5 Způsobů, jak zmírnit bolest syndrom tunelu


5 Způsobů, jak zmírnit bolest syndrom tunelu

užitečné návyky mnoho žen, které trpí tzv syndrom karpálního tunelu či tunelu syndrom. Zpravidla jen přes chirurgii může zbavit tohoto typu bolesti, ale před tím, než vás rušit, doporučujeme vám naslouchat našim jednoduchých tipů, které vám pomohou zmírnit bolest a zlepšit kvalitu života.

Symptomy syndromu karpálního tunelu

Symptomy syndromu karpálního tunelu se obvykle objevují mezi 30 a 60 lety. V posledních letech se tento problém věnovat velkou pozornost vzhledem k předpokladu, že by to mohlo být profesní pracovníky, kteří vykonávají monotónní malé flexe-extensor pohyby zápěstí, například při psaní na počítači sekretářům nebo montážním pracím.

Často špatné švadle, hudebníci, pekaři. Ve skutečnosti se tento stav rozvíjí u mnoha lidí bez ohledu na typ práce, kterou vykonávají. Ženy jsou většinou nemocné, protože kanál v zápěstích žen je mnohem užší než u většiny mužů. Kvůli této omezenosti mezi kostí zápěstí a karpálního prstencové vazu, místo, kde se prsty šlachy a střední nerv, podstupují více intenzivní zátěží a podvrtnutí.

Stlačené šlachy jsou zanícené a někdy i opuchnuté. A to vše, jak víte, je velmi bolestivé. I když bolest zpravidla začíná pouze v jedné ruce, v průběhu času postupuje a objeví se na druhém zápěstí, což zase povede k obtížím při plnění každodenních úkolů.

Příčinou bolesti v tunelovém syndromu je nervové ztuhnutí v karpálním tunelu. To může být způsobeno otokem (opuchem) šlach, které procházejí v bezprostřední blízkosti nervu, stejně jako otoky samotného nervu.

příčinou sevření syndrom nerv tunelu je konstantní statické napětí na stejných svalů, vzhledem k velkému počtu opakovaných pohybů (například při práci s počítačovou myší) nebo nepohodlné polohy rukou při práci s klávesnicí, s jehož zápěstí je v stálém namáhání. Nyní se podívejme na příznaky

:

  • Typicky Všechno to začíná s bolestí v noci, můžete mít pocit nepohodlí, brnění nebo necitlivost v rukou. Můžete také mít křeče v noci, což vám brání v dobrém odpočinku. Pacienti často třejí ruce po celou noc a otřásají je, což jim pomáhá.
  • Záchvaty obvykle dosahují až k lokti, ruka necitlivé, bolest může dokonce dát palec.
  • Začnete mají potíže při vyřizování malých objektů lze prakticky ztrácí cit v rukách. Komprese objektů pomocí velkých a indexových prstů se stává stále obtížnější. pacienta tvrdý Dotyková ploška palce po špičkách jiných prstů, drží různé předměty, jako je volant, novin nebo telefonní. Pacienti často nemohou upevňovat tlačítka, nemohou vyčistit brambory.

Je třeba také poznamenat, že tyto příznaky jsou častější u těhotných žen, protože v té době se tekutina zachovány v těle. Stojí za to pamatovat to.

třeba poznamenat, že v rukou bolesti může dojít nejen při zablokování karpálního tunelu, ale v případě poškození páteře (osteochondrózy meziobratlové ploténky), ve kterém k poškození nervu, která vede z míchy.

prostředky pro zmírnění příznaků syndromu karpálního tunelu

1. Protizánětlivé obklad zázvoru

Ze všech bylin, které mají silné protizánětlivé účinky, je jedním z nejlepších - na zázvoru. K přípravě kompresi potřebu lžíce strouhaného kořene zázvoru trochu eukalyptu a máty.

můžete použít silice těchto rostlin z lékárny nebo vytvořit vlastní pivo - nástroj bude mít podobný účinek. Smíchejte složky s šálkem teplé vody, a poté se směs ochladí v chladničce, dokud není dostatečně nízká (studené lepší úlevy a zklidňuje bolest). Namočte látku do směsi a připevněte ji k oblasti bolesti po dobu půl hodiny. Budete cítit okamžitou úlevu. 2. Protizánětlivé

balení cypřiše a rozmarýnu

Aby obklad, které jsou nezbytné k přípravě čaje s dvěma větvičky rozmarýnu na šálek vody. Zatímco se ochladí, provede malou masáž zápěstí pomocí cypřišového oleje. Pravděpodobně již víte, že Cypress je jedním z nejlepších protizánětlivých léků, a také velmi cenově dostupné. Po masáži aplikujte studený kompres s rozmarýnovou tinkturou.

3. Složení z řeřichu

Slyšeli jste někdy o užitečných vlastnostech senovky? Je to skvělá složka pro jakýkoli protizánětlivý kompresní prostředek ke snížení bolesti. Obsahuje velké množství niacinu a vitamínu B3, které pomáhají bojovat s infekcemi a zmírňují bolesti.

Vitamíny a flavonoidy jsou ideální pro léčbu osteoartrózy a dalších onemocnění kostí, takže nezapomeňte na tuto rostlinu - může to být užitečné, když máte příležitost. Musíte prostě míchat opotřebovaný sen s vodou, aby vytvořil krémovou pastu, kterou lze aplikovat na oblast karpálního tunelu ruky. Budete překvapeni výsledkem, který dosáhnete hned.

4. Některé pokyny výživy

S tunelem syndrom můžete také bojovat zevnitř. Chcete-li to udělat, vyberte správné potraviny, které snižují zánět živin a posilují nervy, chrupavky a kosti. Tak co musíte udělat? Je to všechno velmi jednoduché - začněte ráno s lžící lněného oleje, který bojuje proti zánětu, protože obsahuje vysoký obsah vitamínu B6.

Rýže, zelená listová zelenina, kuřecí prsa a banány, stejně jako grapefruit, ananas a pomerančový džus jsou vynikající produkty pro podporu lidské imunity. Poskytují tělu antioxidanty, esenciální minerály a vitamín B.

Nezapomeňte, že by měly být přidány do stravy každý den. Další dokonalá šťáva na večeři lze připravit ze dvou listů zelí, které musí být smíchány se zeleným jablkem. Pokud pijete tuto šťávu třikrát týdně, budete cítit hodně úlevy.

5. Doporučení pro ergonomii

Je nutné věnovat pozornost ergonomii objektů, které vás obklopují. Zatímco to zní divně, ale váš notebook může opravdu podráždit oblast karpálního tunelu a je načase mluvit o tom.

Nepokládejte příliš mnoho času na přenosném počítači nebo mluvte hodně o telefonu. A přesto, pokud potřebujete tisknout po dlouhou dobu, použijte ergonomickou klávesnici, která vás nenechá ohýbat nebo příliš natahovat zápěstí.

Pro zmírnění příznaků syndromu karpálního tunelu se doporučuje provádět lehké gymnastické cvičení pro ruce. Bude to stačit, abyste několik minut zpomalili kruhové pohyby s rukama zápěstí nebo si levou ruku popadli pravou rukou a vytáhli ji.

Tímto způsobem neztratíte pružnost šlach, snížíte tlak a zmírníte bolest. Ale nezapomeňte, že ruční cvičení by neměly být příliš intenzivní. V důsledku těchto cvičení se krevní oběh zlepšuje, nastává regenerace poškozené nervové membrány.

Syndrom karpálního tunelu - je nemoc, která není léčena léky a na jednom místě téměř vždy vyžaduje operaci, ale až přijde čas, doporučujeme poslouchat naše rady a držet je k úlevě od bolesti a zlepšení kvality život.


Návyky čestní lidé 5 charakteristiky

Návyky čestní lidé 5 charakteristiky

Užitečné návyky návyky čestní lidé umožnit jim, aby si lepší život , jsou šťastnější a silnější, když čelí problémům. Důvodem pro to je jednoduchý: poctiví lidé nejsou nutně nejinteligentnější, ale ne vždy vědí všechno. To lidi, kteří mají blízký vztah mezi tím, co si myslí a co dělají. Je zajímavé, že tento psychologický typ není snadné realizovat.

(Užitečné návyky)

5 Způsobů, jak překonat

5 Způsobů, jak překonat

Užitečné návyky vzrušení vzrušení - je emocionální stav, vyznačující se tím, pocity úzkosti, nervové napětí a strachu. Ve stavu úzkosti lidí cítí bezmocní a bezmocní, když se situace vymkne kontrole , a to zejména v případech, kdy čelí vážnému riziku. Překonávání poruch často není snadné. Dokonce i když cizinci, že vaše problémy jsou zanedbatelné a nehodné pozornosti, můžete ztratit a ztratit vnitřní rovnováhu.

(Užitečné návyky)