6 Faktorů, které urychlují nástup menopauzy


6 Faktorů, které urychlují nástup menopauzy

Věk, kdy dochází k menopauze , je způsobeno porodem a nelze jej zpozdit.

Existují však určité vnější faktory, které mohou zrychlit své vnější projevy. Ačkoli není ve vaší moci změnit svůj genetický kód, můžete se chránit a vyhnout se některým špatným zvykům.

Můžete také připravit svůj život na novou fázi s plným zásobami zdraví a klidu.

Po celém světě je průměrný věk menopauzy mezi 50 a 51 lety. Pouze jedna ze 100 žen zahajuje menopauzu dříve.

To se může stát, pokud máte špatné návyky, neboněkteré faktory mohou urychlit nástup menopauzy.

Chcete vědět, co by se nemělo dělat a co vás bude nevyhnutelně ovlivňovat? Přečtěte si, abyste to zjistili. 1. Chromozomální vady

genetické problémy spojené s sex chromozomu X, jako je Turnerovým syndromem a syndrom fragilního X chromozomu, může urychlit nástup menopauzy.

Tyto stavy se vyskytují u žen s poruchami vaječníků od narození. Obsahují méně zdravé folikuly a mnoho z nich je atrofováno.

Genetické příčiny jsou obvykle diagnostikovány, když jsou ženy velmi mladé nejčastěji než začnou puberty.

Existují případy, kdy se ženy normálně vyvinou, menstruace začíná v správném věku, ale menopauza se vyskytuje předčasně.

Z těchto důvodů byste měli vždy navštívit gynekologa a dát všechny nezbytné testy.

2. Radiační terapie a chemoterapie mohou urychlit nástup menopauzy

Jsou určeny k prevenci buněčného růstu a ovlivňují nejen maligní buňky, ale i zdravé.

Mezi další vedlejší účinky tedy může léčba rakoviny vést k předčasné ztrátě funkce vaječníků.

Na druhou stranu existují léky, které mohou způsobit menopauzu bez ohledu na věk. Jedním příkladem je lék, který se běžně používá v těžkých případech endometriózy.

Pamatujte si, že pokud máte jakékoliv dotazy nebo symptomy menopauzy, měli byste se poradit s lékařem. Informace o všech vedlejších účincích všech léků, které užíváte.

3. Operace na odstranění vaječníků a dělohy

Chirurgické odstranění obou vaječníků způsobuje, že okamžitě přejdete do menopauzy. Ženská cyklus se po operaci zastaví a hormonální hladiny se rychle sníží.

Obvykle prožíváte závažné symptomy menopauzy, jako příliv a ztrátu sexuální touhy. Některé ženy se uchýlí k hysterektomii k odstranění dělohy, ale k uchování vaječníků.

U těchto pacientů menopauza nezačíná okamžitě, protože vaječníky stále produkují hormony. Jediná věc, kterou si všimnete, protože děloha již neexistuje,

zastaví kritické dny a nebudete schopni otěhotnět. 4. Špatné návyky

Nejčastější příčinou rané menopauzy je

užívání drog a toxinů. Pesticidy, alkohol a tabákové výrobky vedou k poškození vaječníků.Ženy, které mají tyto návyky, mají zvýšené riziko rané menopauzy.

Obvykle u takových žen začíná tento stav o dva roky dříve než ti, kteří nekouří tabák a alkohol.

Z tohoto důvodu je velmi důležité přestat kouřit a snížit spotřebu alkoholu. Fyzické cvičení také pomáhají vaječníkům udržovat normální hladiny hormonů.

Je důležité poznamenat, že užívání antikoncepčních tablet není spojeno s nástupem menopauzy.

5. Epilepsie

Ženy trpící epilepsií mohou cítit

sníženou sexuální touhu a problémy s plodností. Tato porucha způsobuje stálé změny v poměru estrogenu a progesteronu, takže pacienti trpící epilepsií dosáhnou menopauzy dříve.

To může být způsobeno účinky útoků na ty části mozku, které regulují reprodukční hormony. Estrogen pomáhá k útoku, zatímco progesteron vás chrání před nimi.

Proto je logické, že při výskytu záchvatů vznikají zvýšené hladiny estrogenu vzhledem k progesteronu.

6. Autoimunitní onemocnění

Vznik a vývoj autoimunitních onemocnění způsobuje, že tělo produkuje protilátky, které

napadají vlastní tkáně a vaječníky, stejně jako estrogenní receptory. To všechno způsobuje degeneraci vaječníků a nástup menopauzy.

Onemocnění štítné žlázy a cukrovka jsou přítomny ve 20% případů časné menopauzy. Pokud trpíte, je důležité dodržovat režim léčby. Existuje také vazba mezi autoimunitními endokrinními poruchami, jako je vitiligo, anémie, lupus, Shegrenův syndrom a chronická hepatitida. Infekce plic, které napadají vaječníky, mohou také být příčinou.

Připravte se na menopauzu

Menopauza signalizuje konec reprodukčního života a existují případy, kdy nastane ve věku 20 let. Již jsme zmínili 6 faktorů, které mohou urychlit nástup menopauzy.

Některé z nich jsou zvládnuty, ale lze jim zabránit, ale jiné se vám mohou stát. Doporučujeme

vést zdravý životní styl a postarat se o své zdraví.

Zaměřte se na to, na čem můžete ovládat a pracovat.


7 Způsobů, aby se zabránilo oxidaci avokádo

7 Způsobů, aby se zabránilo oxidaci avokádo

Zajímavosti Většina lidí ví, že s cílem získat co nejvíce z avokáda a ještě užít svou čerstvou chuť, je důležité, aby ho sníst co nejdříve. Někdy nechceme jíst celé ovoce najednou, ale také házet zbytky produktu, jsme také neodvažují. Naštěstí existuje mnoho jednoduchých způsobů zabránilo oxidaci avokádo a udržet ji svěží a světlé barvy déle.

(Zajímavosti)

Barevné deštníky pro špatné dny

Barevné deštníky pro špatné dny

Pro špatné dny vždy musí mít na skladě barevné deštníky. Pravdou je, že někdy, na šedý den, přijde tmavší a prostě nerozumíme proč. A pak ještě jeden a ještě, dokud se taková řada dnů nestane obtížným obdobím, od kterého je pro člověka velmi obtížné uniknout. Ale to je normální. Věřte tomu nebo ne, nejste jediný na světě, který je někdy naštvaný nebo kdo se cítí, jako by nic neměl za to.

(Zajímavosti)