Neočekávané důsledky diabetu


Neočekávané důsledky diabetu

Zajímavá fakta Diabetes je vážný zdravotní problém, který trpí více než 6 milionů lidí všech věkových kategorií po celém světě. Jedná se o chronickou komplikovanou metabolickou poruchu, která je charakterizována nesprávným metabolizmem cukru, bílkovin a tuků z potravin, které jíte.

Nadbytek glukózy v krvi poškozuje tkáně a orgány lidí s diabetem.

V uplynulých letech se uskutečnily kampaně zaměřené na zvyšování povědomí o rizicích spojených s diabetem, aby se předešlo problémům. Vlády a zdravotnické instituce spolupracují, ale mnoho lidí čelí neočekávaným následkům této těžké nemoci.

Podrobnosti o nich budeme popsány v tomto článku.

1. Problémy s ústní

Lidé s nekontrolovaným diabetem čelí vysokému riziku dostupnosti ústní zdravotních problémů, včetně problémů s dásněmi.

Pokud máte cukrovku nebo metabolický syndrom, měli byste věnovat zvláštní pozornost ústní hygieně a pravidelně navštěvovat zubaře.

Často lidé najdou první neočekávané následky cukrovky přesně v ústní dutině. Možná najednou zaznamenáte kazy nebo problémy s dásněmi, nebo zubní lékařka na ně upozorní.

Nejčastější porucha:

 • Parodontitida: toto onemocnění postihuje kosti, které drží zuby. Je velmi důležité dodržovat léčbu předepsanou zubním lékařem, aby se zabránilo ztrátě zubů.
 • Caries: To nejen vypadá špatně, ale může způsobit problémy, jako je studená nebo horká jídla citlivost. Udržujte hladiny glukózy pod kontrolou a nezapomeňte vyčistit zuby z potravin a zbytků cukru.
 • Palatinové problémy.
 • Špatný zápach: Někdy je tento příznak prvním příznakem u lidí s diabetem. Pokud zjistíte tento problém, projděte co nejdříve lékařskou prohlídku, abyste zkontrolovali hladinu glukózy v krvi.

2. Ztráta sluchu

Lidé s diabetem mají zvýšené riziko ztráty sluchu, než lidé s normální hladinou glukózy v krvi. To lze odhalit pomocí různých analýz, které měří schopnost účastníků slyšet nízké, střední a vysoké frekvence s oběma ušima.

Ti, kteří trpí tímto druhým neočekávaných důsledků diabetu může také zaznamenat následující příznaky: závratě

 • hučení v uších
 • tuhovuhistProblémy s rovnováhou

nedostatečná kontrola hladiny glukózy může vést k sklerózy vnitřní sluchové tepna spirálního ganglia atrofie a demyelinizace osmého hlavového nervu.

Pokud máte více než 40 let, riziko stoupá.

Dávejte pozor, pokud si všimnete, že nedávné špatné nebo slyšet, že lidé mají křičet, aby vás slyšeli, je důležité, aby vyhledali lékařskou pomoc.

3. Infekce kůže

Kožní infekce jsou dalším neočekávaným důsledkem cukrovky. Běžné problémy mohou být rozděleny do čtyř skupin:

 • kůže poškození
 • kožní infekce
 • špatnou reakci na léky
 • diabetické nohy Syndrom

Lidé, kteří trpí cukrovkou jsou obzvláště náchylné na suchou pokožku, protože když hladina glukózy v krvi příliš vysoká, tělo často pokusí uvolnit cukr s častým močením.

Pokud hladiny glukózy neklesnou na správnou úroveň, musíte častěji močit a tělo ztrácí více tekutin. Pokud tuto tekutinu nenahradíte pitnou vodou, nakonec ji dehydratujete.

V závažných případech se vyskytují rány červené barvy, které svědčí nebo spalují. Pamatujte, že 8 sklenic vody denně je doporučeným minimem.

Můžete použít hydratační krém pro suchou pleť, ale v případě, že tělo je dehydratovaná, bude krém pracovat jen několik minut nebo hodin.

4. Obstrukční spánková apnoe

Dalším neočekávaným důsledkem cukrovky je obstrukční spánková apnoe. Jedná se o běžný respirační problém, který je často přehlížen. K tomu dochází, když je dýchací systém pravidelně a opakovaně blokován během spánku.

2% žen a 4% mužů má tuto poruchu. Je podporován dvěma faktory - obezitou a cukrovkou.

Pokud si začnete všimnout, že máte problémy s dýcháním, když spíte, potřebujete trénovat a jíst lépe, abyste zhubli. Nejlepší cvičení - hodinová procházka, doprovázená dietou bohatou na zeleninu.

5. Sexuální dysfunkce ❑ Diabetes může vést k sexuálním obtížím

jak u mužů, tak u žen. Muži, kteří mají cukrovku, mají třikrát vyšší pravděpodobnost poškození nervů a tepen, které přerušují tok krve potřebný pro erekci.

Kromě toho

některé antidiabetické léky mohou mít vedlejší účinky, které přispívají k sexuální dysfunkci. Ženy mohou trpět takovými poruchami: hyperglykémie

 • genitální rány není spojena s depresí STD
 • genitální infekce Tipy pro řízení diabetu

Mnoho lidí věří, že diabetes znamená, tyto a další nezamýšlené důsledky. Ve skutečnosti vše závisí na preventivních opatřeních.

Dobrá strava a životní styl mohou poskytnout dlouhý, prakticky normální život bez těchto neočekávaných účinků diabetu.

Pokud vám byla diagnostikována cukrovka, doporučujeme vám využít příležitost k tomu, abyste vytvořili nejlepší stravovací návyky a pracovali na zdravém životním stylu.


Máte méně - žít lépe

Máte méně - žít lépe

Zajímavá fakta Na rozdíl od moderního pojetí, můžeme říci, že ne vždy nakonec se člověk stává moudrý a zralý. Zralost znamená především to, že si uvědomíte, že všechny akce a všechny získané zkušenosti vám pomohou řídit váš život. Stejně tak mírný člověk, který nikdy neuloží chyby. Protože vše, co se děje, má smysl, všechny naše životní události jsou vyvážené.

(Zajímavosti)

Příznaky nerovnováhy štítné žlázy

Příznaky nerovnováhy štítné žlázy

ŠTítná žláza hraje klíčovou roli v práci a metabolismu těla. Má tvar motýlku a nachází se v krku nad klíční kostí. Nehybnost štítné žlázy může způsobit mnoho problémů. Zjistěte z dnešního článku své hlavní příznaky. Důležitá, ale zapomenutá: štítná žláza Většina lidí neví o tom, jaký vliv má tato žláza na každodenní život, dokud to "nezklame".

(Zajímavosti)