5 Skvělých nápadů pro vytvoření mini-zahradu doma Zajímavá fakta


5 Skvělých nápadů pro vytvoření mini-zahradu doma Zajímavá fakta

Rostliny jsou nezbytné pro lidi, protože bez nich náš život na Zemi by bylo prostě nemožné. To je důvod, proč lze argumentovat, že mezi lidmi a flórou existuje těsné, doslova neoddělitelné spojení.

Někteří lidé mají to štěstí, že mají dům s malou zimní zahradou nebo terasou nebo terasou se zelení. Bohužel, velké množství lidí musí žít v malých apartmánech bez širokých parapetů nebo domů, kde není prostor pro dvůr.

Ve skutečnosti je nedostatek volného prostoru k vybavení vlastní malé zahrady nebo města je poměrně rozšířeným problémem. Nezapomeňte však okamžitě, protože i v malém pokoji budete mít nepochybně příležitost vytvořit mini zahradu, která bude každým dnem držet oko na hlavě.

Vědci prokázali, že zahradnictví nebo zahradnictví nejen pomáhá učinit dům útulnější a krásnější, ale také pomáhá zlepšit duševní a emocionální stav člověka.

Navíc, když jsme visí na zahradě nebo na zahradě, naučíme se starat o rostliny a ukáže jim jejich lásku a péči.

Stále více lidí, kteří si nemohou představit svůj život bez domácích rostlin, si vybírají své koníčky, aby se starali o mini-zahradu.

Tato lekce je neuvěřitelně užitečná, protože pomáhá uvolnit fantazie a realizovat tvůrčí ambice. Kromě toho bude mini zahradní uklidnit nejen emoce a relaxaci, ale také vyčistit vzduch v domácnostech i byt obohatit příjemnou vůni.

Chcete-li, aby byl váš domov jedinečný, můžete se naučit spoustu zajímavých nápadů na tvořivost. To je podstatou zahradnictví: vyberte pouze ty rostliny, které se vejdou do vašeho interiéru a přinesou vám i ostatním členům rodiny estetické potěšení.

V tomto článku jsme shromažďovali efektivní, ale neuvěřitelně jednoduché tipy, které pomohou usnadnit vytvoření miniaturní zahrady v malém domově.

Nádherná a krásná mini zahrada

 • První věc, kterou byste měli udělat, je vybrat správný kontejner pro rostliny. Doporučujeme, abyste zastavili volbu v průhledných kelímcích, protože budou chybět maximální množství světla a slunečního světla.

Ujistěte se, že nádoba je dostatečně hluboká, protože rostliny potřebují dostatek prostoru pro růst kořenů a udržovat správnou úroveň vlhkosti.

 • Pro rostliny, které nemají rádi nadměrnou vlhkost, je nejlepší zakoupit otevřený kontejner. Perfektně nasadí kulatou misku v podobě akvária nebo skleněného hrnečku tvaru pohárku nebo válce.

Dohodnout mini zahradní místnost, budete potřebovat tyto materiály:

 • oblázky nebo kamínky
 • dřevo nebo uhlí
 • humus půdy nebo mechu nebo ozdobné kameny (volitelně)

Jaké rostliny zvolit pro mini-zahrady?

Pokud vážně přemýšlíte o vytvoření miniaturní zahrady ve vašem domě, musíte si pamatovat, které rostliny mohou být pěstovány za takových podmínek. Takže, pro mini-zahrada je nejlepší vybrat rostliny malé velikosti, kteří mají rád stín, a může také nést vysokou teplotu a vysokou vlhkost.

 • Chcete-li vytvořit mini-zahradní uzavřeného typu, v interiéru, zvolte orchideje, kapradiny, begónie a rostliny z čeledi bromelievyh.
 • V otevřených mini-zahrádkách můžete pestovat různé kaktusy a sukulenty, stejně jako malé ovocné stromy.

Etapy vytváření mini zahrady v domácnosti

 1. Vyberte kontejner a naplňte ho oblázky nebo oblázky 2-3 cm na výšku. To neumožní, aby voda stagnovala a dotkla se kořenů rostlin. Takže chránit rostliny před hnilobou. Můžete zakrýt kameny nebo oblázky tenkou vrstvou mechu. Bude sloužit jako druh houbičky a bude absorbovat vodu a zabraňuje pronikání nečistot do trhlin mezi oblázky.
 2. Zmíchat humus nebo speciální uhlí uhlík. Tento organický materiál má schopnost urychlit odvodnění a stimulovat růst kořenů. Tuto směs naplňte hrncem o jedné třetině celkové výšky.
 3. Vytáhněte rostliny z těch hrnců, ve kterých jste je koupili, a nalijte do předem připraveného kontejneru. Nezapomeňte, že mezi rostlinami je třeba ustoupit alespoň 10 centimetrů.
 4. Když jsou vysazeny všechny rostliny, pokryjte povrch mechem nebo dekorativními kameny. Nejenom to zdobí vzhled kontejneru, ale nedovolí, aby se množil a rostl v různých plevelech.
 5. Nalijte do nádoby tolik vody, aby se dostala k oblázkům a dostatečně zvlhčila. Frekvence zavlažování závisí na tom, které rostliny si vyberete, ale nezapomeňte, že půda musí zůstat vždy vlhká. Snažte se napájet rostliny, když nedostanou sluneční paprsky, tedy ráno a večer.Po dokončení práce na miniaturní zahradě
 6. umístěte jej na dobře osvětlené místo , kde bude vždy vystaveno přímému slunečnímu záření.Jak rostou rostliny, řezte větvičky tak, aby mini zahrada zachovala svůj tvar a vypadá dobře.
 7. Nezapomeňte odstranit žluté a vybledlé listy z nádoby. Uspořádání mini-zahrady v malé místnosti

Chcete-li vytvořit mini-zahradu v malém bytě musíte zvolit šok-odolné skleněné vázy a hrnce. Pokud chcete rostliny rostliny v jednom velkém kontejneru a v celém bytě, vyplňte malé vázy nebo skleněné misky s půdou a malými kameny a pak se vrhněte do svých oblíbených rostlin.

V každém případě,

 • vybrat pouze ty rostliny, které klidně nesou stín a nedosahují velkých rozměrů. Můžete si koupit speciální podstavec a umístit jej na stůl, okenní parapetu nebo jen na podlahu.
 • mini zahrádka na balkoně

Pokud se stalo, že se majitel balkonu v bytě, pak doporučujeme zařídit vlastní mini-zahradu, která bude fandit oko v teplejších měsících. Aby balkón mohl vypadat dobře, a to nejen zevnitř, ale i venku,

je nejlepší si vybrat lianopedické rostliny, které mají schopnost se cvaknout a prolínat se. V létě tato rostlina vytvoří neuvěřitelný pocit pobytu ve skutečně tropickém lese a do vaší krásy zapůsobí nejen vás, ale i všichni, kdo projíždí kolem vašeho balkonu.

 • mini-zahrada ve vnitrobloku nebo pod okénko

Pokud bydlíte v domě s malou terasou nebo průzor poklop na stropě, je to skvělá příležitost k vytvoření neuvěřitelně krásnou a útulnou atmosféru v domácnosti.

Využijte tyto domácí potřeby a připravte si zahradu. Není nutné vyplňovat prostor masivními hrnci a vysokými rostlinami, protože tímto způsobem můžete přetížit dům a zavřít pohled z okna na strop.

Miniaturní zahradní tráva

Dokonce i malý a ne příliš dobrý prostor lze optimalizovat pomocí malé zahrady.

Doporučujeme

 • rostou doma aromatické bylinky, které lze použít k přípravě zeleninového čaje a další potraviny. Umístění takových kořeněných bylin může být v prázdném kontejneru s olejem nebo jinými potravinovými výrobky.
 • Takové ručně vyrobené hrnce mohou být krásně zdobené a malované, a pak pověsit na lanech, připevnit ke zdi nebo jednoduše umístit na podlahu.
 • Hlavní výhodou takové mini zahrady je, že ve vaší kuchyni budou vždy čerstvé vonné byliny, zatímco váš dům bude mít také krásný a útulný vzhled.

Jak vyrůst citronový strom z kamene

Chcete se naučit růst citronu z kamene s vlastními rukama ve vašem domě? Pak pokračujte ve čtení našeho článku. Je to docela snadné.


Nedostatek spánku způsobuje demenci Zajímavá fakta

Nedostatek spánku způsobuje demenci Zajímavá fakta

Znovu a znovu, varují experti o návyky, které mohou narušovat kvalitu spánku, včetně opožděného večeři, sledování televize spaním a používat notebook nebo smartphone v posteli. Většina lidí ignoruje tyto faktory, ale změny v biologických hodinách mohou mít vážné důsledky. Nedostatek spánku a poruchy spánku mohou ovlivnit tělesné a duševní zdraví.

(Zajímavosti)

4 Produkty, které jsou velmi škodlivé pro srdce

4 Produkty, které jsou velmi škodlivé pro srdce

Věděli jste, že existují produkty, které jsou škodlivé pro srdce? Zdraví srdce je klíčem k zdravému životnímu stylu. Všichni víme, že jde o tělo, ale záleží nám na tom, jak to mělo být? Faktem je, že často neděláme. Bezpochyby existuje silné spojení mezi štěstí a zdravím. Existují případy, kdy děláme chyby v našich návycích nebo výživě.

(Zajímavosti)