5 Faktů, které možná nevíte o cholesterolu


5 Faktů, které možná nevíte o cholesterolu

Někdy , když je člověk diagnostikován s "zvýšený cholesterol", může se na ni převrátit. Jak mohu mít zvýšené hladiny cholesterolu, pokud jsem pro ně dobrý a nemáte nadváhu?

Mnoho lidí nerozumí povaze této poruchy. Cholesterol se zvyšuje nejen u lidí s nadváhou nebo u některých věkových skupin.Tichý nepřítel srdečního zdraví se objeví, když očekáváte, že bude nejmenší. Nejhorší na tom je, že vysoká hladina cholesterolu nemůže být detekovány z vnějšku, protože nevykazuje žádné příznaky až do první varovný signál: srdeční selhání, infarkt ...byste měli pravidelně jít na návštěvu k lékaři. Nezáleží na vás 20, 40 nebo 60 let. Koneckonců, když budete informováni, můžete přijmout vhodná opatření k potírání tohoto onemocnění.

Nezapomeňte, že příčinou smrti číslo 1 je stále onemocnění srdce a porušení jeho práce. Zjistěte několik užitečných skutečností v našem článku.

1. Kde je cholesterol odebrán?

Často slyšíme slovo "cholesterol", ale co to znamená? Odkud pochází tato sloučenina?

Zde jsou některé důležité skutečnosti:

v první řadě, musíte vědět, že sama o sobě

 • cholesterol není škodlivý . Jeho nadměrné množství má negativní vliv na tělo, ale tento typ tuku je klíčem k tvorbě buněk;Když je cholesterol vyráběn příliš, měl by být někde uložen. Často se takové místo stává tepnami, které mohou ohrozit zdraví;
 • cholesterol se produkuje v játrech
 • nebo vstoupí do těla s jídlem (v některých případech způsobuje problémy); Jinými slovy:
 • tělo dostává cholesterol dvěma způsoby: od jater a od škodlivého jídla, které milujete tolik. Musíte začít sledovat spotřebu potravin, které zvyšují hladinu cholesterolu. Změna stravovacích návyků se doporučuje i dětem.

2. "Dobrý" a "špatný" cholesterol

Také často slyšíme rozdělení cholesterolu na dobré a špatné.

Tajemství je udržovat rovnováhu mezi těmito dvěma typy této sloučeniny a nikdy nepřesahovat hladinu 200 mg / dl. Podívejme se na rozdíly mezi těmito dvěma druhy cholesterolu podrobněji.

Dobrý cholesterol nebo lipoprotein s vysokou hustotou,

 • Je zodpovědný za přenos cholesterolu z tepen do jater, aby byl odstraněn z těla. Proto máte-li vysokou hladinu dobrého cholesterolu, nepředstavuje žádné riziko pro vaše zdraví. Ale současně by úroveň škodlivého cholesterolu neměla překročit 200 mg / dl.

 • špatný cholesterol, LDL, nebo naopak, transporty cholesterol z jater do ostatních orgánů. To je užitečná práce, protože je potřeba obnovit buněčné membrány.Nicméně, kvůli nadměrnému množství špatného cholesterolu, je problém:

se hromadí.3. Cholesterol a jeho genetický stran

rodinnou anamnézu hypercholesterolemie - je skutečnost, že nelze ignorovat

. Jedná se o onemocnění, které je předáváno od rodičů dětem a může způsobit infarkt ve velmi mladém věku.Nejedná se o vzácný případ, a docela často skutečností, které by měly být projednány s lékařem, pokud vaši rodiče

 • bylo, zda zvýšené hladiny špatného cholesterolu. Rodinná hypercholesterolemie se vyskytuje v důsledku vady 19 chromozomů. Kvůli této nepatrné změně
 • tělo již nemůže produkovat špatný cholesterol , takže se začne hromadit.přes rodinnou hypercholesterolemii, může být těžší ke snížení hladiny cholesterolu přes odpor. Nicméně
 • v mnoha případech poskytuje léčba dobré výsledky.K této poruše
 • u lidí mladších 40 let může dojít k infarktu . Pokud se čas od času nekontrolují problém cholesterolu se může vyvinout tak, že by bylo smrtící, a nebudete ani si to uvědomit.Doporučené čtení:

5 ovoce cholesterol snižující rostlinné steroly 4.a cholesterol

Někteří lidé si myslí, že tradiční jídlo set, který obsahuje velké množství rostlinných sterolů jim pomáhají řešit problém vysoké hladiny cholesterolu.

Chceme objasnit:

rostlinné steroly pomáhají, ale to není řešení. Když se mluví o

rostlinné steroly, často slýcháme, že pokud se konzumují 1,5-2,4 g denně, umožnísnižovat hladinu cholesterolu v krvi o 7-10% během tří týdnů. Nicméně, aby bylo dosaženo správné rovnováhy cholesterolu,

potřebuje mnohem více. 5. Někdy je správná strava není dost

Nestačí jíst více ovoce a zeleniny, pokud se vám líbí, pak

kouř. Nestačí snížit množství cukru a nasycených tuků ve stravě, pokud máte nadváhu. Poznámka:jestliže plaketa vedlo ke kornatění tepen, budete muset použít mnohem více strategií pro obnovení vnitřní rovnováhy;

 • správná strava by měla být doplněna o cvičení, fyzickou aktivitu, stejně jako o opuštění některých škodlivých návyků;
 • také důležité, aby přestali kouřit, udržovat aktivní životní styl a vědět, kolik kalorií, které potřebují jíst podle své tělo a vaše úroveň fyzické aktivity. Nezapomeňte se zeptat svého lékaře o vysokém cholesterolu ao tom, jak tomu zabránit.

Je velmi důležité pro zdraví. A neodložte zítra.


Mé vědomí váží více než u jiných zajímavých faktů

Mé vědomí váží více než u jiných zajímavých faktů

Poměrně často říkají, že nejlepší spánek , kdo má čisté svědomí. Myšlenka je stejně jednoduché jako pravda, protože tento psychologický konstrukt vytvořený a vaše vnímání sebe sama a okolního světa. Proto byste se měli vždy snažit najít harmonii a rovnováhu. Jestliže osoba dosáhne jednoduchou harmonii, když všechny její slova a činy splňují základní hodnoty , což znamená, že je čisté vědomí, který má mnohem větší váhu než myšlenky a motivace ostatních.

(Zajímavosti)

7 Fakta byste měli vědět o syndromu polycystických ovarií

7 Fakta byste měli vědět o syndromu polycystických ovarií

Zajímavá fakta Syndrom polycystických ovarií (PCOS) - nemoc, která se vyskytuje u žen v důsledku nerovnováhy pohlavních hormonů. Takže nastane, když vaječníky začnou produkovat více androgenů, než estrogenu a progesteronu. To brání rozvoji a uvolňování vajíčka v průběhu menstruačního cyklu. V důsledku toho, že šance na otěhotnění ženy zhoršovat.

(Zajímavosti)