5 Situace, ve kterých není pocit viny


5 Situace, ve kterých není pocit viny

Sex a vztahy by mělo být připomenuto, že vinu spojenou s naším svědomím. Je to ukazatel osobnosti a odrazu hodnot, stejně jako výchovy.

Pocit viny a pochybnosti o něčem z času na čas nám pomohou zlepšit. To je správné a nezbytné.

Nicméně psychický a emocionální stav zdraví závisí na rovnováze. Extremes vždy škodí.

Akumulace viny, která nás omezuje a omezuje naši osobní svobodu, není zdravá či správná. Ve skutečnosti jsme si jisti, že dnes máte mnoho sentimentálních nevýhod.

V dnešním článku chceme uvažovat o těchto aspektech. Musíte je přemýšlet, abyste pochopili, že ve skutečnosti je mnoho vašich každodenních činností spojeno s pocity viny.

Příčiny viny

1. Řekněte "ne", když chcete

Prokázání je velmi důležité pro naše sebevědomí. Říci "ne" je projevem osobní odvahy, kterou musíme v praxi uplatňovat všichni. Odmítnutí dělat něco vyvolává naše stěny sebeobrany. Kromě toho tento zákon dává ostatním možnost pochopit, kde leží hranice vztahů.

 • Musíte se přestat cítit provinile odmítnout, když je to nutné.

2. Udělejte to, co chcete, když to potřebujete

Víme, že to není snadné. Chápeme, že nikdo z nás nemá úplnou a absolutní svobodu dělat to, co chceme.

Nicméně, s tímto "omezením" se provádí interní jednání. Zasloužím si svobodný den pro sebe. Zasloužím si to malé potěšení. Zasloužím si, abych se o sebe postaral, rozmazloval jsem se a dal se na první místo ...

 • Neváhejte ho uplatnit v praxi, když ji potřebujete. Zlikvidujte výčitky svědomí, které byste mohli cítit, a nechte si, abyste měli to, co potřebujete, aniž byste se cítili vinni.
 • 3. Svobodně vyjádřete svůj názor
 • Máte hlas a máte určité hodnoty a pocity. Tak proč jsi vinen, že chceš vyjádřit svůj názor?

No, děláme to proto, že se bojíme ubližovat jiným lidem a objevovat se jinak. Navíc se bojíme přinést nebo dokonce způsobit zklamání tím, že řekne pravdu.

Neměli bychom upadnout do této zničující propasti, kde převládá chyba. Stojí za to vždycky říct, ale nepoškozuje agresi.

 • Pravda pomáhá pochopit a nastavit osobní limity.
 • Udělej to! Vyslovte nahlas, co si myslíte o tom, co máte pocit. Ticho, vezmeme všechno a skrýváme všechno je nezralé chování, které nás postupně ničí.
 • 4. Nechte osobu, kterou necítíte dobře

Není pochyb o tom, je to jeden z nejvíce problematických zdrojů viny v denním životě: nekvalitní sociální interakce.

Ačkoli termín „toxický osoba“ se používá velmi často, ve skutečnosti, přítel nebo člen rodiny nemusí být „toxický“, aby bylo nepříjemné.

Jsou lidé, se kterými jsme se prostě nekombinovali. Nejsou to "špatní lidé", mají jen osobnost, která je neslučitelná s naší.

 • Věřte tomu nebo ne, nejste nuceni jít s každým. Nebuďte vinní, pokud se rozhodnete odejít od těchto lidí, místo aby jim byl zdvořilý.
 • 5. Házejte vinný pocit, co nesplňuje vaše očekávání

Není horší nepřítel než vaše vlastní mysl. Někdy předkládáme takové vysoké očekávání ohledně toho, co musíme dosáhnout, což nakonec způsobuje jen utrpení.

My všichni jsme zažili chvíle, kdy jsme způsobili pocit viny, protože jsme se nejlepším způsobem nezobrazovali.

Cítíme se provinile, že nedostáváme sen, nebo abychom nemuseli mít nadváhu. Jsme otroky neštěstí, které jsme vytvořili.

 • Musíme tyto bláznivé svazky zlomit a dostat se z tohoto vězení. Nenastavujte očekávání, která jsou příliš vysoká. Bojte za to, co chcete, ale nejprve je skromné ​​a respektujte sebe jako člověka.
 • Závěrem lze poznamenat, že někdy mohou být nezbytné pocity viny, protože nám pomáhá budovat svědomí a zlepšovat sebe.
 • které by vás mohly zajímat: Jak vyjádřit svůj názor a říci „ano“ nebo „ne“

Ale když jsme příliš posedlí určité aspekty, stáváme nešťastný a může dokonce klesat do deprese.

Nedovolte, aby se to stalo. Převezměte zodpovědnost, rozvíjení a dobré rozhodnutí, které vám umožní být svobodný a šťastní.

5 způsobů, jak najít motivaci

Víte, jak najít motivaci? Klíčem k úspěchu každého člověka je schopnost milovat sebe sama, protože musíte být vaší vlastní inspirací a motivátorem


Rodiče udělali vše, co mohli

Rodiče udělali vše, co mohli

Sex a vztahy No činem svého domova, protože nejsou miloval vás špatně zacházeno, nuceni trpět a způsobil nevýslovnou bolest. Uvolněte chyby rodičů a bude to pro vás jednodušší. Víme, že trpíte důsledky jednání někoho jiného, ​​který teprve teď může vyhodnotit . Chápeme, že tyto činy vás zranily a zpochybnily obraz vašich rodičů.

(Sex a vztahy)

Provádí váš vztah?

Provádí váš vztah?

Proč vztahy zmizí a nedochází? Romantické vztahy se někdy dostanou do slepé uličky z různých důvodů. Ve většině případů je to kvůli strachu, že se rozhodne. Možná si uvědomíte, že pro vztahy neexistuje žádná budoucnost, ale to popíráte dále. Tato situace je však zničující. Naučte se rozpoznávat signály, když je čas dát bod.

(Sex a vztahy)