5 Anální rakoviny příznaky stojí za to vědět


5 Anální rakoviny příznaky stojí za to vědět

Málokdo ví o anální rakovině. Jedná se o málo známé onemocnění, které nemá tak vysokou míru, jako je rakovina plic nebo rakovina prsu, ale musíte znát její příznaky.

Podle Španělské asociace pro kontrolu rakoviny je anální rakovina 1,9% všech nádorů v gastrointestinálním traktu.

I když to není příliš velké číslo, je třeba poznamenat, že výskyt této choroby v posledních letech vzrostl v důsledku několika rizikových faktorů, jako jsou:

 • kouření
 • dlouhověkosti
 • lidského papilomaviru (HPV)

Často postihuje muže než ženy ale mezi ženami nejčastěji dochází ve věku 50 let.

Největším problémem s rakovinou konečníku je, že se často vyskytuje bez jakýchkoli zjevných příznaků.

Kromě toho lidé, kteří trpí hemoroidy, se často mylně domnívají, že jsou příčinou krvácení a nadýmání, a proto nepokládejte lékařskou pomoc. Protože informace jsou naším nejsilnějším nástrojem, podívejme se na některé z hlavních rysů tohoto onemocnění.

Anal Cancer - tichá nemoc

Nemáme často věnovat velkou pozornost procesu v těle, jít na záchod bez přemýšlení kontrolovat stoličku pro stopami krve nebo heterogenity.

Anus - to není jen místo, odkud tělo odvodňuje výkaly. Musíme si vzpomenout, že toto je součástí našeho střeva, zejména tlustého střeva.

Její prsní svaly se skládají z několika buněk, které mohou z různých důvodů podstoupit genetické změny, které způsobují vzhled abnormálních nebo rakovinných buněk.

Existují určité rizikové faktory, které můžeme kontrolovat, ale v případě rakoviny ne všechny závisí na zdravém životním stylu.

Existují další faktory, které můžeme z nějakého důvodu zanedbávat, a to vede k rozvoji onemocnění. Proto je důležité znát příznaky.

1. Krvácení

To je hlavní příznak, který bychom měli mít na paměti.

Někdy může krvácení způsobovat jiné faktory, takže je velmi důležité správně diagnostikovat. Někdy krvácení způsobuje hemoroidy, jednoduché infekce nebo jiné nemoci a specialisté budou schopni správně diagnostikovat.

 • Je důležité poradit se s lékařem o tomto problému, jakmile se objeví.
 • 2. Pocit nafouklý

Většina pacientů s rakovinou anální se vyvine v konečníku. Hmota, která roste uvnitř, způsobuje nepohodlí a dokonce i svědění. Někdy tyto hmoty narušují pohyb střeva, takže lidé mohou dokonce ztratit kontrolu nad jejich análním svaly.

Nejdřív to je sotva patrné. Ve skutečnosti většina lidí čeká až 6 měsíců, když se příznaky stanou zřetelnějšími, a pak jdou k lékaři.

 • 3. Vzhled "bradavic"
 • Anal rakovina je nejčastěji spojena s výskytem bradavic v anální oblasti. Mohou se vyvinout ve střevě nebo venku, což způsobuje nepohodlí.

Mnoho pacientů je míchá s obecnou furunkulózou, ale je důležité je sledovat.

Neváhejte promluvit se svým lékařem.

To vám přinese klid.

4. Změny peristaltiky střeva My všichni občas zaznamenáme mírnou trávicí poruchu. Každý, kdo kdysi zapadl nebo průjmy. To je normální.

Ale měli byste se bát, když ztratíte kontrolu nad análním svaly a máte močovou inkontinenci.

Když se nádor zvyšuje, může mít pacient zřídka výtok z oblasti anální.

 • 5. Svědění
 • Příznaky v dolním těle naznačují

únavu v dolní části zad, břišní tlak a svědění v oblasti análního.

Svědění se často připisuje hemoroidům, mnoho lidí se uchýlí k klasickým krémům a procedurám, aby zmírňovalo nepohodlí ze zdravotního problému, který zřídka říká ostatním.Je třeba znovu zdůraznit, že je důležité konzultovat s lékařem první příznaky některého z těchto příznaků.

 • Předčasná diagnóza zvyšuje šance na úspěch v léčbě a přežití.
 • V malém počtu případů není anální rakovina diagnostikována, dokud nedosáhne pozdního stadia, kdy nádor dosáhne lymfatických uzlin. V těchto případech je léčba mnohem agresivnější.

Zdravotní úspěchy se objevují denně a nové technologie, metody léčby a medicíny se neustále vyvíjejí.


9 Způsobů, jak zabránit, aby se potraviny držely na pánvi

9 Způsobů, jak zabránit, aby se potraviny držely na pánvi

Není pro nikoho žádné tajemství, že kuchyňské problémy většinou trvají většinu času, pokud jde o udržení domu čistého. To je něco, co je třeba dělat několikrát denně, a to může trvat hodně času - zvláště když nastane chvíle, kdy se všechno vrátí na místo. Lidé, kteří chtějí vařit, vědí desítky triků, aby ulehčili některé úkoly, ale ostatní lidé mají jen potíže a stres.

(Zajímavosti)

6 Příznaků, které naznačují vysokou hladinu cukru v krvi

6 Příznaků, které naznačují vysokou hladinu cukru v krvi

Tělo nás posílá mnohem více signálů, než si dokážeme představit . Zvláště pokud má člověk vysokou hladinu cukru v krvi nebo cholesterolu. Musíte se naučit správně rozlišit tyto příznaky. Obvykle jsme spojit vysokou hladinu cukru v krvi s diabetes , ale je pravda, že to může svědčit o jiných nemocech.

(Zajímavosti)