5 Důvodů bolesti na hrudi


5 Důvodů bolesti na hrudi

Bolest prsu, když se stanou citlivější na tlak nebo dotyk. Navíc může dojít k náhlé abnormální bolesti, i když může být také normální na konci menstruačního cyklu nebo během těhotenství.

Bolest se může objevit v jedné nebo obou mléčných žlázách nebo dokonce v oblasti páteře. Jeho intenzita může být různá a existuje mnoho různých vysvětlení.

Máte bolesti na hrudi? Zde jsou některé možné důvody.

1. Mastitida

Mastitida způsobuje zánět mléčné žlázy. Většinou dochází k obstrukci mléčných kanálů. V některých případech může být také spojena s infekcí prsu.

Kromě bolesti, to je doprovázeno příznaky, jako jsou: zánět

  • horečka obecně nepříjemné pocity v hrudníku
  • citlivost

červená pocit tuhosti hlavní příčinou mastitidy mohou být také suší se a popraskané bradavky. To umožňuje infikovaným organismům dostat se dovnitř.

Oslabený imunitní systém nebo narození může také vystavit ženu účinkům některých organismů, které také vedou k tomuto problému.

Pro léčbu mastitidy a bolesti na hrudi, kterou způsobuje, je nesmírně důležité dodržovat doporučení lékaře. Také se musíte ujistit, že dítě správně napájíte.

Aby se zabránilo praskání bradavek, je nutné nalévat mléko každé dvě hodiny, a pak použít hydratační.

2. Bratranci

To je velmi častý problém pro ženy. Jedná se o benigní formace, které se obvykle objevují z hormonálních příčin a sestávají z malých tekutých balónků.

Mohou se také objevit při změně velikosti hrudníku. Ačkoli není zřejmý důvod jejich vzhledu, mohou být velmi bolestivé.

Je důležité poradit se s lékařem co nejdříve, abyste je odstranili perorálními léky. Ve většině případů to stačí a chirurgický zákrok se nevyžaduje.

Pokud lékař zjistí, že onemocnění je závažnější, můžete dostat další léčbu.

Nedělejte si starosti, to se děje zřídka a téměř nikdy neznamená formu rakoviny, o kterou se ženy nejvíce bojí.

Pokud se setkáte s tímto problémem, snažte se vyhnout některým výrobkům, jako jsou čokoláda a nápoje sýtené oxidem uhličitým. Také doporučujeme přidat vitamín E a komplex vitamínů jako doplňky výživy. 2.

fibroidy myomy jsou benigní nádory. Za prvé, musíte pochopit, že cysty a nádory - není to samé.

nádorová buňka je útvar, který je rychle rostoucí, tvořit přebytek tkáně. Jsou to obvykle těžké a tuhé. Celkově

,

benigní fibroma prsu (fibroadenom) jeví jako nepatrné Scherbyna několik milimetrů široký. Tyto stránky obvykle závisí na:

  • hormonální aktivita menstruační cyklus těhotenství
  • kojení V některých případech mohou být větší a vyžadují chirurgický zákrok, ale naštěstí oni obvykle zmizí po menší ošetření. 4. dietní

Existují určité látky, které způsobují bolest na hrudi. Příklady jsou potraviny s vysokým obsahem tuku, sodíku nebo kofeinu.

nezbytná k zamezení nebo snížení jejich spotřeby těchto produktů.

Mezi ně patří:

  • čokoláda sušené ovoce (vlašské ořechy, arašídy, mandle)
  • kofeinové nápoje (nealkoholické nápoje, černý čaj, zelený čaj)
  • fast food slaný popcorn nebo hranolky
  • Shop červeného masa omáčku a klobása
  • If po poklesu konzumace těchto potravin bolesti na hrudi i nadále, je třeba složit speciální lékařské vyšetření. Navíc, každý měsíc by měla prozkoumat své vlastní prsa. 5. Menstruace

můžete zažít mnoho příznaků v průběhu menstruačního cyklu. Jedním z nich je bolest na hrudi.

Jedná se o velmi citlivou oblast, která je bolestivé na dotek a během této doby. Některé ženy si stěžují na bolest, dotek a snadno se nosí bradavky nebo prsu může být nesnesitelné.

hormony odpovědné za menstruace,

a tělesných změn, které se vyskytují v těchto dnech, jako jsou obecné edém, únava nebo bolest na hrudi. Estrogen a progesteron - dva hormony,

zapojené během menstruace, a ženy se připravují na těhotenství. Jsou příčinou premenstruačních a menstruačních symptomů, včetně tělesné hmotnosti a bolestivý otok prsu.

Existuje mnoho způsobů, jak se vyhnout tomuto problému dráždivě před nebo během menstruace. Jedním z nejpopulárnějších je použití antikoncepční pilulky, náplasti nebo nitroděložního tělíska, což výrazně snižuje bolest na hrudi.

Další dobrou alternativu -

omezit jejich příjem kofeinu, soli, živočišné tuky a mléčné výrobky před menstruací. Takže existuje mnoho důvodů, proč se vaše prsa jsou bolavé. Liší se v každé ženě, a nepředpokládejte, že přítel nebo člen rodiny cítí stejně.

Pokud máte jakékoliv pochybnosti, poraďte se s lékařem

. Uvědomte si, že už nikdy nebudete muset sám si naordinovat léčbu. Ačkoli některé farmaceutické léky pomáhají zpočátku bezohledné použití může také vést k jejich neúčinnosti.


Zjistěte, jaké nové potravinové pyramidy Zajímavá fakta

Zjistěte, jaké nové potravinové pyramidy Zajímavá fakta

Pokud můžete volat jeden charakteristický rys posledního desetiletí - to se změní. To, co zůstalo stejné po téměř jedno století, se obrátilo vzhůru nohama kvůli tvrdé práci výzkumníků a inženýrů. Proto vědci začali mluvit, že je čas zjistit, co je nová pyramida. Protože se naše názory na jídlo také výrazně změnily.

(Zajímavosti)

Naučte se o 7 nejčastějších typů úzkosti

Naučte se o 7 nejčastějších typů úzkosti

Bezpochyby je úzkost divoká zvíře, v níž se mnozí z nás někdy ukáží být. Když hovoříme o tomto fenoménu v psychologii, často si myslíme jednostranně. Ve skutečnosti však existují různé stupně, zdroje a osobní situace, které vedou k nadměrné úzkosti. Zejména odborníci rozlišují sedm typů. Za prvé, chceme objasnit, že úzkost je zcela normální emoce.

(Zajímavosti)