6 Běžných chyb týkajících se snídaně


6 Běžných chyb týkajících se snídaně

Snídaně jsou nejdůležitější a nejdůležitější příjem jídla po celý den. Bez ní nemůže vaše tělo správně fungovat.

Po několika hodinách bez jídla během nočního spánkutoto první jídlo umožňuje soustředit se na práci během dne.

Pomůže vám vyhnout se únavě nebo špatné náladě.

Toto jídlo je prvním palivem pro tělo a pokud chcete začít správně, musíte rozumně vybrat potraviny.

Vyhněte se nejčastějším chybám snídaně a ujistěte se, že získáte potřebnou energii.

1. Nejíst vůbec

Bezpochyby je to jedna z největších chyb, které mladí lidé obvykle dělají. Vzhledem k tomu, že mají rychlejší život, mají tendenci zapomínat na snídani nebo si je chybějí. To může být proto, že nemají čas, nebo prostě necítí hlad.

Pokud jste mezi nimi, si uvědomit, že tento zlozvyk může vést k mnoha problémům s zažívacího traktu, jako jsou žaludeční vředy, zánět žaludku a kyselosti. Jedná se o velmi bolestivé poruchy.

Existují i ​​jiní lidé, kteří dodržují velmi přísnou dietu, která omezuje konzumaci nejrůznějších výrobků po mnoho hodin. To je bezohledné, pokud není založeno na doporučení lékaře a nekoná se pod dohledem.

Musíte jíst správné množství jídla, které vám umožní dobít a setkat se s novým dnem.

2. Nejíst dostatek bílkovin

Začněte den, je velmi důležité dostat dobrou dávku bílkovin se snídaní. Nestačí jen jíst misku z kaše, která bude trvat dřív.

Někteří lidé jedí pouze kaši a zapomene na mléko, které by poskytlo normální dávku bílkovin. Dobrou alternativou je plátek celozrnné toasty.

Můžete jíst toast s ovocem nebo pár vajíček. Bude to jednoduchá a výživná snídaně.

Pamatujte, že pokud nedostanete správné množství bílkovin, budete hladovět několik hodin.

3. Nejíst dostatek vlákniny

Pocit hladu se objeví, pokud máte příliš mnoho cukru na snídani, protože se rychle tráví. Tento účinek může být neutralizován spotřebováním dostatečného množství vlákniny, které bude trvat mnohem déle.

Je velmi důležité zahrnout do snídaně alespoň pět gramů vlákniny a minimalizovat spotřebu cukru. V ideálním případě by se měl vyhnout jakémukoli rafinovanému cukru. Cibule obsahující cukr jsou nejhorší volbou.

Nejlepší snídaně by měla být zelenina, obiloviny nebo semena a kusy ovoce.

4. Jezte příliš málo

Jedná se o jednu z nejčastějších chyb při snídani. Většina lidí si myslí, že dobrá snídaně je složena z ovoce na cestě do práce nebo ve škole. To je naprosto špatné a musíte tuto myšlenku opustit co nejdříve.

Stojí za pár minut, kdy budete sedět a jíst vyvážené potraviny, včetně příslušného množství sacharidů, vlákniny, bílkovin a tuků. Konzumujte nejméně 300 nebo 400 kalorií, abyste se ujistili, že jste plní před večeří.

snídaně by měla obsahovat:

  • ovoce a zeleniny
  • s vysokým obsahem bílkovin
  • komplexních sacharidů
  • zdravé tuky, jako jsou ořechy, semena nebo olivovým olejem

Je třeba mít na paměti, že pokud cvičíte ráno a dělá hodně intenzivní cvičení, tělo může vstoupit šok Namísto spalování tuku spálí svaly.

Předtím, než jdete do posilovny, musíte mít rychlý skus, abyste dostali komplexní sacharidy, vlákninu a esenciální aminokyseliny. 5. Nejíst žádné tuky

Existuje chybné přesvědčení, že snídaně by měla být malá a zdravá,

dokonce bez tuku. Tato myšlenka je absolutně špatná, protože potraviny bez tuku mohou vést k pocitu hladu za hodinu.Proto doporučujeme v první polovině dne nahradit beztukovým jogurtem s nízkým obsahem tuku. Pokud nechcete udělat tento kompromis, přidejte matice, abyste se později vyhýbali hladu.

Samozřejmě, že potřebuje čas na zdravou snídani.

Jen trochu kefír s několika ořechy nestačí. 6. Jíst snídaně je příliš pozdě

Nejlepší je jíst během první hodiny po probudení.

Čím déle snídáte snídani, tím hloupější budete, a tím obtížnější bude spokojenost. Nedostatek času by nikdy neměl být ospravedlněním pro to, že jste nesedli plné a zdravé snídaně. Plánujte dopředu a zjistěte, jak si vybrat správné potraviny. To vám ušetří čas.

Nezapomeňte, že

konzumace plné snídaně pomáhá mít energii po celý den. Nedělejte tyto chyby spojené se snídaní!


Jak používat citron a jiné přírodní čisticí prostředky

Jak používat citron a jiné přírodní čisticí prostředky

Máte někdy nad tím, kdy, jak se vaše babička stále cviy dům v čistotě a je schopen se vyrovnat s různými znečištění, aniž by při volbě čištění a mytí, které máme dnes? Odpověď je více než jednoduchá: bylo možné udělat domácí a přírodní čistící prostředky. To však nutně neznamenalo, že jsou méně efektivní, ale spíše opak.

(Užitečné návyky)

11 Toxické fráze, které by neměly být v našem vnitřním dialogu

11 Toxické fráze, které by neměly být v našem vnitřním dialogu

Užitečné návyky Pravděpodobně jste také zaznamenali tento zajímavý jev svého bytí. Ve skutečnosti dialog v nás nikdy nezastaví, a díky tomu víme, že vaše vnitřní a vnější svět. Umožňuje nám pochopit a pochopit, co se děje kolem. Je snadné si představit, jak důležité je pro naše emoční a duševní zdraví.

(Užitečné návyky)