5 Příznaků primární rakoviny kostí, které byste měli vědět


5 Příznaků primární rakoviny kostí, které byste měli vědět

Možná jste již slyšeli o primární rakovinu kostí. Obvykle, když mluvíme o rakovině, ve většině případů se jedná o nemoc, která se začala rozvíjet v jakýkoli jiný subjekt začne ovlivňovat kosti v těle a je známý jako sekundární nebo metastazující rakovina kostí. Když se nádory rozšíří, mohou ovlivnit jakoukoli část kostní struktury.

Nicméně, podle nedávných lékařských studií, diagnóza "primární rakovina kostí" je poměrně častá a je stále častější. Touto nemocí nádor začíná přímo v určité kosti.

Pokud je onemocnění diagnostikováno v počáteční fázi, šance na hojení a přežití mohou být dobré, a proto je v této situaci velmi důležitá včasná diagnostika a prevence. I když k tomu, onemocnění, samozřejmě, frustrující, ale je třeba poznamenat, Je pozitivní, pokud jde o primární rakoviny kostí, a to, že je často snadno diagnostikovat, protože charakteristické bolesti.

Dnes budeme diskutovat o všem, co se týká primární rakoviny kostí, všech otázek, které nepochybně musí znát každý.

Co je primární rakovina kostí?

Primární rakovina kostí není příliš častá lékařská událost, a proto je významně méně známá než jiné rakoviny, jako je rakovina prsu a tlustého střeva. Ačkoli úroveň onemocnění je nízká, onemocnění stále existuje, ale protože pacienti často zaměňují příznaky onemocnění s jinými méně nebezpečnými nemocemi. Je proto velmi důležité informovat veřejnost o tomto nebezpečí a jeho známkách.

Toto onemocnění postihuje kostní systém těla a nejčastěji trpí oblastmi kostí, které jsou blíž k kolenu, stehnu a holeně. Navíc onemocnění není spojeno se sekundárním karcinomem kostní hmoty způsobeným metastázami jiných primárních nádorů. Existují tři typy primární rakoviny kostí.

  • Osteosarkom je nejčastějším typem, který se vyskytuje hlavně u adolescentů, jejichž organismy stále rostou. Onemocnění napadá mladé kostní tkáň, které se stále vyvíjí.
  • Chondrosarkom se obvykle objevuje u dospělých ve věku od 40 do 60 let a vždy se vyskytuje v chrupavce kolem kosti.
  • Ewingův sarkom často typické pro malé děti, protože jejich nervová tkáň je nezralý, a to může způsobit malé uzlíky podél sarkom kostní dřeni. To je také do značné míry dědičné, což znamená, že může zabránit a úspěšně léčit postupy založené na radioaktivním záření.

Symptomy

primární rakoviny kostí V tomto článku se zaměříme na typu primární rakovina kostí, které postihuje dospělé, tj chondrosarkom. Jak bylo řečeno výše, její příznaky mohou být často zaměňována s jinými poruchami (artritida, záněty, osteoporóza), a proto nesmírně důležité naučit se rozpoznat některé charakteristické příznaky, které jsou jedinečné pro chondrosarkom. Charakteristickým

  • Kurz je zaměřen bolest, že každý lidský život jsou ty časy, kdy koleno bolí, než je obvyklé. Tato bolest může být způsobeno prostou únavou, jakož i prostřednictvím každodenní nošení bolesti kloubů může začít rušit ve středním a starším věku. Tedy mnozí, kteří se protizánětlivé léky k úlevě od bolesti. Je třeba připomenout, že bolest spojená s primární rakovina kostí je mnohem intenzivnější a cílenější v přírodě.
  • Jak již bylo řečeno, by měl věnovat pozornost na pocity, které vznikají v kolenních kloubů, nohou a boků, protože se zdá téměř 70% chondrosarkom v těchto oblastech. Přecitlivělost
  • bolesti kolene či holenní kost může být tak silná, že i dotek oblečení může vyvolat pocity, že většina lidí nejsou schopni tolerovat. Ta bolest je tak intenzivní, že to může být v porovnání s tělem použitím horké železo, a v takových případech dokonce vyléčit nepravděpodobné, že by přinést úlevu od něj. Náhlý zánět
  • Pokud je nádor roste v kostech, to platí i pro tkání obklopujících kostí nebo kloubů v okolí. Tamcharakterizován zesílením v těchto oblastech, což je pravděpodobně znakem některých problémů. Tím se výrazně liší od jednoduchého zánětu - otoku, když se dotknete, zjistíte, že je mnohem hustší než klasické otoky, jako například způsobené artritidou. Horečka
  • zánětu a nahromadění tkáně způsobené růstu nádoru je obvykle doprovázena vysokou horečkou. Takže jak vidíte, příznaky chondrosaroma příliš jasné, protože jakmile jste sledovat některou z výše uvedených příznaků, měli byste se nechat vyšetřit co nejdříve se svým lékařem, aby bylo zajištěno řádné léčby onemocnění co nejdříve.
  • Uvědomte si, že už nikdy nebudete chtít sám si naordinovat léčbu. také důležité, aby se maskovat žádné příznaky léků být vědomi jakýchkoliv změn.
  • možných zlomenin Zlomeniny dochází v pozdějších stádiích rakoviny, kdy je nádor již oslabených tvorbu kosti a v důsledku prasknutí nebo poškození. Před tím přichází, tělo bude muset prokázat řadu těchto dalších symptomů, jako je bolest, únavu, zánětu a horečky.

To je důvod, proč je tak důležité dávat pozor na tyto příznaky. Ačkoli primární rakovina kostí dochází velmi zřídka, největší riziko spojené s vnímáním toho jinými zdravotními problémy, ignorují charakteristické příznaky a zpoždění návštěvu u lékaře.

Je třeba dávat pozor na pocit a bolest v kolenou a vždy usilovat o řádnou lékařskou pomoc, aby urychleně diagnostikovat nemoc, aby zajistily, že žádná vážnější problémy.

Jen si pamatujte: případů primární rakovina kostí, s řádnou léčbu brzy mají vysoké procento oduzhan. Postarat se o sebe a své zdraví!


Jak odstranit bydlení pomocí citronové šťávy

Jak odstranit bydlení pomocí citronové šťávy

Zajímavosti myslíš, že to z citrusových plodů se používá jako přísada při vaření? Ve skutečnosti mnoho milenců v minulosti (naše matky nebo babičky) používalo citron pro odstranění bytu. Zjistěte si v tomto článku, jak vyčistit domov s citrónovou šťávou. Použití citronové šťávy s uklízení domu Lemon má velmi zajímavé vlastnosti, pokud jde o odstranění choroboplodných zárodků na téměř všechny povrchy v kuchyni, koupelna, obývací pokoj a ložnice.

(Zajímavosti)

7 Zajímavé informace o vašem těle během hlubokého spánku

7 Zajímavé informace o vašem těle během hlubokého spánku

Zajímavosti Jedním z hlavních potřeb těla - alespoň 8 hodin spánku denně. Během hlubokého spánku, naše tělo sám se udržuje a obnovuje své energetické hladiny , takže můžeme začít nový den v nejlepší fyzické a psychické formi.Prote málokdo ví, že v tomto okamžiku bychom mohli být pár zajímavých věcí, které ovlivňují celkový zdravotní stav a kvalitu života.

(Zajímavosti)