5 Znamení, že uznávají pouze pacienty s endometriózou


5 Znamení, že uznávají pouze pacienty s endometriózou

Zajímavá fakta Mnoho lidí si zřejmě slyšel endometriózy, ale nevědí, co to je. Endometrióza je onemocnění, v němž buňky endometria rostou mimo dělohu.
Jedná se o benigní poruchu, která postihuje některé ženy v plodném věku.

Když se endometrium se začíná rozvíjet správně, může být připojena k jakékoliv poloze uvnitř dutiny břišní. To může způsobit implantáty (malé zranění), uzliny (velké léze) a endometriózy (cysty na vaječnících).

Ženy s endometriózou mohou mít příznaky podobné příznakům nachlazení, zejména v zimních měsících.
Když se objeví příznaky jako je únava a horečka, pak si myslíte, že je to jen počasí. Můžete se ale dostat do nemocnice, protože horečka se může stát extrémně vysoká.

V průběhu času se problém může být komplikované, protože tento stav může ohrozit váš život mezerou dodatku nebo tlaku na ledviny.

Pokud jste nikdy nezažili bolest a nepohodlí endometriózy, pravděpodobně nerozumí stížnosti těch, kteří ho trpět. Takže dnes vám nabízíme, abyste se o této nemoci trochu více dozvěděli.

1. Vražedné křeče

Není známo, proč způsobuje endometriózu takovou bolest.

Nejpopulárnější teorie souvisí s tím, co se nazývá retrográdní menstruace. K tomu dochází, když každý měsíc během menstruace krve z dělohy vstupuje do pánevní dutiny, obklopující genitálie, namísto opuštění těla.

Příčiny retrográdní menstruace jsou také neznámé. Ve většině případů to není genetická porucha. Je však zřejmé, že endometrióza způsobuje silnou bolest.

Není to jen vážná, vyčerpávající bolest. Nejsou to jen menstruační křeče. Oni jsou obvykle doprovázeny:

  • nevolnost zvracení zácpa
  • zad bolest při pohlavním styku
  • špinění mezi menstruace

K detekci endometriózu v počátečních fázích, lékaři se snaží, aby věnovaly zvláštní pozornost těmto problémům. Pokud mají možnost diagnostikovat onemocnění včas, je snadnější udržet plodnost pacienta.

2. Těhotenství může být rozhodnutí

Těhotenství může snížit některé příznaky endometriózy.

V tomto případě se hladina progesteronu se zvyšuje a snižuje hladiny estrogenu (to je napájen endometriózy). Nepohodlí může z velké části nebo dokonce úplně zmizí.

To není lék. Většina žen příznaky vrácené po devíti měsících.Kromě toho budete muset starat o dítě.

Předpokládá se, že ženy trpící endometriózou schopné otěhotnět.

Bohužel, jedna třetina až polovina žen s endometriózou nemůže mít děti, oskliky jejich genitálie těžce poškozen.

3. hysterektomii nemusí zdát tak špatný nápad

To není lék. Vzhledem k tomu, endometrióza dochází mimo dělohu, jeho odstranění může problém vyřešit.

Hysterektomie může pomoci snížit bolestivé příznaky, ale to je vše. V průběhu doby, cysty může růst na jiných orgánech.

Podle mnoha odborníků, je pokusit se vyhnout hysterektomii, i když někdy je jedinou schůdnou cestou. Pokud to váš lékař navrhne a vy nesouhlasíte, další specialista a zvážit alternativu, která je méně radikální.

Máte-li endometriózu a budete na nějakém místě chtějí mít děti, nepřestávejte pokusů otěhotnět. Na konci, jen vy můžete rozhodnout provést hysterektomii.

Pro některé ženy je to nejlepší volba, zatímco jiní to neviděl.

4. promluvit se svým lékařem může být dost

Ženy, které jsou diagnostikovány s endometriózou, budete muset najít někoho, kdo opravdu naslouchá jim. Možná, že nemáte čas, ale by měly být podporovány.

Pokud to budete potřebovat, podívejte se na podpůrných skupin, lékař nebo gynekolog. Také není na škodu najít někoho, kdo se specializuje na endometriózy. 5.

dobře jíst a spát hodně. To je nezcizitelné

Pokud opravdu chcete snížit bolest, dobře spát a držet se zdravé výživy. To je vaše každodenní povinností. Pokud máte podstoupit operaci nebo podstoupit hormonální terapie, to je ještě důležitější.

Nyní odborníci tvrdí, že je třeba se postarat o endometriózy, aby ji udrželi pod kontrolou.

Nezapomeňte, že můžete vyzkoušet mnoho různých možností, ale najít něco, takže se budete cítit lépe. Mezi nimi, jako například:

  • fyzikální terapie ke zmírnění bolesti v pánevní pobuřující stravy
  • yoga akupunktura

Nezapomeňte, že lehká fyzická aktivita může také pomoci s bolestí. Aby se zabránilo krvácení, nepřetěžujte se.

endometrióza - celoživotní

Od něj neexistuje žádný lék, ale operace může snížit některé z příznaků, a léky mohou také pomoci.

však není nic účinnější než zůstat v klidu a hodně odpočinku.


Jaká je barva a konzistence výkalů?

Jaká je barva a konzistence výkalů?

Normálně výkaly by měly být hnědé, není příliš lehké a příliš tmavé . Konzistence fekálních hmot musí být pevná, ale ne příliš velká. Aby to bylo tak, je důležité normalizovat funkci trávicího systému: Spotřeba : když potravina vstoupí do těla. Trávení : chemický proces, při němž jsou potraviny rozděleny na malé molekuly.

(Zajímavosti)

Proč jsem brnění v rukou a nohou

Proč jsem brnění v rukou a nohou

Zajímavosti brnění v rukou a nohou může být nepříjemné, nepříjemné pocity. To může být také důvodem k obavám, pokud nechcete znát jeho příčinu. Ačkoliv brnění může dojít v různých částech těla, nejčastěji se objevuje v rukou a nohou. Za prvé si můžete ignorovat, ale pokud k ní dojde často a bez zjevného důvodu, může to být známkou toho, že něco není s tělem, nebo symptom určité nemoci špatně.

(Zajímavosti)