6 Problémy vyplývající z nerovnováhy střevních bakterií


6 Problémy vyplývající z nerovnováhy střevních bakterií

Zajímavé skutečnosti střevní mikroby živá kapela. To se nazývá střevní flóra nebo střevní bakterie.Velmi často lidé podceňují její důležitost. Stále střevní mikroflóra hraje důležitou roli při trávicích procesů a imunitního systému.Pokud je člověk zdravý, tato skupina bakterií, má pozitivní vliv na regulaci pH v zažívacím traktu. Současně vytváří ochrannou bariéru proti infekčním činidlům, které mohou způsobit onemocnění.

Kvůli špatné stravovací návyky, antibiotika a stresu, může dojít k chyběstřevní mikroflóru. To vede k nerovnováze v něm a ohrožuje zdraví.

V důsledku toho se tělo podrobuje sérii reakcí. Nejprve se mohou zdát zcela běžné, ale s časem se problémy stávají chronickými, obtížně léčitelnými.

Proto je nutné vědět, jak se porucha projevuje, když se situace začne vymknout kontrole. A pokud je to nutné, přijměte včas opatření k re-kontrole situace.

1. Nemoci trávicí soustavy

Vzhledem k tomu, že bakterie žijící ve střevech, někdy je nerovnováha, která způsobuje nežádoucí účinky. Důvodem je, že poškozené mikroorganismy jsou schopny růst nerovnoměrně. V důsledku toho ovlivňuje procesy odpovědné za rozdělení potravin a absorpci živin.

Kvůli této zvýšeným obsahem žaludečních šťáv a toxinů se vyskytují takové příznaky: nadýmání a plynu

 • nadýmání pocit pálení v žaludku žaludečních šťáv
 • gastritidu, vřed
 • průjem Syndrom dráždivého tračníku
Chcete vědět víc? Číst rozloučit se zácpou z těchto šesti ovocný koktejl

2. kognitivní problémy Ačkoli mnoho lidí si to neuvědomují, střevo je úzce spojena s pracímozku. Proto je nerovnováha střevní mikroflóry může mít vliv na kognitivní funkce.

Střevní bakterie se podílejí na vývoji různých důležitých neurotransmiterů. Když se dostanou mimo kontrolu, může mít osoba problémy s pamětí a další příznaky, které ovlivňují jejich schopnost přemýšlet. 3.

nutriční nedostatky prospěšné bakterie žijící ve střevech nezbytné pro řádné syntézu vitamínů. Jsou také nepostradatelné pro syntézu minerálů a živin potřebných pro tělo.

Když se tyto bakterie nekontrolovatelně rozmnožují nebo poškozují, je trávící proces narušen a schopnost těla absorbovat živiny se přirozeně zhoršuje.

Za prvé, je těžké si všimnout, protože tělo má zásoby živin. V průběhu času však existuje řada příznaků, které naznačují významný pokles hladiny bakterií.

Zde jsou některé látky, u kterých se nejčastěji vyskytuje nedostatek: vitamíny D, K, B7 a B12;

Minerály: hořčík a vápník.

 • 4. Problémy s kůží
 • K dnešnímu dni lékaři vědí mnoho vnitřních a vnějších faktorů spojených s výskytem kožních problémů.

Zahrnuje střevní zdraví, které významně ovlivňuje vzhled pokožky.

střevní flóra se podílí na čištění a asimilaci živin.

Vzhled kterékoli z těchto kožních onemocnění může naznačovat nerovnováhu střevní flóry:akné;

rosacea;

 • psoriáza;
 • ekzém
 • 5. Autoimunitní onemocnění
 • Autoimunitní onemocnění jsou obvykle chronické. Vznikají proto, že tělo začíná útočit sám, snaží se bojovat proti faktorům, které považuje za nebezpečné.

Proto je obtížné diagnostikovat a léčit takové nemoci, protože v počátečních fázích jsou zaměňovány s některými běžnými poruchami.

Přestože jsou příčiny výskytu autoimunitních onemocnění odlišné, měly by být analyzovány odborníky,

by nemělo odmítnout myšlenku, že je to právě ve střevě.

A to vše kvůli změnám v bakteriích, které zvyšují úroveň zánětu v tkáních. Situace se může také zhoršit kvůli komplikacím symptomů. Zde jsou některé nemoci:

revmatoidní artritida;

Hashimotova tyroiditida;

 • syndrom dráždivého střeva;
 • celiakie;
 • diabetes typu 1.
 • Viz tento článek: Úžasné výhody alkalických produktů v boji proti rakovině
 • 6. Chronický stres

Stres je emoční nerovnováha spojená s mnoha vnitřními a vnějšími faktory.

Ačkoli v některých situacích je nemožné se jí vyhnout,

se také vyskytuje jako reakce na nerovnováhu střevních bakterií.

V těchto případech vzrůstá produkce kortizolu a zvyšuje se obsah toxinů, což ovlivňuje produkci hormonů spojených s normálním blahobytem.

Lidé trpí příznaky chronického a častého stresu, přestože dělají vše pro to, aby ho ovládali. To je poměrně častý příznak slabého intestinálního zdraví. Zjistěte, která z těchto poruch naznačuje potřebuzměnit svůj zvyk, abyste zlepšili zdraví střev ve vašem případě.

Správná strava a omezení účinků toxinů je několik jednoduchých způsobů, jak pomoci vyhnout se nerovnováze.


Tipy pro boj s žaludečních šťáv

Tipy pro boj s žaludečních šťáv

Zajímavosti Věděli jste, že US tablety určené k léčbě žaludečních šťáv prodal nejvíce mezi ? Problém spalování žaludku po jídle se však netýká pouze Američanů. Pokud jste mezi těmi, které ona bolí, tento článek s tipy pro boj s kyselinou reflux je pro vás to pravé. několik slov o kyseliny zpětným chladičem zpětného toku kyseliny a pálení žáhy - nejběžnějších poruch gastrointestinálního traktu.

(Zajímavosti)

Proč se cítíte bolest při menstruaci

Proč se cítíte bolest při menstruaci

Zajímavá fakta Mnoho žen bolesti zkušenosti během menstruace, ale gynekolog nenabízí nic než protizánětlivé léky nebo antikoncepční pilulky. Vysvětlujeme, že to může způsobit bolest nebo křeče, a jak se jich zbavit pomocí některých potravin a přírodních doplňků. Estrogen hlavní důvod, proč ženy trpí menstruační bolesti - je nadbytek estrogenu v krvi.

(Zajímavosti)