Neočekávané důsledky diabetu


Neočekávané důsledky diabetu

Zajímavá fakta Diabetes je vážný zdravotní problém, který trpí více než 6 milionů lidí všech věkových kategorií po celém světě. Jedná se o chronickou komplikovanou metabolickou poruchu, která je charakterizována nesprávným metabolizmem cukru, bílkovin a tuků z potravin, které jíte.

Nadbytek glukózy v krvi poškozuje tkáně a orgány lidí s diabetem.

V uplynulých letech se uskutečnily kampaně zaměřené na zvyšování povědomí o rizicích spojených s diabetem, aby se předešlo problémům. Vlády a zdravotnické instituce spolupracují, ale mnoho lidí čelí neočekávaným následkům této těžké nemoci.

Podrobnosti o nich budeme popsány v tomto článku.

1. Problémy s ústní

Lidé s nekontrolovaným diabetem čelí vysokému riziku dostupnosti ústní zdravotních problémů, včetně problémů s dásněmi.

Pokud máte cukrovku nebo metabolický syndrom, měli byste věnovat zvláštní pozornost ústní hygieně a pravidelně navštěvovat zubaře.

Často lidé najdou první neočekávané následky cukrovky přesně v ústní dutině. Možná najednou zaznamenáte kazy nebo problémy s dásněmi, nebo zubní lékařka na ně upozorní.

Nejčastější porucha:

 • Parodontitida: toto onemocnění postihuje kosti, které drží zuby. Je velmi důležité dodržovat léčbu předepsanou zubním lékařem, aby se zabránilo ztrátě zubů.
 • Caries: To nejen vypadá špatně, ale může způsobit problémy, jako je studená nebo horká jídla citlivost. Udržujte hladiny glukózy pod kontrolou a nezapomeňte vyčistit zuby z potravin a zbytků cukru.
 • Palatinové problémy.
 • Špatný zápach: Někdy je tento příznak prvním příznakem u lidí s diabetem. Pokud zjistíte tento problém, projděte co nejdříve lékařskou prohlídku, abyste zkontrolovali hladinu glukózy v krvi.

2. Ztráta sluchu

Lidé s diabetem mají zvýšené riziko ztráty sluchu, než lidé s normální hladinou glukózy v krvi. To lze odhalit pomocí různých analýz, které měří schopnost účastníků slyšet nízké, střední a vysoké frekvence s oběma ušima.

Ti, kteří trpí tímto druhým neočekávaných důsledků diabetu může také zaznamenat následující příznaky: závratě

 • hučení v uších
 • tuhovuhistProblémy s rovnováhou

nedostatečná kontrola hladiny glukózy může vést k sklerózy vnitřní sluchové tepna spirálního ganglia atrofie a demyelinizace osmého hlavového nervu.

Pokud máte více než 40 let, riziko stoupá.

Dávejte pozor, pokud si všimnete, že nedávné špatné nebo slyšet, že lidé mají křičet, aby vás slyšeli, je důležité, aby vyhledali lékařskou pomoc.

3. Infekce kůže

Kožní infekce jsou dalším neočekávaným důsledkem cukrovky. Běžné problémy mohou být rozděleny do čtyř skupin:

 • kůže poškození
 • kožní infekce
 • špatnou reakci na léky
 • diabetické nohy Syndrom

Lidé, kteří trpí cukrovkou jsou obzvláště náchylné na suchou pokožku, protože když hladina glukózy v krvi příliš vysoká, tělo často pokusí uvolnit cukr s častým močením.

Pokud hladiny glukózy neklesnou na správnou úroveň, musíte častěji močit a tělo ztrácí více tekutin. Pokud tuto tekutinu nenahradíte pitnou vodou, nakonec ji dehydratujete.

V závažných případech se vyskytují rány červené barvy, které svědčí nebo spalují. Pamatujte, že 8 sklenic vody denně je doporučeným minimem.

Můžete použít hydratační krém pro suchou pleť, ale v případě, že tělo je dehydratovaná, bude krém pracovat jen několik minut nebo hodin.

4. Obstrukční spánková apnoe

Dalším neočekávaným důsledkem cukrovky je obstrukční spánková apnoe. Jedná se o běžný respirační problém, který je často přehlížen. K tomu dochází, když je dýchací systém pravidelně a opakovaně blokován během spánku.

2% žen a 4% mužů má tuto poruchu. Je podporován dvěma faktory - obezitou a cukrovkou.

Pokud si začnete všimnout, že máte problémy s dýcháním, když spíte, potřebujete trénovat a jíst lépe, abyste zhubli. Nejlepší cvičení - hodinová procházka, doprovázená dietou bohatou na zeleninu.

5. Sexuální dysfunkce ❑ Diabetes může vést k sexuálním obtížím

jak u mužů, tak u žen. Muži, kteří mají cukrovku, mají třikrát vyšší pravděpodobnost poškození nervů a tepen, které přerušují tok krve potřebný pro erekci.

Kromě toho

některé antidiabetické léky mohou mít vedlejší účinky, které přispívají k sexuální dysfunkci. Ženy mohou trpět takovými poruchami: hyperglykémie

 • genitální rány není spojena s depresí STD
 • genitální infekce Tipy pro řízení diabetu

Mnoho lidí věří, že diabetes znamená, tyto a další nezamýšlené důsledky. Ve skutečnosti vše závisí na preventivních opatřeních.

Dobrá strava a životní styl mohou poskytnout dlouhý, prakticky normální život bez těchto neočekávaných účinků diabetu.

Pokud vám byla diagnostikována cukrovka, doporučujeme vám využít příležitost k tomu, abyste vytvořili nejlepší stravovací návyky a pracovali na zdravém životním stylu.


Výrobky, které by nikdy neměly být uloženy v chladničce

Výrobky, které by nikdy neměly být uloženy v chladničce

Většina lidí je zvyklá na uvedení všech potravin do ledničky. Jedná se o vážnou chybu, protože ne všechny výrobky mohou odolat chladným a skladovacím podmínkám v chladničce. Naopak, někdy chladně zrychluje jejich rozklad nebo může změnit svůj vkus. Je naprosto pravda, že mnohé produkty vyžadují chlazení, a to může dokonce prodloužit svou spotřebu termín, ale jako spotřebitelé musíme vědět, jaké druhy potravin mohou být poškozeny v ledničce a ztrácí vlastnosti v důsledku nízké teploty.

(Zajímavosti)

Mléčné výrobky zabraňují osteoporóze? Zajímavosti

Mléčné výrobky zabraňují osteoporóze? Zajímavosti

Mnoho lidí věří, že k prevenci osteoporózy by měly přijmout více mléka, protože obsahuje vápník, který posiluje kosti. Proto je otázka: proč v mnoha zemích, které nepoužívají mléko případy osteoporózy jsou mnohem menší než my? To vás zvědaví, jestli je pravda pravdivá. Co je užitečné mléko? Tam je nějaký důkaz, že mléko a mléčné výrobky jsou dobré pro zdraví kostí a prevenci osteoporózy .

(Zajímavosti)