5 Výrobků, které pomáhají zlepšit paměť


5 Výrobků, které pomáhají zlepšit paměť

Vaše paměť dává smysl životu. Díky tomu můžete dělat spoustu úkolů a dělat spoustu úkolů. Díky tomu budete mít vzpomínky na život a získávat zkušenosti. Je zřejmé, že existují produkty, které mohou pomoci udržet paměť v dobrém stavu. Níže budeme hovořit o pěti produktech, které pomáhají paměť.

1. Brusinka

Brusinka je jedním z nejoblíbenějších plodů, pokud jde o zdraví. Již několik let se díky svým vlastnostem a výhodám stal tento výrobek velmi "módní". Brusinka pomáhá s pamětí kvůli anthokyaninu - pigmentu, který mu dává výraznou barvu a také snižuje degeneraci mozku. V důsledku toho brusinky zlepšují kognitivní procesy, které narušují paměťovou práci. Cranberries pomáhají předcházet takovým chorobám, jako je Alzheimerova choroba nebo senilní demence.

2. Jablka

Jablka - Další produkt, který má užitečné vlastnosti pro zvýšení paměti. Vysoký obsah quercetinu, antioxidant, zpomaluje degenerativní procesy, které ovlivňují paměť, ať jsou patologické, nebo se objevily během normálního stárnutí. Tato složka se většinou vyskytuje v kůře, ačkoli je také přítomna v buničině. Tak jablka stimulují tvorbu buněk a udržují mozkovou synapse v dobré kondici, což ovlivňuje kvalitu paměti.

3. Špenát

Špenát, samozřejmě, je jedním z nejpopulárnějších produktů, které pomáhají paměť. Je dobře známo, že špenát pomáhá paměť a mozek jako celek. Špenát obsahuje lutein - chemikálie, která chrání mozkové buňky před degenerativními procesy. Má také velké množství kyseliny listové, což je skvělé pro urychlení zpracování informací a zlepšení duševní aktivity. Kromě toho obsahuje také velké množství železa.

4. Celer

Celer - přírodní produkt, který můžete také použít pro paměť. Celer obsahuje významné množství chemikálie - luteolin, který snižuje negativní účinky procesu stárnutí a vzhled a uvolňování molekul, které způsobují zánět v mozku a následně ztrátu paměti. Ve skutečnosti, celer může být také užitečné v prevenci bolestí hlavy a dokonce i migrény.

5. Ryby

Některé druhy ryb také pomáhají udržovat paměť. Mezi ně patří tuniak, losos, pstruh a sardinka. Jak už víte, tyto ryby (včetně lososa) obsahují velké množství omega-3 mastných kyselin, které jsou pro tělo důležité jako celek. Tento typ mastných kyselin pozitivně ovlivňuje nervový systém. Tyto druhy ryb obsahují i ​​jód - což je nesmírně důležitý prvek pro normální práci paměti a kognitivních procesů.

Doufáme, že se vám líbí tento článek o produktech, které vám pomohou zlepšit paměť!


Jak čistit ucho přirozeně

Jak čistit ucho přirozeně

Přírodní prostředky z různých důvodů mohou být položeny v uších způsobené nadměrným množstvím síry, nebo proto, že přebytečná voda (například po plavání v bazénu). V tomto článku se budeme diskutovat některé přírodní domácí opravné prostředky, které lze použít k čištění uší a odstranit nepříjemné pocity, potíže se sluchem a možnou infekci.

(Lidových opravné)

10 Přírodní prostředky pro hyperaktivního močového měchýře

10 Přírodní prostředky pro hyperaktivního močového měchýře

Přírodní produkty hyperaktivní močový měchýř může způsobit velmi nepříjemné situace, a to zejména s ohledem na to, že únik může být kvůli věcem, jako jsou kašlání, kýchání, smíchu, nebo náhlý pohyb. Pokud se vám v případě mimořádné události obtížně zastaví nouzová situace, možná trpíte močovou inkontinencí.

(Lidových opravné)