6 Užitečných produktů pro přirozené čištění jater


6 Užitečných produktů pro přirozené čištění jater

Jíte jídlo, které pomáhá vyčistit játra? Víte, co je vůbec možné?

Žijeme ve světě, kde případy onemocnění jater a dalších komplikací se stále více a více.Faktem je, že neustále prožíváme účinky toxických sloučenin z vody, vzduchu a potravin. Dalším způsobem, jak se toxiny dostanou do těla, je prostřednictvím plodin, které rozprašují pesticidy.

Většina těchto sloučenin ovlivňuje játra, což je největší žláza v těle. Je důležité si uvědomit, že bez zdravé jater, tělo nemůže fungovat správně.

Proto musíte pečlivě postarat o zdraví tohoto těla. Proto se snažte jíst více produktů uvedených níže.

1. Červená řepa

Červená řepa - je nádherná zelenina, kterápodporuje distribuci energie a živin v celém těle.

Červeň čistí játra a podporuje její funkci. Zároveň tento kořenový kanál zlepšuje vstřebávání živin.

Kromě toho je řepa bohatá na antioxidanty a další důležité látky. Zejména mezi ně patří vitamín B, pektin, železo, betain a betanin.

Pektin je rozpustné vlákno známé svým čisticím vlastnostem. Díky němu se cítíme energičtější a jíst méně porcí. Vlákna a živiny v řepě pomáhají tělu odstranit toxiny, které se často hromadí v játrech.

To všechno dělá z cukrové řepy jednu z nejlepších zeleniny, která čistí játra přirozeným způsobem.

Chcete vědět více? Čtěte: Maso s řepou a petrželkou pro boj s varicozity

2. Česnek

Česnek - je další zelenina, která pomůže vyčistit játra přirozeným způsobem.

Je to produkt bohatý na selen a alicin. Selén je minerál s přirozenými čisticími vlastnostmi. Alicin zlepšuje ochranu imunitního systému. Společně tyto dvě silné živiny čistí játra a krev.

Kromě toho také snižují zátěž jater. Cesnak aktivuje enzymy v játrech, které pomáhají odstranit toxiny a podporovat trávení obecně. Doporučujeme

vždy používejte obvyklé česneku namísto nákupu v obchodě v práškové formě. 3. čočka

Vaše játra budou mít rád čočku. Nakonec je tento výrobek bohatý na vlákno, které podporuje proces čištění. Je to také přirozený rostlinný protein.

Pokud konzumujete příliš mnoho rostlinných bílkovin, může být pro tělo obtížné trávit. To je důvod, proč

rostlinné bílkoviny je ideální volbou pro přirozené čištění jater. Čočka patří také k luštěninům, které jsou nejlépe strávitelné, což pomáhá správně distribuovat živiny.

4. Cibule

Stejně jako česnek, cibule

je bohatý na alicin, který čistí játra a trávicí trakt. Navíc cibule obsahuje draslík, vlákninu, fytonutrienty a flavonoidy, které pomáhají orgánům vykonávat nejdůležitější funkce.

Pokud nechcete jíst cibuli kvůli své vůni a dostatečně jasné chuti,

je kombinujte s jinými potravinami, abyste neutralizovali tyto rysy. Chcete-li se vyhnout trávicím problémům,

jíst cibuli ve vařené formě . Dobrou volbou je cibulová polévka, která se jíst jednou za týden k čištění jater.5. Sladké brambory

Sladké brambory, stejně jako mrkev bohaté na karoten. Tento přirozený protizánětlivý přípravek je pro tělo velmi důležitý. Beta-karoten se převádí na vitamín A, který má být zpracován játry.

Je důležité dostat vitamín

A z produktů bohatých na beta-karoten,místo toho, aby se ve formě přísad . I když tyto nástroje jsou běžné a levné, ale mohou být toxické pro játra v důsledku chemických látek používaných při zpracování.Sladké brambory - to je další produkt, který nevede k tvorbě toxinů v játrech. Obsahuje také vlákninu a vitamin C.

6. Citrusové plody

Citrusové plody obsahují spoustu vitamínu C, což podporuje detoxikaci jater. Otázkou je, že

toxické látky jsou převedeny na sloučeniny, které tělo může snadno absorbovat. Chcete-li se ujistit, že citrus a vlastně čistí játra, musíte

jíst jedno ovoce denně . Tímto způsobem, místo toho, abyste se starali o čištění jater každý týden nebo měsíc, postupujte postupně.Viz tento článek: 6 alternativních způsobů, jak používat citrusové pečivo

Správná strava je klíčem k čisté jater.

Tento seznam výrobků vám pomůže mít čistou játra. Obecně platí,

je velmi důležité dodržovat vyváženou stravu. Vždy pamatujte, co potřebujete:

jíst přírodní potraviny;

  • vyhnout se přebytečné soli nebo tuku;
  • pijte dostatek vody každý den.
  • Nezapomeňte, že játra jsou tělem odpovědným za čištění těla, ale jeho možnosti jsou omezené. Pomozte jí - jíst správně!


Nejlepší esenciální oleje pro prevenci cévních žláz

Nejlepší esenciální oleje pro prevenci cévních žláz

Cévní hvězdičky: Může být něco nepříjemnější, pokud jde o to, jak vypadají vaše nohy? Kromě toho, že vedou k nevzhlednému vzhledu, jsou cévní řetězce vážným zdravotním problémem a často vedou k nepohodlí v každodenním životě. Existuje mnoho případů, kdy vedle chirurgického zákroku není nic jiného. Někdy je nutné, aby se snížilo riziko trombózy nebo krevních sraženin a aby se zlepšil krevní oběh v nohou.

(Lidových opravné)

Domácí mýdlo pro intimní hygienu

Domácí mýdlo pro intimní hygienu

Fyzické intimních partií vyžaduje pravidelné hygienické postupy a obyčejné mýdlo může poškodit jejich zdraví. Zde najdete jednoduché a efektivní recepty pro vytváření mýdel doma. Mýdlo vyrobené z přírodních složek zabraňuje infekcím, odstraňuje svědění a nepohodlí a pomáhá udržovat čistotu nejintimnějších oblastí.

(Lidových opravné)