6 Produktů na podporu činnosti mozku


6 Produktů na podporu činnosti mozku

Máte dobrou paměť? A dokážete překonat stres? Můžete se snadno soustředit? Pokud máte nějaké špatné návyky, nemáte správný způsob života a váš mozek postrádá energii a živiny, pak jste tady! V tomto článku vám poskytneme několik jednoduchých tipů, které vám pomohou zlepšit mozek.

Důležitost správné výživy pro mozek

Je vhodné vzpomenout na jeden velmi důležitý rys našeho mozku: toto tělo potřebuje více energie než druhé - téměř 20%. To je důvod, proč bychom měli věnovat pozornost stravě a zvolit si právě ty výrobky, které pomohou zlepšit mozek a krevní oběh.

Pamatujte, že kvůli správnému prokrvení v těle nejsou žádné tromby. Kromě toho mozku potřebuje nasytit potřebné živiny, aby vykonával všechny své funkce. Mnoho lidí často zapomíná na potřebu vyživovat mozku vitamíny a minerály, jít domů bez snídaně.

Pokud odmítnete snídani ráno nebo jíst nesprávně, můžete mít potíže se soustředěním pozornosti a bolesti hlavy.Měli byste používat co nejvíce přípravků, aby váš mozek zůstal aktivní, zdravý a mladý. Víte, které produkty by měly být vybrány? Přečtěte si a zapamatujte si.

Užitečné produkty pro mozkovou činnost

  1. Ovesné vločky

A máte rád ovesné vločky? Je velmi užitečné pro stimulaci mozku a může být použita v jakékoli formě, počínaje ovesnou kaší a končící přírodním nápojem na základě této obiloviny. Tento výrobek obsahuje velké množství bílkovin a aminokyselin, které jsou pro naše tělo prostě nenahraditelné.

Navíc, ovesné vločky obsahují nenasycené tuky, vitamíny B1 a B3, kyselina listová, vitamín E, draslík, selén, fosfor a hořčík. Jak můžete vidět, je to jedinečný produkt ve svých vlastnostech! Ovesné vločky nejen stimulují činnost mozku, ale také zlepšují práci srdce a paměti, a proto jsou pro tělo velmi prospěšné.

2. Banány

Kolik banánů jste v kuchyni právě teď? Nezapomeňte, že tento výrobek by měl být vždy ve vašem domě. Banány obsahují velké množství glukózy, což našeho mozku dodává energii.

Také tyto plody jsou vitamin B6, kyselinou listovou, a další minerální látky, jako je hořčík, vápník, fosfor a rozhodně draslíku. Tento produkt je velmi výživné a užitečné, ale proto, že velké množství vitamínů také obsahovat rozpustné vlákniny, které stimulují střeva a zabránit vzniku zácpy.

Vzhledem k tomu, banány také obsahují velké množství vitamínu B6, mají schopnost zlepšit paměť a zlepšit náladu. Upozorňujeme, že banány se nedoporučují diabetikům.

3. brokolice brokolice

- je jedním z nejužitečnějších a naypozhyvnishyh brukvovité zeleniny rodiny, jejíž součástí je i květák a růžičková kapusta. Všichni členové této rodiny jsou bohaté na bílkoviny, vlákniny, vitamíny B, C, E a K, a mají všechny blahodárné vlastnosti obsažené ve skupině vitaminu B.

A protože brokolice je bohatá na vitamíny B3 a B6, zlepšuje paměť Jsem Naše rada: jíst brokolici nejlépe syrové nebo vařené, takže tento produkt je lépe vstřebává a otevírá své četné prospěšné vlastnosti. 4. Walnut

Samozřejmě, že blahodárné vlastnosti tohoto produktu již víte přesně. Lékaři doporučují konzumovat ořechy ke zlepšení celkového zdraví, snižování cholesterolu a stimuluje mozkovou činnost. Ale co je jejich tajemství?

Obsahují mnoho kyseliny linolenové, omega-3, vlákniny, vitamíny B1, B2, B3, a B6, kyseliny listové, hořčíku, mědi, selenu, a vitamin E. flavanoyidiv Tyto matice jsou prospěšné pro naše mozku a těla jako celku ale neměla by trvat déle než 3-4 kusů za den, protože jsou velmi uspokojivé. 5.

tučné ryby Kolikrát týdně jíte rybu? Nezapomeňte, že nejužitečnější jsou mastné odrůdy. Důvodem je, že mastné ryby lékaři radí jíst častěji, je obsah polynenasycených tuků, jako jsou omega-3, což je zásadní pro zlepšení srdce a mozek.

kurz pro tučných ryb by měly být konzumovány nejméně 3-4 krát týdně. Nezapomeňte, že to je stejně užitečný pro všechny členy rodiny, dospělé i malé! 6. Čokoláda

Copak jste rád, že tento seznam přišel v čokoládě? Samozřejmě, tento užitečný produkt by také neměl být zapomenut. Mějte však na paměti, že měli konzumovat čokoládu v moderování, a zvolte typ trati, která obsahuje nejvíce kakao.

Pokud jde o množství, to je nejlepší jíst 30 gramů hořké čokolády denně. Čokoláda je vynikající antioxidant, ale také obsahuje velké množství draslíku, vápníku, hořčíku a vitamínů skupiny B Pokud brát pravidelně a čokoládu v moderování, může pomoci nasytit naše srdce a mozek jsou nezbytné pro živiny.

po jediném kusu této pochoutky, budete cítit zlepšení zdraví a nálady, a to vše díky endorfiny - hormony, které jsou syntetizovány v mozku, když jsme rádi, nebo jíst naše oblíbené potraviny. Není pochyb o tom s kouskem čokolády každý den je nejlepší!

Pokud chcete, aby váš mozek zůstat mladí, aktivní a zdravé, ujistěte se, že přidat výše uvedené výrobky do svého jídelníčku! Také nezapomeňte pít hodně tekutin a vést aktivní život.

Zapojit tělesnou i duševní činnost pravidelně. Nezapomeňte, aby splnili své vlastní zvědavost - číst, naučit se něco nového a užívat si života. touhu objevovat svět kolem a zásady správné výživy vám pomůže zlepšit činnost mozku a zlepšit své zdraví.

Proč dnes nezačneme trochu víc?


ŠKodlivé potraviny, které se mají vyhnout v naší stravě

ŠKodlivé potraviny, které se mají vyhnout v naší stravě

Každý ví, že výživa je klíčem k našemu zdraví. Použití určitých druhů potravin nám může přinést dobrý pocit, zatímco jiní mohou mít opačný účinek. Kromě toho existují produkty, které mohou dokonce vést k vážným zdravotním problémům (zejména pokud je konzumujete nadměrně). To je důvod, proč v tomto článku vám řekneme o některých škodlivých potravinách , které byste se měli vyvarovat ve stravě.

(Zajímavosti)

Johnson & Johnson, bude muset zaplatit 417 milionů dolarů jako mastek způsobuje rakovinu

Johnson & Johnson, bude muset zaplatit 417 milionů dolarů jako mastek způsobuje rakovinu

Zajímavá fakta 417 milionů dolarů?! To je součet, který Johnson & Johnson bude muset zaplatit 63leté ženě. Eva Echeverriya tvrdil, že mastek způsobuje rakovinu, protože příčina rakoviny vaječníků je použití mastku v intimních partií. Žena vysvětlila, že jí bylo pouhých 11 let, když začal používat výrobní pudr Johnson & Johnson.

(Zajímavosti)