Metody prevence „syndromem zlomeného srdce“


Metody prevence „syndromem zlomeného srdce“

Zajímavosti Přestože syndromem zlomeného srdce je považován za jeden z charakteristických znaků srdečního infarktu, je zřídka fatální. Všimněte si, že tento problém často postihuje ženy.

Samozřejmě, že název tohoto onemocnění se může zdát docela poetické na první pohled, ale je to opravdu není tak. V medicíně „zlomené srdce syndrom“ je známější pod názvem „takotsubo kardiomyopatie“, „přechodné dysfunkce levé komory srdeční“ a „stres kardiomyopatie.“

Bez ohledu na to, jaký druh názvu dáváte přednost, je dopad této choroby je rovněž zklamáním, ale její výskyt může vyvolat nějaké traumatické události tak silné citové přetížení nebo stresové situace.

Lidé, kteří syndromem zlomeného srdce je obvykle diagnostikována na infarkt.

Zdravotnický personál má zvláštní pokyny v případě takových situací. Měly by okamžitě reagovat na pacienta s kardiomyopatií jako při infarktu. Nicméně, výsledky testů pacientů se liší od pacientů s infarktem analýzy.

srdečního svalu v tomto případě deformované. snižuje srdce levé komory, což mu dává kuželovitý tvar.

První zlomené srdce syndrom diagnostikován v Japonsku již v roce 1990. Podlouhlé srdce na obrázcích upozornění lékařů spravuje (past rybaření). Toto zařízení se používá pro japonské rybáře lov pro chobotnice.

Japonský coop takzvané „takotsubo“ a od této doby jméno syndromu - „takotsubo kardiomyopatie“

V našich výrobcích se snažíme zaměřovat čtenáře do méně známých nemocí, protože je důležité vědět více o různých onemocnění srdce a aby bylo možné, aby se zabránilo jejich výskytu. Nechť

další známky kardiomyopatie.

Co je to „zlomené srdce syndrom“ a jaké jsou její příznaky?

Od prvního zlomené srdce syndrom diagnostikován před 20 lety, nemoc stále není plně prozkoumány vědci a lékaři. Nicméně skutečnost, že o této nemoci před několika desítkami let ještě neví, neprokazuje, že se dříve nevyskytoval.

 • kardiomyopatie je ukazatelem srdeční infarkt, takže pokud jste diagnostikována problém, měli byste okamžitě bít na poplach.
 • Když lékaři začali zkoumat konkrétní výsledky testů u pacientů s kardiomyopatií, došli k závěru, že se zásadně liší od analýzy pacientů s infarkt. Výsledky výzkumu v této oblasti byly publikovány v New England Journal of Medicine v roce 2015. Článek hovořil o hlavních rysech "syndromu zlomeného srdce".

Zde jsou některé rysy této choroby: Kardiomyopatie

- není srdeční selhání

Lidé se syndromem zlomeného srdce může strávit několik dní po útoku, ne vědět, že s nimi není něco v pořádku.

kardiomyopatie jejich příznaky velmi podobné infarkt, ale když

 • syndromem zlomeného srdce, není ucpání tepen, které brání normálnímu průtoku krve. Ve skutečnosti je tento stav dočasný. Když člověk zažívá silný emoční stres, její tělo na to okamžitě reaguje. Obvykle organismus reaguje na nervové napětí a začíná produkovat více hormonů, včetně adrenalinu.
 • nadprodukce adrenalinu vliv na srdce, ale tento hormon má škodlivé účinky na věnčitých tepen.
 • levé komory krátce mění svůj tvar - prostřednictvím rozvoji syndromem zlomeného srdce se stává kuželový tvar.
 • pacient cítí rostoucí tlak, dušnost, závratě, on hodí studený pot strach a bolest na hrudi.
 • prevence Metody zlomené srdce syndrom

jsme již zmínili, že tento syndrom postihuje převážně ženy.

Dr. Ilan Shor Vittshteyn z Johns Hopkins University je jedním z předních výzkumníků této nemoci.

výsledky jeho důkladném studiu syndromu přírodě

 • byly zveřejněny v lékařském časopise New England . Podle závěrů v studijním Vittshteyn syndromem zlomeného srdce, u žen menopauze jsou větší pravděpodobnost vzniku tohoto onemocnění. Po silné emocionální zkušenost lidského těla začne produkovat dva druhy hormonů - adrenalinu a noradrenalinu. Oba hormony negativní vliv na srdce a často trpí adrenalin a noradrenalin žen.
 • Jak tito zástupci skupiny katecholaminů ovlivňují tělo? Ovlivňují srdce, ale nepoškozují buňky.

Pokud chcete, aby se zabránilo uvolňování těchto hormonů, zvažte tyto tipy:

1. Ženy, které již dosáhly menopauzy by se měli vyhnout stresovým situacím

Obecně platí, že hormony, aby nás méně zranitelná a radostnější. To platí zejména pro dětství, protože v tomto období jsme schopni lépe reagovat na stres a zkušenosti. Avšak s nástupem menopauzy se vše mění, a proto stojí za to uchýlit se k dalšímu chování.

Samozřejmě, že každý z nás je špatný, když reaguje na neopatrné zprávy nebo klamání milovaného člověka.

Proto se musíte naučit řídit svůj mozek a tělo a připravit je na možné nepříjemné události. Pouze tak si můžeme být jisti, že další selhání nás nepoškodí morálně ani fyzicky

a budeme schopni lépe překonat potíže. Zúčastněte se jógy nebo meditaceVěnujte alespoň dvě hodiny denně sobě. Můžete se projít, oslavit nebo se zabývat případem, který jste již dávno ztratili. To pomůže rozptýlit slona a létat, aniž by to udělalo, čímž přehnaly význam jejich potíží.

 • 2. Dejte půl hodiny na cvičení
 • Nezapomeňte, že vaším cílem je posílit srdeční sval a učinit z něj pružnější. Chcete-li to dosáhnout, je to velmi jednoduché - potřebujete pouze trochu času na studium aerobiku.

Pokud se vám takové cvičení nelíbí, můžete je nahradit pěšky, tančit nebo plavat.

3. Staňte se členem podpůrného týmu: emoční odběr a teplo jsou velmi důležité

Dobří přátelé jsou skvělé léky pro srdce.

Doporučujeme vám, abyste strávili více času s lidmi, s nimiž můžete být co nejvíce otevřený a upřímný.

V žádném případě nezanedbávejte tuto radu, protože skutečný přítel má opravdu pravomoc ulehčit vaše břemeno. Pocit, který slyšíte, rozumíte a podporujete, má významný vliv na fungování těla. 4. Dobré a špatné návyky

Pokud jde o syndrom zlomeného srdce, je naším hlavním nepřítelem stres. Vzrušení vážně ohrožuje lidskou emoční rovnováhu, proto vám doporučujeme, abyste se během stresových situací naučili ovládat sebe.

Ujistěte se, že se zaměřujete na stav vašeho zdraví obecně a hlavně na srdce. Tímto způsobem můžete odhalit včas případné poruchy fungování vnitřních orgánů a požádat o pomoc pro lékaře, jakmile podezření z nesrovnalostí v srdci.

Jezte denně čerstvé ovoce a zeleninu. Největšího efektu lze dosáhnout, pokud každý den budou používat červené, fialové a oranžové zahrady a zeleninové plodiny, kvůli barvě potravin obsahují nejvíce antioxidantů, které jsou nezbytné pro srdce.

 • 5. Samostatné priority ve vašem životě: pravidelně jděte na lékařskou prohlídku
 • Vaše rodina to pro vás znamená hodně, že? Možná se o ně neustále obáváte a každý den děláte vše pro to, aby vaše blízké byli šťastní.

Nicméně, zapamatujte si: nejprve se musíte starat o sebe. Pokud jste postiženi kardiomyopatií, už nebudete mít možnost starat se o své blízké, takže se starosti o sebe vylepšíte všem.

Ujistěte se, že čas od času konzultujte svého lékaře a přidejte pravidelné lékařské vyšetření podle svého obvyklého rozvrhu. Vždy sledujte hladinu cholesterolu, krevní tlak, hmotnost a hladinu cukru v krvi.

 • Všechny výše uvedené ukazatele jsou zárukou řádného fungování srdečního svalu.
 • Doporučujeme, abyste správně upřednostnili a změnili svůj obvyklý životní styl k aktivnějšímu.

Ujistěte se, že vaše srdce nikdy neuspěje.


Jak dešifrovat signály kůže

Jak dešifrovat signály kůže

Kožní problémy - to není jen věc estetiky. Oni také často ukazují další zdravotní problémy. Existují různé nemoci, které postihují kůži, a některé z jejích signálů si zaslouží zvláštní pozornost. Naučte se, jak dešifrovat signály, které nám v tomto článku dáváme kůži. Nemoci kůže: typy a příznaky Jsou to onemocnění související s kůží.

(Zajímavosti)

5 Příznaků srdečního tepu u žen

5 Příznaků srdečního tepu u žen

Stop srdce může nastat jak u mužů, tak u žen. Existuje však několik příznaků, které jsou charakteristické pouze pro ženy. Dávejte pozor na ně, protože mohou zachránit životy. Tyto příznaky pomohou vy nebo vašim příbuzným včas reagovat v případě zástavy srdce. Připomeňme, že srdeční zástava je jedna z nejčastějších příčin předčasné úmrtí na světě.

(Zajímavosti)