Zeleniny, které lze pěstovat doma Zajímavá fakta


Zeleniny, které lze pěstovat doma Zajímavá fakta

denní konzumace zeleniny, můžete nejen zbavit nadbytečných kilogramů, ale provést změny ke zlepšení jejich zdraví a pohodu.

Strava každého, kdo se stará o svůj vzhled a zdraví, měly by rozhodně být přítomny potraviny s vysokým obsahem vitamínů, minerálů a živin.

Nicméně, čerstvé zeleniny nelze vždy najít na prodej, protože jsou sezónní. Kromě toho ceny těchto výrobků nás často děsí a místo nákupu užitečných produktů si vybereme levnější a méně výživnou alternativu.

Bohužel, většina lidí si neuvědomuje, že rostoucí zelenina není komplikovaný proces a může být zaveden i doma s několika jednoduchými tipy. Vše, co potřebujete - trochu úsilí a času a dokonce i ty části zeleniny, které jsou obvykle v odpadku.

Nebojte se, pokud nemáte žádné zkušenosti s zahradním a zahradním zážitkem. V tomto článku podrobně vysvětlíme, kterou zeleninu lze pěstovat doma a jak to udělat správně.

Začněme!

pěstování zeleniny doma 1.

hlávkový salát - nízkokalorickou zeleninu, která se vyznačuje vysokým obsahem základních živin pro tělo. Díky tomu je šalát účinným přírodním prostředkem pro urychlení metabolismu a zlepšení funkce srdce a ledvin.

Pouhým jedním stonku můžete pěstovat hlavu svěží a sladký salát, který pak přidání saláty a proužek.

Co mám dělat?

 • Střílet kus 2,5 cm dlouhého salátu a umístit ho do sklenice čisté vody.
 • Pokud jste udělali všechno správně, během několika dnů se začne střídat. Počkejte chvíli, kdy se v horní části tohoto výhonku objeví mladé listy.
 • Řezte rostlinu do hrnce a postaráme se o ni jako s ostatními sazenice, dokud salát nevyrůstá úplně. 2. Celer

Tato zelenina se vyznačuje nejen tím, specifickou chutí, která dává chuť do potravin, ale s vysokým obsahem živin.

neuvěřitelné, ale celer, který se prodává v obchodě za vysoké ceny, je opravdu velmi snadné růst doma. Navíc, tento produkt bude 100% přírodní, organický a čerstvý.

Co mám dělat?

 • Střih kousek ze dna celerové stopky asi 2,5 cm dlouhé. Umístěte ji do sklenice s řeznou stranou nahoru.
 • Do sklenice nalijte trochu vody (proto zakryjte pouze dno).
 • Umístěte plavidlo na světlé, slunné místo a pravidelně přidávejte vodu, dokud rostlina nevyjde z kořene.
 • Když se objeví kořeny, přeneste celer do hrnce se zemí a postará se o rostlinu, dokud nebude úplně růst. 3. Chřest

Chřestová zahrada, nebo chilli dasg, je univerzální rostlina, která je nejen chutná, ale také neuvěřitelně užitečná.

Tato zelená zelenina s tenkou, křehký stonky získala velkou oblibu nejen kvůli velkému množství živin v jejím složení, ale také díky své schopnosti urychlit metabolismus a podpořit hubnutí.

Samozřejmě, že většina Chřest je pěstován ze semen, ale můžete také získat svěží a přirozenou chřest pokud zasadil svůj domov připravený pro dospělé stonek rostliny.

Co mám dělat?

Nalejte pár stonků chřestu do volné půdy.

 • Nezapomeňte pravidelně vodní rostlinu, ale neplňte ji.
 • Nadměrné množství vody v půdě může způsobit hnilobu kořenů. Nejlepší je udržet nádobu s chřestem na lehkém místě, ale vyhnout se přímému slunečnímu záření na rostlině. Půda může být nasycena organickými hnojivy.
 • Po 1-2 letech od výsadby budete moci shromáždit první sklizeň.
 • 4. Bazalka

Tato rostlina byla používána již od dávných dob nejen pro přípravu lahodných pokrmů, ale také pro přípravu různých přírodních prostředků.

Protože

doma můžete cvičit nejen pěstování zeleniny, ale také výsadbu voňavých zelených, doporučujeme vám, abyste se pokusili růst vlastní bazalka. Stejně jako celer, stačí jen pár kusů stopky této rostliny. Co mám dělat?

Střih několik centimetrů od stonky bazalky a umístěte tento kus do pohárku vody.

 • Položte sklo na světlé místo, kde se slunce dostane do rostliny.
 • Nechte bazalku, dokud se kořeny nezvětší. Když se objeví kořeny, přeneste bazalku do hrnce, kde bude růst, dokud nebude plně zralý.
 • 5. Mrkev

Tato nenahraditelná složka mnoha populárních pokrmů může být pěstována doma s částí zeleniny, kterou obvykle hodíte do koše.

Všimněte si, že nebudete moci dosáhnout stejné velikosti, kterou můžete najít v prodeji, ale pokud jsou dodržovány všechny pokyny, hodně z mrkve stále roste.

Co mám dělat?

Strouhněte špičku mrkve do výšky asi 3 centimetrů a vložte do ní pár špiček, abyste drželi mrkev na povrchu skla.

 • Uveďte mrkev do sklenice a přidejte vodu. Hladina vody by měla dosáhnout mrkve, ale ne vyšší.
 • Umístěte na světlé místo, aby rostlina dostala dostatek slunečního světla.
 • Čas od času přidávejte vodu podle potřeby. Objevují se pouze kořeny, rostlina se přemění do běžného hrnce.
 • Jste připraveni vyzkoušet tyto tipy ve svém vlastním domě? Nyní víte, jak získat novou, užitečnou sklizeň z toho, o čem jste dříve považovali za odpad. Doufáme, že proces pěstování zeleniny vám přinese skutečné potěšení! Vezměte naše doporučení a vychutnejte si chuť čerstvé zeleniny po celý rok!


7 Málo známé skutečnosti o menopauze

7 Málo známé skutečnosti o menopauze

Menopauza je normální fázi života, která se vyskytuje u žen ve věku 45 až 55 let. V tomto okamžiku vaječník zastaví ovulaci, takže již není možné těhotenství. Snižují sekreci hormonů, jako je estrogen a progesteron, což vede k dalším změnám v těle, které způsobují řadu příznaků, které mohou trvat mnoho let.

(Zajímavosti)

Pět fakta o melounu, které pravděpodobně neznáte

Pět fakta o melounu, které pravděpodobně neznáte

Zajímavá fakta o horkém letním dni nikdo odmítne křupavé a šťavnaté meloun. Nejen že hodí dobrou žízeň, osvěží a naplňuje tělo energií, ale také velmi užitečným pro vaše zdraví. Objem melounu je samozřejmě voda (asi 90%) . Červená dužina také není zbavena užitečných látek. V melounu, vitamíny, minerály, organické kyseliny, vlákniny a další užitečné ingredience pravděpodobně nevíte.

(Zajímavosti)