5 Faktorů o bolesti krku, které je třeba vzít na vědomí


5 Faktorů o bolesti krku, které je třeba vzít na vědomí

My všichni trpěli bolesti krku v určitém bodě života.Chcete-li to cítit, stačí, abyste seděli v nepříjemné pozici, nesli příliš těžké tašky nebo dokonce nemotorné pohyby.
V některých případech však může být tento nepříznivý pocit chronický. Faktory, jako je například osteoartritida nebo degenerativní herní disky, mohou bolest stabilizovat a tudíž být nepříjemná.

Doporučujeme důvěřovat příslušným odborníkům. Někdy může dobrý fyzioterapeut vytvořit skutečné zázraky.

Nicméně téměř 90% bolesti u krku samo o sobě zmizí. Ve skutečnosti je někdy dobrý spánek nebo dobrý odpočinek mnohem lepší než lék proti bolesti.

Zde jsou 5 fakty o této běžné nemoci, které vám pomohou.

1. Bolesti krku a závratě

Závratě mohou mít různé příčiny. Nicméně slabost, ztráta rovnováhy nebo dezorientace u pacientů ve věku od 60 do 70 let jsou téměř vždy způsobeny bolesti krku.

Příčinou závratě je často neurologická porucha spojená s poruchou krku, ke které dochází s věkem. Tento typ závratí se nazývá cervikogenní.

Někdy mnoho lidí spojuje tento typ závratě se slabostí, špatným dnem nebo únavou. Příčinou jsou však problémy s páteří. Například ostrý obrat nebo nedostatek mobility mohou způsobit závratě nebo mdloby.

Navíc můžete také zaznamenat problémy s viděním, nevolností a zvracením. Navzdory skutečnosti, že to není vážný zdravotní problém, vyvolává mnoho obav. Takže je třeba kontaktovat lékařepředtím, než ucítíte nějaké další problémy.

2. Svalové křeče a stres

Pravděpodobně jste měli na konci pracovního dne bolesti hlavy a ztuhlé svaly krku.

Jedná se o klasický příznak svalových křečí, které se téměř vždy vyskytují kvůli smrtelné kombinaci stresu a špatné držení těla.

 • Tento problém obvykle trvá několik dní až několik týdnů. V tuto chvíli však nemůžeme dělat nic.
 • Také nezapomeňte na tento důležitý aspekt: ​​ stres samotný způsobuje bolest krku.

Zvyšuje tuhost svalů krku, zabraňuje pružnosti a vytváří nervy v této oblasti, dokud se koneckonců bolest nerozšíří do hlavy. Také, pokud budeme držet špatný příspěvek po několik hodin, bolesti se zesílí.

3. Krční osteoartróza (cervikální artritida) - běžný problém

Artritida krku postihuje malou část mladé populace. Ovlivňuje to však téměř 90% lidí starších 65 let.

 • Spondylóza štítné žlázy je velmi časté degenerativní onemocnění. Klouby v této oblasti opotřebovávají, existují příznaky, jako je tuhost, závratě a bolesti krku.
 • Kromě toho je tento problém doprovázený brnění a ztrátou síly v jedné ruce.
 • Jediná pozitivní věc ohledně této poruchy spočívá v tom, že postupuje pomalu. K dispozici jsou také procedury, které nám mohou poskytnout dobrou kvalitu života.

4. Hernia disk: omezuje pohyb a způsobuje bolest

Ačkoli kýla intervertebrálních kotoučů se vyskytuje méně často než bederní kýla, její vývoj může být stejně problematická.

 • Když trpíte intervertebrální kýly, znamená to, že vaše páteře ztrácí pružnost a pružnost. Kromě toho se svazky kolem disků stanou křehkými a roztrhané, což vede k bolesti v krku, bolesti zad a potížím s pohybem.
 • Kromě bolesti a ztuhlého krku může také dojít ke ztrátě pocitu v horních končetinách nebo závratě.
 • Podle odborníků, efektivní metody léčby intervertebrální kýla jsou drogy, odpočinek a rehabilitace. V těžkých případech je však jedinou možností operace.

5. Vyplachujte, abyste zabránili bolesti krku.

Hluboký a klidný spánek od 8 do 10 hodin usnadňuje klasické svalové křeče spojené se stresem.

Navíc, mějte na paměti, že chronická nespavost zvyšuje riziko vzniku různých onemocnění pohybového aparátu.

Proto se snažte držet se režimu spánku pomocí vhodných polštářů a pevného matrace, která má podobu těla.

Je také nutné spát v pohodlné pozici, pokud máte bolesti na krku. Zde jsou některé jednoduché tipy.

 • Spát na žaludku.
 • Nepoužívejte polštář, který otáčí krk.
 • Odborníci doporučují používat válcovaný ručník a dát ji těsně pod ramena. Uvidíte, jak snadné bude, když se ráno probudíte.

Závěrem je třeba poznamenat, že ačkoli je bolest v krku velmi populární mezi obyvatelstvem, může být vždy vyléčena.

Taková jednoduchá opatření, jako je sledování držení těla, hygiena spánku a dodržování předpisů (pokud je to nutné) s radou příslušných zdravotnických pracovníků, nám může pomoci dosáhnout lepší kvality života.


Zjevné známky, že nebudete pít dostatek vody

Zjevné známky, že nebudete pít dostatek vody

Zajímavé fakty Většina lidí nemá p'yuye dostatek vody a vědí , ale neberte to vážně, aniž by si uvědomil negativní dopad dehydratace na zdraví. Věděli jste, že to může způsobit vaše kožní problémy, bolesti zad, nebo dokonce smrt? Další informace o nejčastější, ale ne moc dobře znám 7 příznaky, které nemají pít dostatečné množství vody.

(Zajímavosti)

Příznaky 11 s rakovinou, které jsou často ignorovány

Příznaky 11 s rakovinou, které jsou často ignorovány

Zajímavé skutečnosti Každodenní stovky lidí na celém světě diagnostikováno s různými typy rakoviny nebo nádoru, často ve velmi pozdním stádiu. Proto musíte znát příznaky rakoviny včasného varování. Většina rakoviny nemají žádné příznaky vůbec v době zjištění jsou ve fázi, že je obtížné účinně léčit. Ve většině případů je včasná diagnóza klíčovým faktorem, protože čím delší máte rakovinu, tím větší je pravděpodobnost, že tato nemoc způsobí významnou škodu.

(Zajímavosti)