5 Neočekávané příčiny úzkosti


5 Neočekávané příčiny úzkosti

Úzkost může být popsána jako vysoká úroveň úzkosti a nejistoty. Ve skutečnosti tento stát činí lidi podezřívavámi od všeho a všeho kolem sebe.

Navíc máme posedlé myšlenky, že se v budoucnu jistě stane něco špatného. Úzkost je normální reakce na mimořádnou událosta může to být jak radostné, tak smutné události a okamžiky. Taková funkce lidského těla je spojena s instinktem přežití.

Znáte takový stav?

Naštěstí existuje řada technik, které pomáhají překonat úzkost. Každý si vybere vlastní: jeden upínací klíče mezi prsty indexu, jiní jen přejíždějí.

A často vidíte, že lidé jsou ušetřeni čokoládou nebo jinými sladkostmi, když jsou velmi znepokojeni nebo se snaží soustředit.

V tomto článku navrhujeme zvážit přesně příčiny úzkosti, některé z nich budou pro vás nečekané.

1. Příliš mnoho odpočinku

Mít špatné nebo neočekávané zprávy, někteří lidé trpící úzkostnými poruchami, hodně spát nebo sedět na gauči. Ukazuje se, že po dlouhou dobu tohoto stavu nejsou schopni dostatečně pochopit nebo reagovat na informace.

Kromě toho sedavý životní styl také zvyšuje riziko úzkosti. Většina klinických studií říká, že špatné zdraví a nižší tělesná aktivita jsou důležitými faktory.

Pokud máte dost na to, abyste mohli jít nebo dělat sporty, budete cítit úlevu. Doporučujeme také návštěvu přátel nebo příbuzných. Ve skutečnosti je nejdůležitější, aby se z uzavřeného kruhu dostal rozkládací pohovka. Za tím je celý svět, kde najdete spoustu zajímavých věcí. 2.

Life in Mnoho nevěnují pozornost na to, ale neustálý pohyb, rozruch, vytěsňování a městský život obecně mají významný dopad na zdraví a schopnost nám odstranit z rovnováhy.

I když jste lhostejní k hluku a velkému množství lidí, pak byste měli věnovat pozornost životnímu prostředí, včetně vzduchu. Znečištění může také způsobit úzkost.

Výzkum ukazuje, že ti, kteří žijí ve venkovských oblastech, jsou méně náchylní k různým úzkostným poruchám. Přestože kauzální vztah mezi znečištěním životního prostředí a stavem úzkosti ještě nebyl prokázán, vědci věří, že úroveň volných radikálů může mít stále významný dopad.

Venku může být skvělý způsob, jak se vypořádat s touto příčinou úzkosti. Dokonce i když můžete jít jen jeden den, budete stále cítit léčebnou sílu takového běhu, protože vám pomůže uvolnit, zpomalit šílený rytmus života a naučit se něco zajímavého.

3. Sociálně-ekonomické problémy a znevýhodněný život

Studie provedená Evropskou akademií neuropsychofarmakologie ukázala neuvěřitelné výsledky.

Ukazují, že ženy žijící ve městech s nízkými socioekonomickými podmínkami jsou náchylnější k úzkostným poruchám.

Zároveň je zajímavé, že muži jsou výrazně méně postiženi. Dalším významným faktorem, který postihuje ženy, je fakt, že žijí v poválečných územích, i když mají dobrou a stabilní ekonomickou situaci.Navíc je důvod domnívat se, že je to pocit úzkosti, který povzbuzuje ženy, aby pracovaly ve svých komunitách. Možná to vysvětluje skutečnost, že jsou aktivnější než muži.

Když ženy zažívají nestabilitu nebo nebezpečí v komunitě, zvyšuje se jejich úroveň úzkosti a v důsledku toho úzkost.

4. Výživa a zvyky

Zní to docela nesmyslné, ale ukazuje se, že příjem rychlého občerstvení může způsobit potíže a dokonce depresi.

A v "Britském časopise o farmakologii" byly publikovány údaje zajímavé studie. Během 4 měsíců měla jedna skupina hlodavců stravu bohatou na tuky a druhá byla běžná. Výsledkem je, že první kategorie subjektů vykazovala nervozitu a apatii. Když tyto krysy začaly znovu dávat normální jídlo, zmizely příznaky úzkosti a deprese.

Takže pokud nyní konzumujete hodně tuku, doporučujeme pokusit se přejít na zdravou výživu.

Cítíte, že užitečnější jídlo pomáhá zbavit nervozity.

5. Život v hlučné oblasti

Denní nepříjemné zvuky, jako je bzučení továrny nebo hluk studentů ve škole, mohou také vyvolat úzkost. I když o tom nemůžeme přemýšlet, ale takový dlouhý nebo stálý zvuk může způsobit nevolnost a způsobit bolesti hlavy.

Pokud musíte být na takových místech, zkuste najít své klidné místo.

Pokud jste se přestěhovali do nového domova nedaleko dálnice, letiště nebo vlakového nádraží a s ním máte potíže a problémy, pak to může být hluk. Chápeme, že v takových situacích se nepřihlíží k dalšímu tahu, ale doporučujeme nejen tolerovat nepříjemný hluk a zvuky, ale také najít některé metody, které nám to pomohou zvládnout. Můžete například udělat jógu v parku, kde jste klidní a klidní.

Klid a ticho jsou také potřeba, když se snažíme něco soustředit.

Stres v práci, starat se o děti nebo pečovat o někoho v rodině, a také hlučné sousedy navíc - je těžké odolat. Není špatně stav úzkosti spojen s nervozitou.

Pokud je některý z výše uvedených faktorů ve vašem životě a způsobuje úzkost, pak musíte přemýšlet, jak může být tato situace změněna. Pravděpodobně nebudete moci zcela změnit vše, ale jsme si jisti, že můžete najít správnou rovnováhu mezi adaptací a změnou.

Takže, jak vidíte, úzkost může provokovat jako zhonu a bodnutí megapolisu a každodenního hluku nebo dokonce dlouhého odpočinku.

Sledujte zdraví, jíst zdravé jídlo a snažit se žít v míru a harmonii.

Reakce organismu je projevem toho, co se děje uvnitř nás. Pokud se často obáváte stavu nervozity, pak to naznačuje některé problémy. Snažte se najít způsob, jak je překonat a v případě potřeby konzultovat s lékařem.


8 Způsoby použití soli, které si ani nebyli vědomi

8 Způsoby použití soli, které si ani nebyli vědomi

Zajímavá fakta Salt - koření, které má vlastnosti známé nejen v kuchyni, ale v péči o krásu. Spotřeba přílišné soli může způsobit řadu zdravotních problémů , proto je doporučeno, aby její množství ve stravě bylo omezené. Dobrou zprávou je, že je užitečná pro péči o krásu, stejně jako může být použita denně bez poškození těla.

(Zajímavosti)

5 Emocionální poranění dětí

5 Emocionální poranění dětí

Docela často se stává, že naše břemeno je, bohužel, zničeno i v dětství. Někdy nerozumíme tomu, co nás blokuje, mýlí nám ve správnou chvíli nebo nás bájí. Ve většině případů je důvodem naše dětství, protože zranění, která jsme zažili v důsledku brzkého kontaktu s obrovským světem, nikdy nejsou vyléčeni.

(Zajímavosti)