5 Nejčastější příčinou nadměrného pocení v noci


5 Nejčastější příčinou nadměrného pocení v noci

Zajímavá fakta Pokud často probudíte mokrý potem, vědí dobře, takže je to frustrující. Ale věděli jste, že to může být příznakem zdravotních problémů?

V mnoha případech, nadměrné pocení v noci je boční důsledkem vlivů na životní prostředí na těle. Že jste se otočil příliš mnoho baterie šel spát v pyžamu hrubých nebo příliš daleko na počtu přikrývek.

Ale někdy se stává, že to ukazujevážný problém. Pokud často probudíte mokré potem v noci, může mít jednu z těchto poruch.

1. Obstrukční spánková apnoe

Lidé, kteří trpí touto poruchou nemohou dobře spát v noci. Skutečnost, že jejich dýchací cesty jsou zablokovány. V důsledku toho je proudění vzduchu omezené. Ale nežádoucím účinkem je nadměrné noční pocení.

To však není všechno. Zde jsou některé další možné příznaky: chrápání

  • denní únava bolesti hlavy

špatnou náladu Pokud zjistíte, že jeden nebo více z těchto příznaků, a proto jsou doprovázeny nadměrným pocením, je nejlepší se poradit s lékařem.

Pokud jsou diagnostikovány s obstrukční spánkové apnoe, je vzít si svou léčbu, dokud to způsobilo vážné problémy, včetně srdeční onemocnění nebo cukrovky.

Pro většinu lidí řešením může být speciální zařízení, které pomáhá dýchat v noci. Takže radši zbavit spí! As tím spojeným symptomům.

Další informace o přírodní prostředky pro chrápání a spánkové apnoe

2. Menopauza Menopauza a věku vést ke změnám hladiny hormonů. Jako výsledek, žena ztratila kontrolu nad jejím tělem. Tyto neustálé změny také výrazně ovlivnit teplotu těla.

Ženy v menopauze často trpí dušností a dalších velmi nepříjemných pocitů vyplývajících z nadměrného nočního pocení. Někteří dokonce budí několikrát za noc. Tyto příznaky mohou být také doplněno: nepravidelný menstruační cyklus

  • suchou pokožku

špatná nálada průměrného věku, kdy menopauza začíná - 51 let. Nicméně, můžete začít se potit příliš dlouho předtím.

Některé ženy začínají trpět nadměrným pocením v noci již 30 let.

Menopauza je normální fáze života ženy, která nemusí "léčit".

Pokud však příznaky způsobují příliš mnoho potíží, terapeut může doporučit určité léky. Díky nim bude pro vás jednodušší přežít tuto dobu života.

3. Úzkost

Když jste neustále ve stavu úzkost nebo stres po celý den, může to vést ke zvýšení pocení v noci.

Je dobré jít na odborníka, který vám může pomoci snížit příznaky úzkosti. To platí zejména v případech, kdy nevíte, co skutečně způsobuje. Mnoho lékařů praktikuje kognitivně-behaviorální terapii. Cílem je učit člověka změnit svůj způsob myšlení. To vám umožní identifikovat myšlenky, které vyvolávají úzkost nebo stres a přesměrují je.

Nicméně, jedna terapie nemusí být dost. Pokud se jedná o váš případ, obraťte se na psychologa nebo terapeuta. Bude schopen posoudit váš stav a poskytnout vám poradenství ohledně nejlepší léčby k vyřešení problému. Pokud nechcete užívat antidepresiva nebo jiné léky, zkuste:

více sportů;

vést klidnější život;

  • držet vyváženou stravu.
  • 4. Některé nemoci
  • Pokud jste se velmi pocení v noci, neměli byste automaticky převzít nejhorší

. Je však důležité poradit se s lékařem.

Noční pocení jsou vedlejšími účinky mnoha onemocnění. Některé z nich mohou být závažné, jako jsou bakteriální a virové infekce. Člověk se může intenzivně potnout i při určitých typech rakoviny.

Když je problém vážný, zvýšené noční poceníjsou obvykle doprovázeny dalšími příznaky

. Jen lékař dokáže zjistit, co se děje po provedení některých testů. Léčba se liší podle toho, jaká je vaše nemoc. Většina lékařů předepisuje antibiotika nebo jiné terapie.5. Nízký krevní cukr

Hypoglykemie, také známá jako nízká hladina cukru v krvi, může způsobit nadměrné noční potní u diabetiků.

Není to však jediný příznak. Někdy jsou diabetici velmi pocení po celý den.

Obvykle nízká hladina cukru v krvi je sekundární faktor. Důvodem vysokého pocení může být problém s inzulínem nebo jinými léky používanými k léčbě diabetu. Pokud máte tyto příznaky neustále,

vám lékař může poradit o některých změnách vašich životních návyků

. Zníží pravděpodobnost snížení hladiny cukru v krvi.

Například vám může být doporučeno jíst určité potraviny pravidelně. Budete také muset pečlivě sledovat hladinu cukru. Nadměrné pocení v noci je velmi nepříjemné. Nicméně je třeba si uvědomit, žeje signálem těla o určitých porušováních jeho práce.

Pokud se takový symptom projevuje často, je třeba být obzvláště opatrný. Také

věnujte pozornost tomu, zda zvýšené pocení není doprovázeno dalšími příznaky. Jděte na konzultaci lékaře, abyste zjistili hlavní příčinu této poruchy. Díky tomu se můžete rychle dostat na cestu k vyřešení problému.


7 Pohonů a techniky čištění jater

7 Pohonů a techniky čištění jater

Játra jsou jedním z nejdůležitějších orgánů v lidském těle. Vykonává řadu mimořádně důležitých funkcí každý den, které jsou nezbytné pro správné fungování těla a blaho člověka. Toto tělo je zodpovědné za vylučování toxinů z těla a prevenci různých onemocnění. Předpokládá se, že játra provádí více než 500 důležitých funkcí, včetně hrají klíčovou roli v metabolismu, ovlivňuje imunitní a trávicí systém, zbavuje tělo toxinů a provádět další funkce .

(Zajímavosti)

6 Možných příčin opakující se bolesti v bocích

6 Možných příčin opakující se bolesti v bocích

Zajímavá fakta Věřte tomu nebo ne, bolest v bocích je jedním z nejčastějších důvodů pro léčbu k lékaři , a to zejména v průběhu posledních 60 let. Ačkoli ubližování postihuje lidi ve všech fázích života, dospělí obvykle trpí opakující se bolestí. Toto nepohodlí se projevuje jako silná bolest v kloubech, které obklopují stehno.

(Zajímavosti)