traktu. Pokud nechcete pít vodu sama, můžete si připravit proužek, džus nebo čaj. Můžete dokonce přidat citron nebo jiné ovoce, aby mu zvláštní chuť. Tímto způsobem budete také tělo vyživovat potřebnými živinami.

Pamatujte, že

káva, alkohol a nápoje sycené oxidem uhličitým nejsou zahrnuty zde!


5 Tipů pro odstranění duševní únavy

5 Tipů pro odstranění duševní únavy

Kdo netrpěl duševní únava v určitém okamžiku svého života? Máme na mysli přesně ten tlak v chrámech, který soustřeďuje tisíce starostí, tisíce nevyřešených problémů a úzkost přes ně, což zrychluje naše srdce. Tak se to stalo každý den pro mnohé z nás: s mnoha problémy, které jsou tak těžké se zbavit .

(Užitečné návyky)

Názory, které vám pomohou rychle překonat strach a najít motivaci

Názory, které vám pomohou rychle překonat strach a najít motivaci

Užitečné návyky Když sníme, že chceme, aby nás to motivuje, aby ji následoval. V mnoha případech však negativní myšlenky mohou bránit realizaci jejich vlastních přání. Obvykle je určujícím faktorem právě strach. V dnešním článku se chceme s vámi podělit o několik užitečných frází pomoci pár minut zapomenout na strach a najít motivaci.

(Užitečné návyky)