5 Důvodů, proč byste neměli pít lahvovou vodu


5 Důvodů, proč byste neměli pít lahvovou vodu

Voda je nezbytná pro život. To nejen osvěží, ale také hraje klíčovou roli v těle a každé ze svých funkcí. Vzhledem k tomu, že voda je pro tělo tak důležitá, je třeba se vyhnout dehydrataci. Mnoho společností změnilo tuto tekutinu na podnik, který oklamal zákazníky po mnoho desetiletí.

S hesly typu "9 z 10 lékařů to doporučí", mnoho firem prodává balenou vodu a tvrdí, že je užitečnější než instalatérství. Některé společnosti nabízejí tuto údajně nekvalitní vodu za ceny, které jsou pro spotřebitele příliš vysoké.

Voda v lahvích není alternativou, která by byla životaschopná pro životní prostředí, ačkoli by korporace chtěla, abychom tomu věřili. Je pravda, že mnoho firem v současné době podporují politiku recyklace a opětovné použití plastových lahví, ale většina lahví nakonec skončí v koši a znečišťují životní prostředí.

Neříkáme, že voda z kohoutku je 100% bezpečná, protože vše závisí na tom, jak byly zpracovány, co bylo provedeno, aby se stalo vhodným pro lidskou spotřebu. Zde je 5 důvodů, proč byste neměli pít lahvovou vodu.

Plastové láhve na vodu nejsou šetrné k životnímu prostředí

Jak jsme již uvedli, korporace chtějí, aby spotřebitelé věřili, že plastové lahve jsou biologicky a ekologicky nezávadné. Nicméně, tyto láhve jsou vyrobeny s použitím materiálů, které rozpad vyžaduje stovky let.

Dnes se provádí řada recyklačních kampaní, které snižují znečištění životního prostředí plastovými lahvemi, ale mají jen minimální dopad na stav věcí. Podle několika studií jsou více plastových lahví vyhozeny než zpracovány pro opětovné použití.

Kromě toho se "biologicky rozložitelné" lahve nerozkládají tak rychle, jak je uvedeno na obalu. Jsou prostě vyrobeny z méně plastového než ostatní.

Balená voda je stejná jako voda z kohoutku, ale za vyšší cenu

Reklama balená voda může být klidný jaře nebo potok, ale to neznamená, že voda je čistá a v nejvyšší kvalitě. Ve skutečnosti jen malé množství vody v lahvích pochází z potoků nebo podzemních zdrojů.

Asi 25% celkové vody v lahvích je shodné s kvalitou kohoutku. Samozřejmě, že některé firmy nebo filtrované vody se ozařuje ultrafialovým světlem před prodejem za cenu 100 krát vyšší než cena stejného množství vody z kohoutku.

Navíc několik studií ukázalo, že vzorky vody z lahví obsahovaly ftaláty, plísně, mikroby, benzen, trihalomethany a dokonce arzen. V tomto ohledu se odborníci domnívají, že voda z vodovodu je spolehlivější, i když zde je třeba vzít v úvahu proces čištění používaný v městském zásobování vodou.

Voda v lahvích může obsahovat toxiny

Plast, který se používá pro takovou vodu, není pro planetu jen špatný, ale může také poškodit vaše tělo. Firmy, které prodávají balenou vodu, používají typ plastu bez přidání bisfenolu-A, který je méně toxický než jiné druhy plastů.

Nicméně, to není prostý jiných chemických sloučenin, které mohou být vymyty, pokud je láhev vystavena teplu po určitou dobu. Některé z těchto chemických prvků ohrožují endokrinní systém, přestože dosud nebylo vědecky ověřeno.

Místní voda je perfektním doplňkem organických potravin

Ekologické potraviny se staly velmi populární poté, co bylo zjištěno, že jsou mnohem užitečnější než produkty, které byly vystaveny pesticidům a dalším chemikáliím. Při přípravě pokrmů na vodovodní vodě získáte zdravé a ekologické potraviny.

Existují alternativy k balenou vodu v láhvi

Prodám opakovanému použití požadovanou velikost a styl - skvělý způsob, jak ušetřit peníze, zůstat zdravý a pomoci životnímu prostředí ve stejnou dobu. Nyní na trhu existuje mnoho lahví, které jsou ideální pro plnění vody doma, takže můžete vždy mít tuto životně důležitou tekutinu.

Existují také některé inovativní domácí produkty, které mohou zvýšit důvěru v pitnou vodu. Filtrační vložka je skvělá volba pro bezpečnější vodu. Další možností je přidání filtru klepnutí; Je snadné jej instalovat a zlepší kvalitu domácí vody.


Mikrovlnná trouba: 8 zajímavých způsobů, jak používat

Mikrovlnná trouba: 8 zajímavých způsobů, jak používat

První mikrovlnná trouba přišla v prodeji v roce 1946. Nicméně trvalo téměř sedm desetiletí, kdy se stala jedním z nejdůležitějších prvků moderní kuchyně. S tímto spotřebičem můžete rychle ohřát jídlo a dokonce i vařit jednoduché nádobí. Nicméně, kromě jeho použití ve vaření, tam jsou další domácí použití mikrovlnné trouby, které mnoho lidí stále nevím.

(Zajímavosti)

7 úžAsných strategií ke zlepšení živosti myšlení. Vyzkoušejte je teď! Zajímavosti

7 úžAsných strategií ke zlepšení živosti myšlení. Vyzkoušejte je teď! Zajímavosti

Když říkáme „hbitost myšlení“, máme na mysli všechny ty úžasné poznávací procesy aby osoba, která má rychle myslet a dělat závěry. Tato kategorie zahrnuje také kreativitu, schopnost analyzovat věci a rychle provádět vhodné změny v každodenních situacích. Všechny tyto procesy nejsou dar přírody nebo sklony, které se vztahují pouze na mladé lidi.

(Zajímavosti)