5 Nejužitečnějších plodů


5 Nejužitečnějších plodů

Správná výživa je velmi důležitá pro dosažení skvělého zdraví. Je zřejmé, že plody mají pro tělo největší přínos, především díky vitamínům. Proto se vždy doporučuje konzumovat. Chcete-li zjistit trochu víc o nich, je zde seznam 5 nejužitečnější ovoce.

Nejlepší je jíst čerstvé. Pokud takováto věc neexistuje, víte, že mnoho druhů ovoce si zachová své vlastnosti, i když jsou sušené nebo zmrazené. Také, nezapomeňte, že je nejlepší jíst ovoce v sezóně, stejně jako ovoce, které rostou, kde žijete. Můžete jíst ovoce různými způsoby a dokonce vařit z nich mnoho různých pokrmů.

1. Borůvky

Borůvky rostou především v chladných klimatických podmínkách severní polokoule. Obsahuje nízký obsah kalorií, stejně jako několik vlastností, které jsou pro tělo skvělé. Můžeme zmínit některé z nich, například vysokou hladinu vitamínu C, draslíku, železa a vápníku. Má také vysokou koncentraci přírodních pigmentů, jako jsou antokyany a karotenoidy. Proto

borůvky - vynikající přírodní antioxidant, pomáhá předcházet onemocnění, jako je rakovina nebo makulární degenerace. Navíc je to obrovská pomoc při prevenci infekce močových cest. Nakonec je to bohatý zdroj vlákniny, který zlepšuje střevní procesy a zlepšuje zuby, vlasy a svaly.

2. Pomeranče

Pomeranče jsou některé z nejužitečnějších plodů. Jak víte, jsou vynikajícím zdrojem vitamínu C, který pomáhá zabránit takovému onemocnění dýchacích cest, jako chřipka, nachlazení nebo kataru. Toto ovoce také obsahuje velké množství draslíku, které je užitečné pro svaly. Obsahuje také hesperidin, který může významně snížit hladinu cholesterolu v krvi.

Vůně pomeranče uklidňuje nervy a zmírňuje úzkost, což je důvod, proč je ideální pro relaxaci. Další vlastnost tohoto ovoce je skvělý antioxidant a čistič,který dezinfikuje tělo. Když budete jíst pomeranče, buňky budou také cítit výhody, protože pomeranče chrání je.

3. Jablka

Velmi oblíbené a užitečné ovoce - jablko. Je to přírodní a velmi účinný antioxidant hlavně kvůli flavonoidy, které zabraňují onemocnění, jako je rakovina a zpomalují stárnutí a posilují imunitní systém obecně. Zubaři doporučují jablka, protože snižují hladinu bakterií v dutině ústní.

jablko kůry obsahuje mnoho vláken, která pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi a především podporuje správné střeva. Jablka také obsahují hodně vápníku, železa, hořčíku, fosforu a draslíku.

4. Kiwi

Ačkoli kiwi nejsou příliš populární, majímnoho neznámých vlastností. To je důležitým zdrojem vlákniny, které, jak již bylo uvedeno, přispívá k normalizaci hladiny cholesterolu a usnadňuje střeva. Neuvěřitelně, ale kiwi obsahují dvakrát více vitamínu C než pomeranče.

Tento vitamin posiluje imunitní systém, zabraňuje respiračním onemocněním a podporuje vstřebávání železa. Kiwi bohatá na lutein - přírodní pigment, který působí jako filtr slunečního záření. Toto ovoce také obsahuje hodně kyseliny listové, aby se zabránilo anémii a kardiovaskulárním problémům.

5. Jahody

Jahody jsou nejen chutné, ale také velmi užitečné.Obsahuje velké množství vitamínu C, lecitin a pektin, které snižují hladinu cholesterolu a zabránit onemocnění, jako je ateroskleróza. Jahoda také pomáhá kontrolovat diabetes typu 2, srdeční a zánětlivé problémy. Obsahuje omega-9, stejně jako minerály, jako je hořčík a měď.

Jahoda je užitečná pro léčbu průjmu kvůli astringentním vlastnostem. Používá se také jako lék na pokožku, především z poranění a akné. Na závěr je třeba poznamenat, že jahody - velká přírodní zubní pasta: to drží ústa čistou a chrání proti zubnímu kazu a zápach z úst.


Léčba bolesti zad

Léčba bolesti zad

Přírodní prostředky Pokud narazíte na bolest v zádech, když se nedoporučuje, aby jen tak relaxovat. V prvních dvou dnech, měli byste začít cvičit mírnou fyzickou aktivitu bez náhlých pohybů nebo zvedání těžkých předmětů. bolest spojená s určitými vlastnostmi bederních obratlů a okolní měkké tkáně, jako jsou svaly, vazy, nervy a dokonce i mezižeberních disků.

(Lidových opravné)

3 Antioxidační šťávy v boji proti předčasnému stárnutí

3 Antioxidační šťávy v boji proti předčasnému stárnutí

Přírodní produkty začneme věku při narození, ale přijde okamžik, kdy si uvědomíme, že se to děje. Každý člověk má takový okamžik. Například to může být poprvé, co někdo s názvem „žena“ nebo „muž“, kdy došlo k první šedivé vlasy nebo v den, který označuje 30 nebo 40 let. ostatní lidé si uvědomili, že zlomil, když se unaví z provádění činností, které dříve líbily, nebo se cítí redundantní v baru, kde byli stálí zákazníci 20 let.

(Lidových opravné)