5 Typů gynekologické rakoviny


5 Typů gynekologické rakoviny

Zajímavá fakta Pokud jde o gynekologické rakoviny, se týká 5 typů onemocnění, které postihuje děložního čípku, vaječníků, dělohy, pochvy a vulvy.

Každý rok se tisíce žen na celém světě diagnostikováno s určitým typem rakoviny spojené s pohlavních orgánů. Přestože lék každý den pokračuje a nabízí veškeré nejlepší léčbu je prevence šetří nejvíce životů.

Dnes chceme povzbudit, abyste zkontrolovali informace papír a nikdy zapomenout jít na pravidelné prohlídky u gynekologa.

Proč? Mnohé nemoci nemají žádné příznaky, proto je důležité, aby podstoupit testy, které jsou také téměř bezbolestné. Stojí to za to!

povědomí o problému gynekologické rakoviny

být nikdy absolutní způsob, jak zjistit, zda si můžete vytvořit rakoviny genitálií. Poměrně často genetiky hrají významnou roli v tomto, ale každý člověk je jedinečný, a jen vy sami cítíte, když tělo je něco v nepořádku.

Ve většině případů, prevence zachraňuje životy a zvyšuje účinnost léčby. Ale i když jste mladí a nemají rodinná anamnéza rakoviny by měl jít na návštěvu gynekologa, když tam jsou menší nepohodlí, bolesti břicha nebo změny v menstruačním cyklu.

Gynekologická Rakovina - Onkologie je obor, který je nejrychleji rostoucí v diagnostice a léky a chirurgická léčba.

Takže se nemusíte ihned spojovat slovo „rakovina“ se „smrtí“, protože to může být vyléčeno. Léčte tuto chorobu jako problém, který musíte čelit odvahou, silou a podporou rodiny.

typy gynekologické rakoviny 1. Karcinom děložního čípku

Výskyt rakoviny děložního čípku se snížila v důsledku používání kondomů, onkotsytolohiyi a testování lidského papillomaviru (HPV). Nicméně

včasná diagnóza výrazně zvyšuje pravděpodobnost úspěšné léčby onemocnění a nádorů.

Rakovina děložního hrdla se projevuje následujícími příznaky.

 • Závažné krvácení během menstruace.
 • Nadměrný vaginální výtok s žilní krví.
 • krvácení po pohlavním styku
 • Bolesti břicha a nepohodlí pod zády.

Tyto příznaky mohou také naznačovat další zdravotní problémy, jako je infekce. To je však závažný důvod k obavám, proto je nutné konzultovat lékaře.

2.

rakoviny vaječníků Rakovina vaječníků Ačkoliv obvykle postihuje ženy mezi 50 a 70 lety, by se toto onemocnění nelze ignorovat i když jste mladší, protože tento typ rakoviny se stává velmi často.

Doposud není příčina onemocnění známa. Odborníci říkají, že to způsobí vliv hormonální a reprodukční faktorů, strava, kouření, obezita a dokonce i používání výrobků, jako jsou mastek. Předpokládá se, že vliv genetiky na rozvoj rakoviny vaječníků je poměrně malý, kdekoli od 10 do 15%.

Poprvé tak děje jen několik příznaky a závažné důsledky vzniknou v pozdějších fázích. Proto je důležité neustále hledat lékaře.

příznaky rakoviny vaječníků patří:

 • mírné nepohodlí v břiše, skoro jako trávení.
 • bolesti v oblasti pánve
 • anémie a ztráta hmotnosti.
 • nedostatek chuti k jídlu, únava.
 • Zvyšte množství vlasů způsobené hormonálními změnami. 3.

Shyytka rakovina dělohy dělohy - je jeho spodní část, která tvoří kanál do pochvy. Tento typ rakoviny se vyvíjí kde endocervikálního protíná a je tvořena ektoserviksom karcinom.

Rakovina dělohy je mnohem méně častá u žen, které porodily. Ale měli byste si také uvědomit, že vývoj tohoto onemocnění do značné míry závisí na genetice.

Možná jste slyšeli příběh Angeliny Jolie, velmi slavné herečce, která odstraňuje vaječníky a trubky falopiyevi z důvodu vysoké genetické predispozice k rakovině vaječníků a rakoviny prsu.

rakovina dělohy se projevuje prostřednictvím následujících příznaků: krvácení

 • není menstruace.
 • nadměrné vaginální výtoky krví.
 • krvácení po pohlavním styku 4. Cancer

vagina Ačkoli vývoj tohoto typu rakoviny je také do značné míry závisí na genetických faktorech, chci, abyste věděli, že vaginální rakovina není tak časté jako výše zmíněné. Obvykle se vyskytuje ve dvou formách: spinocelulární karcinom

 • :vytvořeny ploché epitelové buňky, která lemuje vagina. Tento typ rakoviny se vyvíjí pomalu, a nemá žádné symptomy, než se rozšíří do dalších orgánů.
 • adenokarcinom: začíná v žlázových buňkách pochvy, které produkují kapalinou, známou jako „vaginálního hlenu.“ Docela často u žen, jejichž menopauze je u konce. Zde

příznaky tohoto typu rakoviny:

 • krvácení nesouvisí s menstruací.
 • Bolesti zad nebo pánve.
 • Bolestivé močení.
 • Vzhled tuberkul ve vagině. 5. Rakovina

zevního genitálu (vulvy)

Tento typ rakoviny není velmi časté a ovlivňuje velké stydké pysky. On

vyvíjí pomalu a je častější u žen, brzy začal sexuálně aktivní a měl mnoho partnerů.

by si měli uvědomit následujících rizikových faktorů:

 • infekce způsobené lidským papilomavirem (HPV).
 • případy abnormálních výsledků vyšetření Papa.
 • ґuli na vnějších genitálií nebo podivné pohyby, včetně bradavicjinou barvu.
 • svědění a nepříjemné pocity v pochvě.
 • matek, kteří nejsou spojeni s menstruací.

Stručně řečeno, nezapomeňte, důležitější v tomto článku - je prevence.

Nezapomeňte pravidelně testovány v případě sebemenší nepohodlí a ohlížet na doktora.


Deficit 6 prvků - častou příčinou deprese

Deficit 6 prvků - častou příčinou deprese

Zajímavá fakta Deprese - je nálada. Všichni ji spojujeme s pocitem množství, obtěžováním, úplnou ztrátou zvědavosti k každodenní činnosti a životu obecně. Tento stav je velmi častý, zejména ve vyspělých zemích. Dnes je dokonce považován za stav veřejného zdraví. Před mnoha lety se věřilo, že jen emocionální situace vede k depresi.

(Zajímavosti)

7 Známky zvýšeného stresu

7 Známky zvýšeného stresu

Moderní svět s mnoha odpovědnostmi a každodenními potížemi vás může přemýšlet, že stres je nedílnou součástí života. Ačkoli se jedná o normální reakci těla na každou nepříjemnou každodenní situaci, nadměrné zkušenosti mohou komplikovat, pokud se okolnosti zhorší. Bylo prokázáno, že nadměrné stres po dlouhou dobu zvyšuje riziko onemocnění srdce , negativně ovlivňuje fungování imunitního systému a zvyšuje riziko deprese.

(Zajímavosti)