6 Faktorů, které urychlují nástup menopauzy


6 Faktorů, které urychlují nástup menopauzy

Věk, kdy dochází k menopauze , je způsobeno porodem a nelze jej zpozdit.

Existují však určité vnější faktory, které mohou zrychlit své vnější projevy. Ačkoli není ve vaší moci změnit svůj genetický kód, můžete se chránit a vyhnout se některým špatným zvykům.

Můžete také připravit svůj život na novou fázi s plným zásobami zdraví a klidu.

Po celém světě je průměrný věk menopauzy mezi 50 a 51 lety. Pouze jedna ze 100 žen zahajuje menopauzu dříve.

To se může stát, pokud máte špatné návyky, neboněkteré faktory mohou urychlit nástup menopauzy.

Chcete vědět, co by se nemělo dělat a co vás bude nevyhnutelně ovlivňovat? Přečtěte si, abyste to zjistili. 1. Chromozomální vady

genetické problémy spojené s sex chromozomu X, jako je Turnerovým syndromem a syndrom fragilního X chromozomu, může urychlit nástup menopauzy.

Tyto stavy se vyskytují u žen s poruchami vaječníků od narození. Obsahují méně zdravé folikuly a mnoho z nich je atrofováno.

Genetické příčiny jsou obvykle diagnostikovány, když jsou ženy velmi mladé nejčastěji než začnou puberty.

Existují případy, kdy se ženy normálně vyvinou, menstruace začíná v správném věku, ale menopauza se vyskytuje předčasně.

Z těchto důvodů byste měli vždy navštívit gynekologa a dát všechny nezbytné testy.

2. Radiační terapie a chemoterapie mohou urychlit nástup menopauzy

Jsou určeny k prevenci buněčného růstu a ovlivňují nejen maligní buňky, ale i zdravé.

Mezi další vedlejší účinky tedy může léčba rakoviny vést k předčasné ztrátě funkce vaječníků.

Na druhou stranu existují léky, které mohou způsobit menopauzu bez ohledu na věk. Jedním příkladem je lék, který se běžně používá v těžkých případech endometriózy.

Pamatujte si, že pokud máte jakékoliv dotazy nebo symptomy menopauzy, měli byste se poradit s lékařem. Informace o všech vedlejších účincích všech léků, které užíváte.

3. Operace na odstranění vaječníků a dělohy

Chirurgické odstranění obou vaječníků způsobuje, že okamžitě přejdete do menopauzy. Ženská cyklus se po operaci zastaví a hormonální hladiny se rychle sníží.

Obvykle prožíváte závažné symptomy menopauzy, jako příliv a ztrátu sexuální touhy. Některé ženy se uchýlí k hysterektomii k odstranění dělohy, ale k uchování vaječníků.

U těchto pacientů menopauza nezačíná okamžitě, protože vaječníky stále produkují hormony. Jediná věc, kterou si všimnete, protože děloha již neexistuje,

zastaví kritické dny a nebudete schopni otěhotnět. 4. Špatné návyky

Nejčastější příčinou rané menopauzy je

užívání drog a toxinů. Pesticidy, alkohol a tabákové výrobky vedou k poškození vaječníků.Ženy, které mají tyto návyky, mají zvýšené riziko rané menopauzy.

Obvykle u takových žen začíná tento stav o dva roky dříve než ti, kteří nekouří tabák a alkohol.

Z tohoto důvodu je velmi důležité přestat kouřit a snížit spotřebu alkoholu. Fyzické cvičení také pomáhají vaječníkům udržovat normální hladiny hormonů.

Je důležité poznamenat, že užívání antikoncepčních tablet není spojeno s nástupem menopauzy.

5. Epilepsie

Ženy trpící epilepsií mohou cítit

sníženou sexuální touhu a problémy s plodností. Tato porucha způsobuje stálé změny v poměru estrogenu a progesteronu, takže pacienti trpící epilepsií dosáhnou menopauzy dříve.

To může být způsobeno účinky útoků na ty části mozku, které regulují reprodukční hormony. Estrogen pomáhá k útoku, zatímco progesteron vás chrání před nimi.

Proto je logické, že při výskytu záchvatů vznikají zvýšené hladiny estrogenu vzhledem k progesteronu.

6. Autoimunitní onemocnění

Vznik a vývoj autoimunitních onemocnění způsobuje, že tělo produkuje protilátky, které

napadají vlastní tkáně a vaječníky, stejně jako estrogenní receptory. To všechno způsobuje degeneraci vaječníků a nástup menopauzy.

Onemocnění štítné žlázy a cukrovka jsou přítomny ve 20% případů časné menopauzy. Pokud trpíte, je důležité dodržovat režim léčby. Existuje také vazba mezi autoimunitními endokrinními poruchami, jako je vitiligo, anémie, lupus, Shegrenův syndrom a chronická hepatitida. Infekce plic, které napadají vaječníky, mohou také být příčinou.

Připravte se na menopauzu

Menopauza signalizuje konec reprodukčního života a existují případy, kdy nastane ve věku 20 let. Již jsme zmínili 6 faktorů, které mohou urychlit nástup menopauzy.

Některé z nich jsou zvládnuty, ale lze jim zabránit, ale jiné se vám mohou stát. Doporučujeme

vést zdravý životní styl a postarat se o své zdraví.

Zaměřte se na to, na čem můžete ovládat a pracovat.


Běžné příčiny ranní bolesti hlavy

Běžné příčiny ranní bolesti hlavy

Zajímavá fakta bolesti hlavy nebo migrény nepohodlných kdykoliv během dne. Důvod může záviset na tom, kdy nejprve pocítíte nepohodlí a intenzitu. Pokud máte pocit, bubnování v chrámu, když probudit v mé hlavě je předení, nebo nejste schopni otevřít oči, měli byste vyhledat lékařskou pomoc. V tomto článku budeme diskutovat některé z důvodů, proč se bolení hlavy objeví ráno.

(Zajímavosti)

Vše, co potřebujete vědět o osteoartróze

Vše, co potřebujete vědět o osteoartróze

Osteoartróza patří do numerické skupiny revmatických onemocnění. Všechna tato onemocnění kombinují, že ovlivňují lidské tělo . Příčiny, průběh a metody léčby onemocnění motorického systému jsou však různé. Osteoartróza je charakterizována zejména postupným opotřebením a degenerací kloubní chrupavky. Obvykle se tato choroba objevuje již u starších a starších osob (od 50 let), ale každoročně z důvodu nepříznivých vnějších faktorů osteoartróza postihuje stále více mladých lidí.

(Zajímavosti)