6 Přírodních čisticích prostředků


6 Přírodních čisticích prostředků

Zde je šest přírodních čistících prostředků, které nám pomohou zůstat zdravé odstraněním toxinů a škodlivých látek z našeho těla. Při konzumaci těchto přírodních léků překonáte takové časté problémy, jako jsou: zadržování tekutin, špatný krevní oběh, protahování, otoky na nohách atd.

Chcete-li očistit vaše tělo, musíte cvičit denně, pít více vody a jíst čerstvé potraviny. Šest přírodních čistících prostředků, které se ukázaly jako nejúčinnější:

1. Kopr

Kromě toho, že má opravdu příjemný zápach a chuť, kopr je jednou z nejlepších možností čištění těla. Mezi jeho výhody - zlepšení trávení a podpora uvolňování plynů. Navíc, když se spotřebuje jako infuze, podporuje odstranění přebytečné tekutiny , což z něj dělá jeden z nejdůležitějších nástrojů pro lidi, kteří trpí zadržováním tekutin nebo artritidou. Kopr také usnadňuje vyčerpání a snižuje produkci sputa v plicích.

Můžete použít kopr ve formě čaje nebo přísady v salátech. Ale také byste měli být opatrní a vyhnout se nadměrnému používání. Je to proto, že má velmi silné vlastnosti, které mohou vést k mírnému nebo dokonce vážnému nepohodlí. Nejlepším řešením je pít infuzi kopru do tří dnů, aby se očistil tělo a pak se zastavil. V nadcházejících dnech musíte pít spoustu vody, aby proces čištění těla byl úspěšně dokončen.

2. Aloe Vera

Jedná se o jednu z nejběžnějších složek lidové medicíny a je také velmi účinným prostředkem. Aloe vera podporuje aktivaci jater kvůli vysokému obsahu polysacharidů, které eliminují toxiny akumulované v játrech, stejně jako omlazují. Je důležité jíst aloe vera co nejpřirozeněji, protože komerční produkty mohou mít vlastnosti, které snižují její účinnost. Můžete jíst čajovou lžičku aloe každé ráno sklenicí vody, abyste zajistili správné fungování jater během dne. Čistící tinktura můžete také provést mícháním aloe vera, bodláku, sladkého dříví a pampelišky.

3. Zelený čaj

Zelený čaj přináší výhody pro vaše zdraví v různých aspektech. Působí jako stimulant, takže pokud chcete vyčistit vaše tělo diuretickými vlastnostmi a přítomností kyseliny chlorogenové, můžete je bezpečně použít. Chlorogenní kyselina usnadňuje trávení a poskytuje čistění toxinů, které konzumujete. Můžete jíst různými způsoby, ačkoli pět šálků zeleného čaje je nejlepší v den. Důležité je také zajistit, abyste pili dostatek vody.

4. Ananas

Pineapple je jedním z plodů s nejvyšším obsahem vody, bohatým na vlákninu a nízkým obsahem kalorií. Obsahuje ale také tři enzymy, které zlepšují trávení a krevní oběh: bromelain, ekstranase a ananas. Ananas také pomáhá vyčistit oblasti obsahující proteinová vlákna a odstraňuje tukové tkáně, které způsobují celulitidu. Ananas pomáhá očistit tělo kvůli jeho vysokému obsahu draslíku, který vám umožňuje upravit množství vody v tělních buňkách.

Kvůli všem jeho výhodám doporučujeme ananas ve své stravě. Bude to docela jednoduché, protože jeho chuť je snadno kombinována s jinými produkty.

5. Squash

Tato divoká tráva se rozšířila jako přírodní náprava. Mezi jeho vlastnosti jsou takové, a proto se domníváme, že je to velký spojenec v boji za zdraví, například může zvýšit moč 30%. To je důležité pro eliminaci toxinů a zlepšení fungování ledvin a prostaty u mužů.Rovněž bylo prokázáno, že přeslička může snížit velikost kamenů v ledvinách a zvýšit filtrační kapacitu ledvin.

6. Cherry

Cherry se může pyšnit mnohem více než jen nádherná vůně. Třešně mají ve svém složení velké množství draselné soli a přispívají k čištění zvýšením produkce moči. Pomáhají také odstranit metabolity, čímž pomáhají snížit pocit těžkosti nohou. Léčivý účinek třešní se může zvýšit tím, že se použije spolu s praslíkem.


Jak ovlivňují ovoce a zelené jablka naše zdraví?

Jak ovlivňují ovoce a zelené jablka naše zdraví?

Už jste někdy ochutnali pruh ovesné vločky a zelených jablek? Mnoho lékařů a odborníků na výživu doporučuje pít tento jednoduchý nápoj, který pomáhá péči o zdraví a dokonce i zhubnout. Má mnoho užitečných vlastností, které dnes v tomto článku popíšeme. Kombinace ovesných vloček a zelených jablek nejen dokonale pomáhá regulovat váhu, to je také vynikající volbou snídaně pro celou rodinu!

(Lidových opravné)

Honey domácí prostředky

Honey domácí prostředky

Kůže má různé způsoby, jak reagovat na vnější patogeny. K tomu dochází, když je napadena nebo v nebezpečí. Trotter je jedním z těchto způsobů. Tenisky se mohou vyskytovat na jednom místě nebo se mohou šířit v různých částech. Kromě svědění je zčervenání kůže jedním z hlavních příznaků. V tomto článku bychom vám chtěli řešit některé domácí opravné prostředky proti tomu.

(Lidových opravné)