5 Užitečných produktů, které lze zneužít


5 Užitečných produktů, které lze zneužít

Zajímavá fakta Většina z nás asi víte, jaké potraviny jíst, jak zhubnout a zůstat zdravý, a když jsme sedět na dietu, takže jsme kladivem naši potravinovou lednici. Ale může člověk překonat něco dobrého? Ano! A totéž platí pro zdravé stravování - ve skutečnosti můžeme zneužít. Zde jsou 5 užitečné produkty, které můžete spotřebovat v přebytku!

 1. Obiloviny

  Víte, že musíte držet pryč od sladkých plodin a místo toho si vybírat plodiny, jejichž hlavní složkou jsou celozrnná zrna. Nicméně, příliš častá spotřeba celých zrn z velké misky může přinést s sebou nadbytek kalorií. To je velký problém, jestliže to jsou celá zrna, například obiloviny. Ve skutečnosti je velmi snadné konzumovat stovky kalorií najednou, aniž byste si to uvědomili.

 2. Sušené ovoce

  Každý ví, že sušené ovoce je velmi užitečné jídlo. Obsahují užitečné tuky a pomáhají vyrovnat se s hladem. Nicméně, je velmi snadné přejídat sušené ovoce, jako jsou vlašské ořechy, zejména jestliže jíte přímo z velkých kontejnerů. Doporučená dávka sušeného ovoce - 1 unce, tj. Hrstka (velikost míče golfu).

 3. Olivový olej

  Zelený salát oblečený v olivovém oleji je velmi užitečné. To je pravda. Zelená zelenina je velmi výživná a olivový olej obsahuje mononenasycené tuky, což jsou užitečné tuky, které mají dobrý vliv na práci srdce. Ale měli byste si pamatovat, že olivový olej obsahuje kalorie, nejméně 100 kalorií na lžíci. Proto by mělo být spotřebováno, neměli byste příliš mnoho konzumovat. Doporučená dávka olivového oleje: 1-2 polévkové lžíce, množství, které zaplní sklo.

 4. Humus

  Humus nebo masové garbanzo - velmi chutné předkrm. Humus obsahuje bílkoviny a zdravé tuky a čerstvá zelenina zvlhčená humusem je ideální pro občerstvení. Přesto je velmi snadné přejídat, zvláště pokud si koupíte velké bubny humusu. Doporučený příjem tohoto produktu je asi 2 lžíce humusu na občerstvení.

 5. Čerstvé pomerančové šťávy

  Šťávy jsou dobré pro zdraví, protože obsahují ovoce a živiny. Existuje však problém s konzumací příliš mnoho cukru a mnohem méně vlákniny než s celým plodem. Je lepší jíst celý oranžový, než pít sklenici šťávy. V důsledku toho dostanete více vlákniny a žvýkat méně kalorií. Aby byl čerstvý pomerančový džus užitečný, velikost porce měla být až 200 gramů.


5 Hlavních způsobů, jak zabránit demenci

5 Hlavních způsobů, jak zabránit demenci

Mluvíme o demenci obecně: v okamžiku, kdy člověk začíná ztrácet některé aspekty duševních schopností, když je obtížné žít autonomní život. Zahrnuje ztrátu paměti, ztrátu schopnosti navigovat, přemýšlet ... Již jste dokázal odhadnout, že nejčastější typ demence je určitě Alzheimerova choroba. Cévní mozková příhoda může vést k demenci.

(Zajímavosti)

Nervózní oční klíšťata: 7 důvodů

Nervózní oční klíšťata: 7 důvodů

Máte někdy unavený nervózní oko teak? Informace o možných příčinách a léčbě v tomto článku! I když spojujeme nervózní tic s únavou, někdy to naznačuje další závažný problém. Odborníci se shodují, že někdy může být příznakem závažnějších poruch. Nervózní oční klíšťata a jeho charakteristiky Nervové oční klíště - to jsou nekontrolované a opakující se křeče.

(Zajímavosti)