5 Fakta byste měli vědět o autoimunitních onemocnění


5 Fakta byste měli vědět o autoimunitních onemocnění

Zajímavá fakta Většina autoimunitních onemocnění zůstává záhadou vědy. I dnes nevíme, proč imunitní systém napadá zdravé buňky svého těla a téměř je ničí.

roztroušená skleróza, Crohnova choroba a revmatoidní artritida - zde jsou některé příkladypatřící k těmto vážným rozladiv.U mnoha případech je určujícím faktorem je genetická predispozice , ačkoliv dopad na životní prostředí by měly být rovněž vzaty v úvahu.

Lidé, kteří se každodenně setkávají s těmito nemocemi, vidí, jak se jejich kvalita života dramaticky mění.

Obvykle jsou tyto nemoci chronické a zároveňpostihují různé části těla. Jedním z příkladů je lupus.

V tomto článku podrobně uvedeme 5 skutečností, které byste měli vědět o automatickém imunitním systému, abyste lépe porozuměli tomu, jak funguje.

Pokud máte jeden z těchto poruch, nebo pokud znáte někoho, s tímto problémem, nebojte se učit nové informace a údaje o pokroku v medicíně, které pomáhají žít lépe. 1. Důvody

autoimunitní onemocnění primárně důležité mít na paměti, že v případě autoimunitních chorob Hormony hrají klíčovou roli. Je známo, že pravděpodobnost vývoje choroby je ovlivněna interakcí mezi prostředím a některými geny. Tento vztah však nepokrývá všechny 100% faktory.

Tato teorie je založena na zvýšenéintestinální pasivitě. Taková porucha umožňuje, aby některé antigeny prošly od střev do krevního řečiště.

Reakce imunitního systému se mění a začne detekovat „nepřátelského tkáň“ v některých orgánů, a někdy dokonce útoky a ničí.

Naučte se tančit a chůze může chránit proti

Alzheimerovy choroby 2. další a další onemocnění spojená se systémem autoimunitních onemocnění

Skutečnost, že vědci registrovat více autoimunitních onemocnění nemusí nutně znamenat skutečný nárůst jejich případů.

Faktem je, že to je důkaz o pokročilejších metod detekce onemocnění. Dříve jsme diagnostikovali určité poruchy jako jednoduché alergie nebo jiné abnormality. Zde jsou některá ustanovení, která se změnila ve vztahu k autoimunitním chorobám:

 • dnes uznáváme, že taková nemoc což představuje vážný zdravotní problém. Proto je důležité dát pacientům příležitost vyjádřit se tak, aby mohli najít více podpory ve společnosti;
 • nyní věda umožňujelépe pochopit, co se stane s autoimunitním systémem. Vědci zkoumají slabé stránky a symptomy spojené s různými skupinami chronických onemocnění;
 • mnoho dětí dal správnou včasnou diagnózu, která umožňuje co nejdříve vyléčit autoimunitní onemocnění. 3. Druh

autoimunitní onemocnění Tato onemocnění mohou být rozděleny do dvou kategorií:

 • systémová onemocnění ovlivňují nejen jedno těleso, a se může rozšířit na několik. Například v případě celiakiea amyotrofické laterální sklerózy;
 • lokalizované syndromy pokrývají pouze jednu tkáň. Zejména kůže, hematologická nebo endokrinologická. Mezi tyto poruchy patří ○ thyroiditis Hashimoto a kolitida. 4. Léčba autoimunitních onemocnění

Jak jsme již řekli,

většina těchto onemocnění je Pacienti se musí vypořádat s nemocemi vyžadujícími zvláštní péči a znalosti, stejně jako s dalšími odborníky. Doporučujeme přečíst článek: ošetřeníCrohnovy choroby s řádnou dietou

Je proto nutné porozumět povaze těchto chorob a naučit se s nimi zacházet správně.Odstraňte příznaky

správným způsobem.

 • Zachovat zdraví vašich orgánů, zejména střeva, jater a kůže. Je důležité bojovat o maximalizaci normálního stavu těla a obvyklé kvality života.
 • Zkuste nové léky a postupujte podle lékařských pokroků, objevů a léčby.
 • 5. Pamatujte, že nejste sami sebeŽijeme lupus

nebo roztroušená skleróza

není pro pacienta a jeho rodinu snadné. Zde je krátký seznam tipů, na které byste neměli zapomenout. Chcete-li přežít v takové obtížné osobní situaci, je důležité léčit onemocnění pomocí různých přístupů.

 • Kromě toho musí léčba nutně zahrnovat psychosociální složku
 • . Potřebujete vědět, že ne samotná existence podpůrných skupin, které mohou podpořit a především vás rozumět. V takových případech hrají velmi důležitou rolipodpůrné skupiny
 • . Pomáhají nám lépe porozumět onemocnění. Setkat se s lidmi s podobnými problémy vám umožní naučit se něco nového a najít příklady podobné vašim. Nejdůležitější je, že pomáhají udržovat krok se změnami v metodách léčby. Přestože autoimunitní onemocnění může být velmi těžké žít, mohou také pomoci žít jiný a lepší život, lepší péči o sebe a bojovat za své potřeby, touhy a důstojnost. Pamatujte, že nejste sami.

Věda nadále pracuje, aby se o vás postarala a podělila se o své nejlepší úspěchy.


5 Výrobků, díky kterým máte unavený vzhled

5 Výrobků, díky kterým máte unavený vzhled

Jaký vzhled máte v poslední době? Lidé vám řekli, zda jste si sama všimli, že máte více unavený vzhled než obvykle? Myslíte si, že jste dobře jedli? Je možné, že jste zkreslili svou vlastní krásu, aniž byste ji věděli, konzumovat jídlo, které způsobuje unavený vzhled. Možná jste si mysleli, že důvodem bylo, že jste příliš mnoho pracovali nebo trochu spali.

(Zajímavosti)

Bílý ocet pro praní prádla. Skvělý nápad!

Bílý ocet pro praní prádla. Skvělý nápad!

Jsme si jisti, že ve vašem domě budete mít bílý ocet . Pokud tomu tak je, měli byste vědět, že váš věrný spojenec je na konci vašeho oděvu prádlo. Navíc nahradí mnoho detergentů, takže můžete výrazně ušetřit. Nicméně, s použitím přírodních produktů pro praní prádla, jsme nejen utratit méně peněz na pracích a změkčovadel, ale také přispět k ochraně životního prostředí, protože zvolit ekologičtější způsob úklidu.

(Zajímavosti)