5 Neobvyklých příčin zánětu


5 Neobvyklých příčin zánětu

Komár nebo jiný hmyz způsobuje otoky, zarudnutí nebo svědění? nic strašného. Bude to trvat jen několik hodin nebo maximálně několik dní.

To je jen přirozená reakce na dráždivý účinek nebo zranění. V tomto případě je to odpověď na infekci, z nichž některé mohou způsobit zánět.

Na druhou stranu existují druhy zánětu, které vydrží déle. Zánět nižšího stupně má "prodloužené trvání", protože může trvat několik týdnů nebo dokonce měsíců.

Tento jev je také známý jako chronický zánět. V tomto článku se dozvíte o aktivních příznacích zánětu.

Pokud zánět neprojde, nebezpečí se zvětší. Nemoci, které mohou způsobit chronický zánět, jsou diabetes, kardiovaskulární onemocnění, artritida nebo dokonce Alzheimerova choroba.

Zde jsou některé běžné příčiny zánětu a způsoby, jak zcela zrušit jeho účinek:

1. Jste nadváha

Pokud nosíte pár kilo navíc, může způsobit zánětlivou reakci v tukových buňkách.

S věkem začnou mastné tkáně ovlivňovat některé buňky v těle. To se děje na začátku zánětu.

Obezita u mladých lidí může způsobit, že tukové buňky porazí poplach. Jejich imunitní systém se začíná chránit sám, ale bez jakéhokoli aktivního účelu prostě poškozuje samotné tělo.

Viz také: Jak zmírnit příznaky artritidy

2. Váš šéf je pro vás příliš tvrdý a váš život je chaos

Další příčinou zánětu je stres. Může být akutní nebo chronická.

  • Akutní stres nastane, když vaše obavy nebo obavy stanou se významnými a souvisejí se skutečnou situací, která destabilizuje váš život.
  • Chronický stres nastává, když jste například v nešťastném manželství nebo vaše práce je pro vás velkým znepokojením. ○ Oba tyto mohou způsobit zánět. Kortizol hraje důležitou roli v potlačení zánětlivé reakce organismu. Problémem je, že chronický stres může prodloužit účinek tohoto hormonu.

Podle výzkumu provedeného na Rockefellerově univerzitě to může být způsobeno neschopností kontrolovat zánět. Studie také tvrdí, že chronický stres může způsobit zvýšenou produkci bílých krvinek. To vede k vyššímu riziku zánětlivých onemocnění.

3. Máte střevní bakterie

Ne všechny bakterie vám mohou ublížit. Některé odrůdy mohou potlačit zánět, jiné způsobují zánět. Ale 70% vašich buněk imunitního systému je ve vašem střevě.

To znamená, že střevní bakterie mohou ovlivnit váš imunitní systém různými způsoby, což z nich činí jednu z příčin zánětu.

Vědci, kteří studují toto téma, plně nerozumí povaze této interakce. Proto vyšetřují změny životního prostředí a stravy, které mohou tuto situaci napravit.

Některé studie odhalily určité mikrobi žijící ve střevě a mohou být spojeny s vývojem revmatoidní artritidy a Crohnovy nemoci.

Záněty způsobené střevními mikroby mohou také zhoršit situaci nebo přispět k vzniku dalších nemocí, jako je HIV.4. Pijete příliš mnoho

Z fyziologického hlediska se alkohol rozpadá v těle. Tato reakce vytváří toxické vedlejší produkty, které způsobují zánět. Již víte, že játra jsou hlavním orgánem, který se podílí na procesu rozdělení a zpracování alkoholu.

To znamená, že pokud pijete příliš mnoho, játra je nejprve vystavena zánětu.

Vyvarováním se alkoholických nápojů umožníte vaší játře relaxovat a vyčistit se.

Kromě toho konzumujete příliš mnoho alkoholu, získáváte také více tuku, což může vést k cirhóze nebo hepatitidě.

5. Vaše volba antikoncepce Před menopauzou mají ženy tendenci volit z různých možností antikoncepce. Jedním z nich jsou antikoncepční pilulky.

To jim pomůže otěhotnět později než je plánováno přírodou, ale může také způsobit zánět.

Ženy užívající perorální antikoncepci mají vyšší riziko vzniku zánětu než ti, kteří odmítají užívat pilulky.

V roce 2014 zveřejnil časopis PLoS One předběžnou studii o této problematice. Zjistili, že zánět u žen, které neměl pilulky, byl minimální.

To neznamená, že se nemusíte starat o své zdraví nebo nemusíte používat antikoncepční metodu. Pokud chcete předejít těhotenství v jakékoli fázi života, promluvte si s vaším gynekologem, abyste zjistili, které možnosti jsou možné.

To vám řekne, jestli máte nějaké zvláštní rizikové faktory a zda byste měli zvážit změnu antikoncepce.

Nezapomínejte na význam příčin a účinků zánětu

Chronický zánět může trvat několik týdnů nebo dokonce měsíců a může se objevit kdekoli v těle. Pokud máte nadváhu, nekuřte, nepijte alkohol ani nepoužívejte antikoncepční pilulky, měli byste sledovat, co se děje s vaším tělem. Pamatujte, že, aby se zabránilo tomuto problému, je důležité

cvičení, udržovat zdravou tělesnou hmotnost a dodržovat zdravou výživu.


Jak rozlišovat diskovou herni od jednoduché bolesti zad

Jak rozlišovat diskovou herni od jednoduché bolesti zad

Bolest zad je jedním z nejběžnějších zdravotních problémů. Podle odborníků 8 z 10 lidí pocítilo bolesti v zádech v určitém okamžiku svého života. Několik různých faktorů může ovlivnit bolest zad, stejně jako její intenzitu a trvání. Většina těchto typů bolesti je obvykle špatně definována a po odpočinku nebo zmizení postižené oblasti zmizí.

(Zajímavosti)

Produkty, které mají nepříznivý vliv na zdraví kostí

Produkty, které mají nepříznivý vliv na zdraví kostí

Zajímavá fakta Všichni víme, že správná výživa je nezbytná pro zajištění všech tělesných orgánů. Výživa poskytuje tělu energii nezbytnou pro život. Podvýživa vede k mnoha chorob způsobených snižuje ochranné vlastnosti těla, zasahuje do metabolismu, což způsobuje předčasné stárnutí, snížený výkon, může přispět ke vzniku mnoha nemocí.

(Zajímavosti)