5 Málo známá příznaky diabetu


5 Málo známá příznaky diabetu

zajímavých informací Diabetes je onemocnění, které nastane, když jsou velmi vysoké hladiny glukózy v krvi, v některých případech, jsou škody choroba oči, ledviny a nervy.

Ne všichni lidé s diagnózou diabetu mají častý příznak jako žízeň, necitlivost v pažích nebo nohou, nepřiměřená ztráta hmotnosti a časté močení.

Dnes bychom rádi s vámi mluvili o některých méně známých příznaky cukrovky. Pokud máte jeden nebo více těchto příznaků, měli byste okamžitě kontaktovat svého lékaře.

Podráždění pokožky

Jeden z méně známých symptomů cukrovky se objevuje, když hladiny glukózy v krvi překračují hladiny zdravé, což vede k suché, svědivé kůži.

Svědění může být cítit na rukou, nohou a nohou. Takže pokud je vaše kůže podrážděná nebo svědí, ujistěte se, že to není způsobeno počasím. Pokud ne, zkontrolujte hladinu glukózy v krvi.

Diabetes ovlivňuje krevní oběh a končetiny, kde se zpravidla vyskytuje podráždění kůže.

Lupa nebo suchá pokožka hlavy

Mnoho lidí si nepředstavuje, že by to mohlo být příznakem diabetes mellitus. Pokud máte v krvi nadbytek cukru, tělo se obvykle snaží odstranit z moči.

Nicméně, kvůliodstranění přebytečné tekutiny z těla v některých oblastech se začínají objevovat účinky dehydratace. To vede k tvorbě šupin na pokožce hlavy, což současně způsobuje nepohodlí.

Může také způsobit seboroickou dermatitidu, která se běžně označuje jako lupy. Protože kůže je největším orgánem těla, může se šířit po celé pokožce hlavy.

Kromě toho zánět v této oblasti poskytuje správné podmínky pro reprodukci houby Pityrosporum, což způsobuje vzhled lupů.

Tento mikroorganismus je poháněn oleji ve vlasové kůži. Může se šířit rychle během několika dní, což se projevuje jako bílé vločky, které jsou nám známy.

chrápání

Tento příznak vás trochu překvapí. Problémy s dýcháním během spánku mohou zvýšit hladinu cukru v krvi. Tento stav je známý jako spánková apnoe.

Protože to může dráždit, je lepší, aby se zabránilo tomuto příznaku, protože protože toto tělo může uvolnit hormony stresu během spánku, což významně zvyšuje hladinu glukózy v krvi.

Nutné k léčbě a prevenci diabetu.

Chrápení je spojeno s řadou onemocnění, které na první pohled nemají nic společného s diabetem.

Nicméně, toto může být vedoucím faktorem ve vývoji diabetu, protože je způsobeno přerušeními normálního dýchání, když svaly, které zúžily dýchací cesty uvolnit.

Kvůli chrápání je obtížné dostat se do plic, které přeruší metabolismus glukózy.

Poruchy sluchu

Věděli jste, že ztráta sluchu může být příznakem cukrovky?

Pokud zjistíte, že stále zvyšujete hlasitost na televizoru, protože je obtížné slyšet nebo neustále žádáte jiné osoby, kontaktujte svého lékaře.

Několik studií ukázalo, že ztráta sluchu může být známkou nástupu diabetu.

Lidé s vyšší hladinou cukru v krvi pravděpodobně mají problémy s sluchem než lidé s normální hladinou glukózy.

To je kvůli skutečnosti, že ve skutečnosti vysoké hladiny glukózy poškozují nervy a krevní cévy vnitřního ucha, porušení jejich funkce.

Změny vidění

Diabetes způsobuje změny v tělesných tekutinách, což může ovlivnit vidění. Je to opravdu běžný příznak. Někteří pacienti mohou skutečně začít lépe vidět, než diagnostikují onemocnění.

Už nepotřebujete brýle, protože je můžete vidět bez nich. Když k tomu dojde, zlepšení není trvalé. Jakmile jsou hladiny glukózy stabilizovány, pacient by měl znovu nosit korekční čočky.

Ale nebojte se, není to totéž jako diabetická retinopatie. Diabetická retinopatie se vyskytuje, když jsou krevní cévy zablokovány za oči.

V raných stadiích diabetu nejsou oči schopné se soustředit, protože hladiny glukózy jsou příliš vysoké.

To může vést ke změnám ve formě oka, ale to neznamená, že ztratíte zrak kvůli cukrovce.

Tyto příznaky jsou často ignorovány, protože jsou obvykle spojovány s dalšími onemocněními.

Pokud zaznamenáte některou z těchto změn v těle, včetně těch nejčastějších, měli byste kontaktovat odborníka na správnou diagnózu a léčbu.


Příčiny vypadávání vlasů

Příčiny vypadávání vlasů

Ačkoli se tento problém nejčastěji vyskytují u mužů, ženy mohou také zažít ztrátu vlasů. Tento problém, spolu s tenkými vlasy, může vést ke stresu u žen. Faktem je, že není vůbec snadné určit, zda je to dočasný problém (jako nedostatek vitamínu) nebo něco vážnějšího (jako onemocnění). Níže jsou některé z nejčastějších důvodů, proč můžete přijít o vlasy.

(Zajímavosti)

Co nedělat, pokud trpíte hypertenze

Co nedělat, pokud trpíte hypertenze

Zajímavá fakta Dnes vysoký krevní tlak je velmi časté onemocnění, které může být způsobeno různými faktory (např, obezita, dědičnost, špatná strava, sedavý způsob života, a atd.). Vysoký tlak může způsobit mnoho zdravotních problémů, zejména těch, které se týkají kardiovaskulárních onemocnění. To je důvod, proč lidé s vysokým krevním tlakem by měli sledovat zdravý životní styl pro kontrolu pokroku problému a zabránit vzniku vážných zdravotních problémů.

(Zajímavosti)