Alternativní využití kůry citrusů


Alternativní využití kůry citrusů

Zajímavosti patříte k těm, kteří stále vrhá citrusovou kůru do kbelíku nebo kompost? víte, že zanedbávání mnoho alternativních způsobů jejich aplikace, které kdysi mohly být užitečné pro vás.

pletí citrony a pomeranče jsou plné esenciálních olejů, antioxidanty a vitamíny, které jsou dobré pro zdraví a úklid domu.

Jistě, chcete používat tyto tipy. Jste připraveni se dozvědět více?

1. citronová kůra na čištění nerezové oceli

Jedním z klasických použití kůry citrusů - čištění domů. K prokázání desky, kohoutky a pánve do bot, lidé mají tendenci utrácet spoustu peněz na chemické látky, které sice účinná, může poškodit ruce.

Už jste někdy zkoušeli použít citron? Poté, co vydal šťávu, nevyhazujte zbytek. Uložte pokožku čistit kuchyňské náčiní vyrobené z nerezové oceli. Budete se divit, výsledky!

2. Ledové kostky s citrusovou příchutí je dobrý nápad

: jak ochucené kostky ledu, přidáním citrónové nebo pomerančové kůry.

je můžete přidat do šťávy nebo dokonce čisté vody pro zlepšení chuti. Jediné, co musíte udělat, je provést tyto jednoduché kroky:

 • Vyčistěte veškeré zbytky dužiny z kůže.
 • Nakrájejte na malé kousky.
 • Dejte nádobu na kostky ledu a naplňte vodou.

Nenechte si ujít tento originální nápad! 3.

Čištění jste o výhodách citrónovou kůrou pro účinné čištění domu slyšel. Můžete vyčistit a odstranit zápach v místech u vás doma, kde vůbec je zatuchlý zápach.

Věnujte pozornost tomu, jak dělat neuvěřitelné univerzální produkt pro čištění kůry citrusů:

Co k tomu potřebujete?

 • čisté skleněné nádoby kůra z jednoho citronu a jeden oranžové
 • octa 1 šálek (200 ml)
 • 2 lžíce jedlé sody (20 g) Příprava
 • Po čisté kůry citrusů a snížit na kousky a místo ve skleněné nádobě.
 • Pour ocet a posypeme jedlou sodu. Dobře promíchejte.
 • Kryt a směs se nechá stát 10 dnůpřed slunečním zářením.
 • Potom se přidá čistící prostředek ve spreji. Vždy je užitečné, když je potřeba vyčistit povrch a odstranění zápachu.

4. pomerančová kůra z páchnoucí boty

To je další jednoduchý a účinný tajemství. V průběhu doby, bota začíná velmi nepříjemný zápach. Někdy to není jen kvůli pocení nohou. Materiál, ze kterého je vyrobena, může být také příčinou zápachu.

Aby se tomu zabránilo, Jediné, co musíte udělat, je dát pomerančovou kůru na polovinu každé botě. účinnosti lze dosáhnout díky schopnosti pokožky absorbovat pachy.

Nezapomeňte změnit pomerančové kůry v jeden den, nebo boty opět začne zapáchat.

5. nachlazení s citrusovými kůžemi

Zkoušeli jste někdy, aby se čaj s kůry citrusových plodů a medu, jak překonat kašel? To má léčivé vlastnosti a jeho snadné na přípravu.

Citrus udržet své nejlepší živiny v kůži, takže je měli použít, když bojuje s bolestmi v krku nebo kašel. ‚S se podívat, jak připravit čaj. Složení

 • 1/2 citronové kůry 1/2 pomerančové kůry
 • 1 šálek vody (200 ml)
 • med 1 lžíce (25 g) Příprava
 • začít jako obvykle topného šálku vody. Po varu přidáme oloupané a promyje citronu a pomerančové kůry.
 • Poté přidejte lžíci medu.
 • být k varu na mírném ohni 20-25 minut. Tak ať nastoyitsya po dobu dalších 5 minut. Pomalu pijte. Budete překvapeni, jak dobře se bude cítit, jakmile nepohodlí zmizí. 6. Léčba

zmrazené citrony Mluvili jsme hodně na tomto blogu o výhodách zmrzlého citrónu. To je skvělý způsob, jak využít všech léčivých vlastností obsažených v kůry citrusů.

vysvětlovat, jak.

Co potřebujete?

  kůra ze dvou citronů Making?

  • Je to velmi jednoduché. Jediné, co musíte udělat, je rub citronovou kůru poté, co jste používali, aby šťáva.
  • říz Skladujte ve vzduchotěsné nádobě v mrazáku.

  pokaždé, když chcete, aby se pokusili o léčbu zmrzlé citronu, přidejte trochu nastrouhanou citronovou kůru do salátů, jogurt k snídani, misku ovoce. Je to užitečné a chutné zároveň. Vyzkoušejte to dnes!


  Noční záchvaty paniky: Příčiny a léčba

  Noční záchvaty paniky: Příčiny a léčba

  Zajímavosti Noční záchvaty paniky objevit náhle v noci, kdy člověk spí. Jsou doprovázeny pocity udušení, tachykardie a nadměrného pocení. Z lékařského hlediska, noční panické záchvaty se často vyskytují u lidí, kteří trpí stejným úsvitem. Je známo, že v noci jsou mnohem silnější a vyčerpávající. také chceme poukázat na jednu zajímavou skutečnost: 10% lidí, kteří trpí zvýšenou úzkost a jsou pod příliš velkým tlakem a stresem, protože jejich životní styl může také příležitostně mít noční záchvaty paniky.

  (Zajímavosti)

  5 Nejlepších rostlinných mléčných nápojů

  5 Nejlepších rostlinných mléčných nápojů

  Dnes, často mluví o nevýhody kravského mléka. Navzdory tomu, že zůstává jedním z nejvíce konzumovaných druhů mléka, stále více lidí hledá alternativu. To je důvod, proč se považuje za nejlepší alternativu mléko bez rostlinné a laktózy na bázi vody. Má nejen příjemnou chuť, ale také velmi prospěšná pro zdraví.

  (Zajímavosti)