5 čAsné příznaky fibromyalgie


5 čAsné příznaky fibromyalgie

zajímavých faktů fibromyalgie - onemocnění, které je uznáváno všemi zdravotnické organizace (a Světová zdravotnická organizace, 1992).Je nepochybné, je častější u žen.

Dnes fibromyalgie je výzvou pro vědu a lékařství, protože klinický profil a symptomy mohou být velmi široká a zahrnuje chronickou bolestí pohybového aparátu, syndromu dráždivého tračníku, hyperaktivního močového měchýře poruchy, poruchy spánku, bruxismus

Zvýšená ... citlivost vůči bolesti a poruch nálady, která způsobuje tento chronický stav - dva společné příznaky objevily u pacientů. Je třeba také zmínit různá omezení v běžném životě.

Utrpení může paralyzovat protože obtížné zajistit plnou funkční obvod léčbu pro pacienty získat jejich kvalitu života.

Jako vždy v případě chronických onemocnění, je důležité mít co nejvíce informací a být součástí podpůrné skupiny, který vám pomůže vyzkoušet různé procedury, dokud se dosáhnout co nejlepších výsledků.

V dnešním článku vám doporučujeme naučit pět známky předčasného fibromyalgie, který by měl mít na paměti. Fibromyalgie

:

časné příznaky začnou brát v úvahu důležitý aspekt. Obvykle lidé s fibromyalgií, příliš pozdě na to dát správnou diagnózu prostřednictvím různých příznaků.

Typicky, oni se obracejí na různých lékařů a specialistů, až konečně dostat správné diagnózy. Například, často slyšet o revmatismu či artritidy. Nicméně, fibromyalgie

- je mnohem více.

Neurologové zjistili, že fibromyalgie není vlastně revmatická onemocnění, aporuch v centrálním nervovém systému.

's, proč je třeba dávat pozor na tyto příznaky, a pokud jsou perzistentní nebo v kombinaci s jinými problémy, to je čas na návštěvu dobrého specialistu. Osifikace osifikace

pocit nebo ztrátu pohyblivosti v kloubech jsou velmi bolestivé.

  • Tento pocit ochromení obvykle se objeví v dopoledních hodinách, a jedním z prvních příznaků fibromyalgie.
  • Pokud jste vsedě nebo vleže na dlouhou dobu,tělo a klouby nereagují správně.
  • Můžete si všimnout, tento příznak při změnách teploty a relativní vlhkosti.

Například pokud jste v místnosti s klimatizací. Když jdete ven na ulici a všimněte si rozdílu teploty, máte pocit, bolesti hlavy a ztuhlost svalů krku a ramen. Poruchy spánku

přes dostatek spánku, pacienti trpící fibromyalgie může probudit a stále cítí unavený když spal jen několik hodin.

několik studií na toto téma ukazují, že během fáze hlubokého spánku (fáze delta) může být přerušení v mozkových vln, které přinášejí klid.

To znamená, že navzdory skutečnosti, že spíte, nejste odpočinku.

Menší kognitivních poruch lidé s fibromyalgií často uvádějí, že mezi prvními příznaky jsou si všimlměl nějaké potíže s koncentrací nebo zpožděné schopnost soustředit se na konkrétní úkoly.

  • Tyto poruchy jsou označovány jako „vláknité mlha“ a vyznačují malými poruch paměti nebo obtíže při současném vnímání několik věcí.
  • důležité poznamenat, že tyto příznaky mohou být rovněž spojena se stresem, takže pokud jste se snaží zjistit, zda může být fibromyalgie, je nutné brát v úvahu další konkrétnější příznaky (bolesti kloubů, únava, atd.)

břicha Mnozí lidé s fibromyalgií cítit různé zažívací problémy, které se vyskytují v časných stádiích těchto příznaků:

  • bolesti břicha, zácpa nebo průjem
  • syndrom dráždivého tračníku
  • potíže s polykáním nebo trávením jídla. Odborníci říkají, že někdy fibromyalgie může způsobit problémy ve svalech jícnu.

myofasciální bolest syndrom myofasciální bolest - je neuromuskulární stav, kdy kolem svalů nebo pojivové tkáně, vytvořené a distribuci velmi bolestivá místa (známé jako spouštěcí body).

  • Pokud máte pocit, bolestivé opakující pohyby na nečekaných místech, může to být příznakem tohoto onemocnění.
  • Někdy těžký ramenní vak může způsobit silnou bolest na krku, ramenou a dokonce i loktech. To je třeba mít na paměti.

Nezapomeňte, fibromyalgie mohou mít vliv na každého člověka jinak, což způsobuje širokou škálu příznaků.

Nicméně, tam jsou některé společné symptomy, doporučujeme požádat o pomoc, pokud některý z nich jsme popsali dnes, se stala trvalou a ovlivňuje kvalitu života.


Vědci identifikovali mozkové mechanismy, které pomáhají přestat kouřit

Vědci identifikovali mozkové mechanismy, které pomáhají přestat kouřit

Zajímavá fakta hledají způsoby, jak přestat kouřit? v nedávné studii návyky, které pomáhají zbavit závislosti na tabáku, která byla zveřejněna v časopise „JAMA psychiatrie“, mluvit o některých velmi důležitých objevů. Vědci zjistili, že pravděpodobný síla nebo slabost mechanismů k omezení odlivu určuje, jak snadné nebo obtížné osobou, aby přestali kouřit.

(Zajímavosti)

6 Návyky, které poškozují ledviny

6 Návyky, které poškozují ledviny

Zajímavých faktů ledviny - orgán, který funguje po celý den filtrovat odpad z krve. Odhaduje se, že zpracovávají přibližně 190 litrů krve denně a filtrují přibližně dva litry vody a toxinů. Ledviny také hrají nesmírně důležitou roli ve vývoji některých hormonů a regulaci krevního tlaku. Nicméně, stejně jako v případě jiných orgánů, zdraví ledvin může být škodlivé kvůli různým chorobám nebo nadměrné akumulaci odpadu.

(Zajímavosti)