5 Fakta byste měli vědět o autoimunitních onemocnění


5 Fakta byste měli vědět o autoimunitních onemocnění

Zajímavá fakta Většina autoimunitních onemocnění zůstává záhadou vědy. I dnes nevíme, proč imunitní systém napadá zdravé buňky svého těla a téměř je ničí.

roztroušená skleróza, Crohnova choroba a revmatoidní artritida - zde jsou některé příkladypatřící k těmto vážným rozladiv.U mnoha případech je určujícím faktorem je genetická predispozice , ačkoliv dopad na životní prostředí by měly být rovněž vzaty v úvahu.

Lidé, kteří se každodenně setkávají s těmito nemocemi, vidí, jak se jejich kvalita života dramaticky mění.

Obvykle jsou tyto nemoci chronické a zároveňpostihují různé části těla. Jedním z příkladů je lupus.

V tomto článku podrobně uvedeme 5 skutečností, které byste měli vědět o automatickém imunitním systému, abyste lépe porozuměli tomu, jak funguje.

Pokud máte jeden z těchto poruch, nebo pokud znáte někoho, s tímto problémem, nebojte se učit nové informace a údaje o pokroku v medicíně, které pomáhají žít lépe. 1. Důvody

autoimunitní onemocnění primárně důležité mít na paměti, že v případě autoimunitních chorob Hormony hrají klíčovou roli. Je známo, že pravděpodobnost vývoje choroby je ovlivněna interakcí mezi prostředím a některými geny. Tento vztah však nepokrývá všechny 100% faktory.

Tato teorie je založena na zvýšenéintestinální pasivitě. Taková porucha umožňuje, aby některé antigeny prošly od střev do krevního řečiště.

Reakce imunitního systému se mění a začne detekovat „nepřátelského tkáň“ v některých orgánů, a někdy dokonce útoky a ničí.

Naučte se tančit a chůze může chránit proti

Alzheimerovy choroby 2. další a další onemocnění spojená se systémem autoimunitních onemocnění

Skutečnost, že vědci registrovat více autoimunitních onemocnění nemusí nutně znamenat skutečný nárůst jejich případů.

Faktem je, že to je důkaz o pokročilejších metod detekce onemocnění. Dříve jsme diagnostikovali určité poruchy jako jednoduché alergie nebo jiné abnormality. Zde jsou některá ustanovení, která se změnila ve vztahu k autoimunitním chorobám:

 • dnes uznáváme, že taková nemoc což představuje vážný zdravotní problém. Proto je důležité dát pacientům příležitost vyjádřit se tak, aby mohli najít více podpory ve společnosti;
 • nyní věda umožňujelépe pochopit, co se stane s autoimunitním systémem. Vědci zkoumají slabé stránky a symptomy spojené s různými skupinami chronických onemocnění;
 • mnoho dětí dal správnou včasnou diagnózu, která umožňuje co nejdříve vyléčit autoimunitní onemocnění. 3. Druh

autoimunitní onemocnění Tato onemocnění mohou být rozděleny do dvou kategorií:

 • systémová onemocnění ovlivňují nejen jedno těleso, a se může rozšířit na několik. Například v případě celiakiea amyotrofické laterální sklerózy;
 • lokalizované syndromy pokrývají pouze jednu tkáň. Zejména kůže, hematologická nebo endokrinologická. Mezi tyto poruchy patří ○ thyroiditis Hashimoto a kolitida. 4. Léčba autoimunitních onemocnění

Jak jsme již řekli,

většina těchto onemocnění je Pacienti se musí vypořádat s nemocemi vyžadujícími zvláštní péči a znalosti, stejně jako s dalšími odborníky. Doporučujeme přečíst článek: ošetřeníCrohnovy choroby s řádnou dietou

Je proto nutné porozumět povaze těchto chorob a naučit se s nimi zacházet správně.Odstraňte příznaky

správným způsobem.

 • Zachovat zdraví vašich orgánů, zejména střeva, jater a kůže. Je důležité bojovat o maximalizaci normálního stavu těla a obvyklé kvality života.
 • Zkuste nové léky a postupujte podle lékařských pokroků, objevů a léčby.
 • 5. Pamatujte, že nejste sami sebeŽijeme lupus

nebo roztroušená skleróza

není pro pacienta a jeho rodinu snadné. Zde je krátký seznam tipů, na které byste neměli zapomenout. Chcete-li přežít v takové obtížné osobní situaci, je důležité léčit onemocnění pomocí různých přístupů.

 • Kromě toho musí léčba nutně zahrnovat psychosociální složku
 • . Potřebujete vědět, že ne samotná existence podpůrných skupin, které mohou podpořit a především vás rozumět. V takových případech hrají velmi důležitou rolipodpůrné skupiny
 • . Pomáhají nám lépe porozumět onemocnění. Setkat se s lidmi s podobnými problémy vám umožní naučit se něco nového a najít příklady podobné vašim. Nejdůležitější je, že pomáhají udržovat krok se změnami v metodách léčby. Přestože autoimunitní onemocnění může být velmi těžké žít, mohou také pomoci žít jiný a lepší život, lepší péči o sebe a bojovat za své potřeby, touhy a důstojnost. Pamatujte, že nejste sami.

Věda nadále pracuje, aby se o vás postarala a podělila se o své nejlepší úspěchy.


Zhoršujete příznaky menopauzy? Zajímavosti

Zhoršujete příznaky menopauzy? Zajímavosti

Nás vidět na rovinu: Menopauza je stádium v ​​životě ženy, které generuje hodně strachu. Muži nemohou pochopit, protože mohou vést plný a aktivní sexuální život až do své smrti. Místo toho ženy čelí určitá omezení, která mohou cítit určité nepohodlí v sexuálním životě, počínaje asi 50 lety. Protože všechny tyto informace o hormonálních změn a související faktory by bylo překvapivé, aby se nebála.

(Zajímavosti)

Odstranění příznaků plantární fasciitis

Odstranění příznaků plantární fasciitis

Zajímavá fakta Vaše nohy jsou pokryté silnou vrstvou kůže a svalů, který je chrání od prstů až k patě; je ploska nohy, která je hlavním ochrana pro vaše nohy před dopadem chůze, jogging nebo běh téměř normální s jinou fyzickou aktivitou, která zahrnuje opakovaný kontakt s pevným povrchem nohy. V tomto případě jsou záněty a deformace častými příznaky a to se nazývá plantární fasciitida.

(Zajímavosti)