5 Faktů o výhodách hořčíku zlepšit mentální schopnosti


5 Faktů o výhodách hořčíku zlepšit mentální schopnosti

Zajímavá fakta Hořčík - je důležité živiny, které v poslední době neřekl líní. Zdá se, že tento multifunkční minerál je klíčem k zdraví a pohodě.

A to není přehnané, vzhledem k tomu, že hořčík je nenahraditelný v mnoha biochemických reakcích lidského těla.Díky tomuto minerálu existuje 300 enzymatických procesů, zejména energie.

Ale výhody hořčíku nejsou omezeny na vlastnosti uvedené výše, protože jsou také klíčovým prvkem pro normální duševní zdraví.

Tyto informace budou nepochybně užitečné pro lidi s určitými problémy. Například stav pacientů s hlubokou depresí se významně zlepší po užívání doplňků hořčíku.

Pacienti s úzkostnými poruchami, náladou, křečemi a psychózami mluví o pozitivních změnách v jejich životě. Hořčík výrazně zlepšil své možnosti obnovy.

Dnes v tomto článku chceme vysvětlit, jaký je přínosmagnesium duševního zdraví, a mluvit o tom, jak tento prvek zlepšuje náladu a duševní schopnosti.

Zde je další zajímavý článek: 13 způsobů, jak vyčistit mysl a naučit zvládat své emoce

Některá fakta o výhodách hořčíku mentálních schopností

1. hořčík zlepšuje paměť

To může být často setkat s výsledky studií, které ukazují, že více než polovina Populace v průmyslově vyspělých zemích nepožívá minimální množství hořčíku.

 • Důsledky tohoto nedostatku se začínají projevovat v dospělosti. V této fázi života mnoho kognitivních schopností začíná ztrácet sílu. zajímavý fakt o hořčíku: to posiluje synapse jsou umístěny v hipokampu (část mozku, která pomáhá uchovávat informace v dlouhodobé paměti). Současně tento minerál provádí důležité funkce v prefrontální kůře.
 • Kvůli mozku hořčík může hrát vzpomínky
 • uložené v krátkodobé paměti (například pokud jste nechal klíče nebo vypnuli sporák, nezapomeňte si koupit něco důležitého ...). Hořčík také posiluje synaptické nervové zakončení, které jsou odpovědné za přenos a ukládání informací, pamětí, dat atd.

2. Hořčík stimuluje proces učení

Mnoho z nás si myslí, že schopnost studovat se s věkem zhoršuje.

Samozřejmě, když je člověk 70, její schopnost asimilovat informace není vůbec taková, jako je to u 3letého dítěte. Mysl se však musí vnímat tak, jak je, protože je to neuvěřitelné tělo s úžasnými schopnostmi.

nikdy zcela neztrácí plasticitu a schopnost vytvářet nová spojení. Jinými slovy, v případě, že práce na mozku, jako kdyby se jednalo o sval, a vzít dobrou péči o něj, budete určitě ušetřit dobré kognitivní schopnosti v dospělosti.

 • Suplementace hořčíku je jedním z cest, jak toho dosáhnout.
 • Vzhledem hořčík zlepšuje interakce mezi nervovými buňkami
 • , a stimuluje paměť, zlepšuje náladu a trávení informací.3. Snižuje stres

Když trpíme nadměrným stresem, hladina kortizolu v krvi stoupá na kritický bod.

Přebytečný kortizol poškozuje strukturu mozku, konkrétně hipokampu. Takový negativní účinek vede k vzniku mezery v paměti. Je těžší, aby se člověk soustředil a negativní emoce se staly ještě výraznějšími.

Je také třeba poznamenat, že hořčík ovlivňuje hormony. Kvůli jeho působení se hladina kortizolu snižuje a lidé lépe kontrolují reakci na stres.

Kromě toho působí hořčík jako hematoencefalická bariéra. Jinými slovy,

zabraňuje vstupu stresových hormonů do mozku

. Souhlasíte s tím, že výhody hořčíku jsou fantastické! 4. Hořčík může prevenci Alzheimerovy nemoci samotnénikdo hořčíku chrání proti rozvoji Alzheimerovy choroby. Ano, je to velmi užitečné, ale není to všelék.

Nicméně, to poněkud snižuje riziko Alzheimerovy nemoci.

Skutečnost, že

 • hořčík zabraňuje hromadění amyloidových plaků v hipokampu v mozku.
 • Snižuje také počet těchto plaků v prefrontální kůře. Bezpochyby je to zajímavá informace. To nás přemýšlí o změně naší stravy jako o způsobu řešení problému s nedostatkem hořčíku.
 • Přečtěte si článek o nejlepší tipy na zlepšení paměti

5. Hořčík snižuje úzkost a zlepšuje koncentraci

Každý z nás byly časy, kdy se zdálo, že mozek reaguje mnohem rychlejší a účinnější než svět kolem. Cítili jsme se nadšení pro každý stimul, každá událost kolem nás způsobila, že jsme explodovali a ztratili kontrolu.

Zdá se, že všechno jde příliš rychle a nemáte čas. Existuje nadměrná nervozita, nespavost a neuvěřitelná deprese.

Taková období úzkosti lze předejít, pokud se naučíte lépe spravovat svůj život. Navíc návrat k normálu pomůže hořčíku.

 • Nezapomeňte, že
 • hořčík je nejdůležitější součástí buněk
 • . Ide o to, že působí jako "palivo" pro biologické procesy v těle. Mysl je tělo, které potřebuje nejvíce energie. Potřebuje také hodně hořčíku. Pokud jste dlouho nemůže překonat úzkost nebo stres, nic vám stejně účinně pomáhat jako „dietu hořčíku.“Jinými slovy, musíte jíst co nejvíce produkty obsahující tento minerál. Navíc byste se měli poradit s lékařem, abyste zjistili, zda můžete užívat doplňky s hořčíkem a potřebnými dávkami.
 • Postupně během několika týdnů zjistíte, že stav nervového systému se zlepšil. Napětí svalů se sníží. Kromě toho vám bude snazší soustředit se a řešit stávající problémy, než abyste se obávali každého detailu.
 • 2 nejlepší přírodní čaje bohaté na hořčík
 • Trpíte nedostatkem hořčíku? Možná o tom ani nevíte, protože nedostatek tohoto důležitého minerálu nezjistí obvyklé krevní testy.


Matky, udržujte váš mateřský instinkt

Matky, udržujte váš mateřský instinkt

Všechny ženy mají mateřský instinkt , ale všichni jej naslouchají za řešení problémů? ◊ Zeptejte se sami sebe, že takové otázky jsou normální. Ale nedělejte si toho příliš, kvůli tomu, protože mateřský instinkt vždy pomůže nalézt odpověď. Existuje mnoho knih a odborných prohlášení, které se snaží pomoci matce najít pocit bezpečí v procesu péče o dítě.

(Zajímavosti)

Tato metoda může odhalit rakovinu žaludku jen dvě hodiny

Tato metoda může odhalit rakovinu žaludku jen dvě hodiny

Rakovina Zajímavá fakta Žaludek je pátým nejčastějším zhoubným nádorem na světě. I když odborníci nevědí, co způsobuje tento typ rakoviny, oni věří, že klíčem k účinnému potírání - schopnost rozpoznat, že brzy stadiyah.Nayskladnishe, že pacienti mají často příznaky vnímána jako součást normálního života.

(Zajímavosti)