5 Nejužitečnějších plodů


5 Nejužitečnějších plodů

Správná výživa je velmi důležitá pro dosažení skvělého zdraví. Je zřejmé, že plody mají pro tělo největší přínos, především díky vitamínům. Proto se vždy doporučuje konzumovat. Chcete-li zjistit trochu víc o nich, je zde seznam 5 nejužitečnější ovoce.

Nejlepší je jíst čerstvé. Pokud takováto věc neexistuje, víte, že mnoho druhů ovoce si zachová své vlastnosti, i když jsou sušené nebo zmrazené. Také, nezapomeňte, že je nejlepší jíst ovoce v sezóně, stejně jako ovoce, které rostou, kde žijete. Můžete jíst ovoce různými způsoby a dokonce vařit z nich mnoho různých pokrmů.

1. Borůvky

Borůvky rostou především v chladných klimatických podmínkách severní polokoule. Obsahuje nízký obsah kalorií, stejně jako několik vlastností, které jsou pro tělo skvělé. Můžeme zmínit některé z nich, například vysokou hladinu vitamínu C, draslíku, železa a vápníku. Má také vysokou koncentraci přírodních pigmentů, jako jsou antokyany a karotenoidy. Proto

borůvky - vynikající přírodní antioxidant, pomáhá předcházet onemocnění, jako je rakovina nebo makulární degenerace. Navíc je to obrovská pomoc při prevenci infekce močových cest. Nakonec je to bohatý zdroj vlákniny, který zlepšuje střevní procesy a zlepšuje zuby, vlasy a svaly.

2. Pomeranče

Pomeranče jsou některé z nejužitečnějších plodů. Jak víte, jsou vynikajícím zdrojem vitamínu C, který pomáhá zabránit takovému onemocnění dýchacích cest, jako chřipka, nachlazení nebo kataru. Toto ovoce také obsahuje velké množství draslíku, které je užitečné pro svaly. Obsahuje také hesperidin, který může významně snížit hladinu cholesterolu v krvi.

Vůně pomeranče uklidňuje nervy a zmírňuje úzkost, což je důvod, proč je ideální pro relaxaci. Další vlastnost tohoto ovoce je skvělý antioxidant a čistič,který dezinfikuje tělo. Když budete jíst pomeranče, buňky budou také cítit výhody, protože pomeranče chrání je.

3. Jablka

Velmi oblíbené a užitečné ovoce - jablko. Je to přírodní a velmi účinný antioxidant hlavně kvůli flavonoidy, které zabraňují onemocnění, jako je rakovina a zpomalují stárnutí a posilují imunitní systém obecně. Zubaři doporučují jablka, protože snižují hladinu bakterií v dutině ústní.

jablko kůry obsahuje mnoho vláken, která pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi a především podporuje správné střeva. Jablka také obsahují hodně vápníku, železa, hořčíku, fosforu a draslíku.

4. Kiwi

Ačkoli kiwi nejsou příliš populární, majímnoho neznámých vlastností. To je důležitým zdrojem vlákniny, které, jak již bylo uvedeno, přispívá k normalizaci hladiny cholesterolu a usnadňuje střeva. Neuvěřitelně, ale kiwi obsahují dvakrát více vitamínu C než pomeranče.

Tento vitamin posiluje imunitní systém, zabraňuje respiračním onemocněním a podporuje vstřebávání železa. Kiwi bohatá na lutein - přírodní pigment, který působí jako filtr slunečního záření. Toto ovoce také obsahuje hodně kyseliny listové, aby se zabránilo anémii a kardiovaskulárním problémům.

5. Jahody

Jahody jsou nejen chutné, ale také velmi užitečné.Obsahuje velké množství vitamínu C, lecitin a pektin, které snižují hladinu cholesterolu a zabránit onemocnění, jako je ateroskleróza. Jahoda také pomáhá kontrolovat diabetes typu 2, srdeční a zánětlivé problémy. Obsahuje omega-9, stejně jako minerály, jako je hořčík a měď.

Jahoda je užitečná pro léčbu průjmu kvůli astringentním vlastnostem. Používá se také jako lék na pokožku, především z poranění a akné. Na závěr je třeba poznamenat, že jahody - velká přírodní zubní pasta: to drží ústa čistou a chrání proti zubnímu kazu a zápach z úst.


5 Neuvěřitelné výhody přírodní prostředky petržel

5 Neuvěřitelné výhody přírodní prostředky petržel

Petržel - jemná rostlina s intenzivní chutí. Objevila se ve středomořské oblasti, ale také byla v některých oblastech východu. Nyní je v mnoha zemích. Má intenzivní vůni. Petržel pochází z rodiny s koriandrem, fenykl, celer a mrkev. Obecně si ji můžete užívat různými způsoby. Například čaj, saláty, omáčky, rýže nebo maso.

(Lidových opravné)

Nejlepší esenciální oleje pro prevenci cévních žláz

Nejlepší esenciální oleje pro prevenci cévních žláz

Cévní hvězdičky: Může být něco nepříjemnější, pokud jde o to, jak vypadají vaše nohy? Kromě toho, že vedou k nevzhlednému vzhledu, jsou cévní řetězce vážným zdravotním problémem a často vedou k nepohodlí v každodenním životě. Existuje mnoho případů, kdy vedle chirurgického zákroku není nic jiného. Někdy je nutné, aby se snížilo riziko trombózy nebo krevních sraženin a aby se zlepšil krevní oběh v nohou.

(Lidových opravné)