5 Faktory ovlivňující zdraví vaječníků


5 Faktory ovlivňující zdraví vaječníků

Ovarie jsou součástí ženského reprodukčního systému. Tyto pohlavní žlázy jsou nezbytné nejen pro reprodukci, ale také pro regulaci mnoha funkcí v ženském těle, jako je menstruace a hormonů - estrogenu a progesteronu.

Bohužel, jak už víte, vaječníky ovlivňují onemocnění, která nelze vždy vyhnout. Ovariální cysty, nádory a dokonce i předčasné selhání vaječníků jsou jen některá z rizik, kterým ženy čelí po celém světě. Proto je péče a udržování zdravého životního stylu nesmírně důležité.

V tomto článku se podíváme na některé z hlavních rizikových faktorů, které ovlivňují zdraví vaječníků.

Nenechte si ujít tuto důležitou informaci!

1. Obezita

Jak víte, nadváha vždy nese zdravotní rizika, ale jak je obezita související s onemocněním vaječníků?

  • Obezita nejen mění metabolismus, ale také ovlivňuje naše hormony. Když tělo začne ukládat více tuku, změní endokrinní systém, což vede ke změnám v menstruačním cyklu.
  • Experti prokázali, že tyto hormonální změny často způsobují problémy s polycystickým ovariálním syndromem na nádory. Navíc, mnoho lékařů varuje, že ženská neplodnost je často způsobena obezitou.

2. Genetické rizikové faktory

Genetika. Nemoci, které byly v naší mamince, prarodičů a tety, velmi ovlivňují onemocnění, která se mohou vyvinout v našich vlastních reprodukčních systémech. Například ti, kteří měli rakovinu vaječníků v rodině, jsou vystaveni zvýšenému riziku jejich vývoje.

Malé mutace existují v genech BRCA1 a BRACA2, které jsou často děděny. Mnoho žen podstupuje kompletní genetickou analýzu, aby zjistila pravděpodobnost vzniku některých nemocí. Jak si vzpomínáš, Angelina Jolie se dobrovolně přizvala k odstranění vaječníků a rané menopauzy.

3. Narození dětí v pozdějším věku

Ne všechny ženy mohou mít děti stejného věku jako jejich matky nebo babičky. Obtížnost kariéry mimo domov nebo práce, která nedává čas na výchovu dětí, postupně zvyšuje průměrný věk mateřství na 30 let.

To představuje nebezpečí pro naše zdraví? Odborníci tvrdí, že čím více ovulace u ženy během jejího života, tím vyšší riziko vzniku onemocnění vaječníků. Narození dětí mladších 26 let snižuje riziko vzniku rakoviny vaječníků.

Tato ochrana přestává být účinná, když se prvé dítě narodí po 35 letech.

4. Nebezpečí talku

Tuto otázku jsme již přezkoumali v dalším článku na našem webu. pudr spojeno s rizikem rakoviny vaječníků z mnoha důvodů, je třeba vědět:

  • pudr sestávající z křemičitanu hořečnatého obsahuje toxické látky - azbest, které je známo, že způsobuje několik různých typů rakoviny, včetně rakoviny vaječníků Je také známo, že je součástí deodorantu a zvyšuje riziko vzniku rakoviny prsu.
  • Ve Spojených státech byl přijat federální zákon, podle něhož od roku 1970 nesmí obsah práškového talku obsahovat azbest. Nicméně ne všechny země přijaly podobná pravidla.
  • Skutečnost, že ženy trpí rakovinou skrze mastek, je dáno především použitím tohoto přípravku pro děti. Je často inhalován, aniž si to uvědomuje.

Nezapomeňte vždy zkontrolovat složení práškového mastence, které používáte pro obsah azbestu.

5. Strava s vysokým obsahem tuků

Vždy doporučujeme zdravý životní styl, cvičení a vyváženou, různorodou stravu, která neobsahuje nebezpečné tuky.

My všichni máme rád košíčky, dorty, sladkosti vyrobené z mouky a soli ... Je však třeba vědět, že tyto potraviny přispívají k růstu nádorů, zejména ve vaječnících.

Je třeba zvýšit spotřebu vody, přírodních džusů, ovoce a zeleniny. Veškeré potraviny bohaté na tuky nakonec změní aktivitu estrogenu. Postarejte se o sebe!


Proč jsem brnění v rukou a nohou

Proč jsem brnění v rukou a nohou

Zajímavosti brnění v rukou a nohou může být nepříjemné, nepříjemné pocity. To může být také důvodem k obavám, pokud nechcete znát jeho příčinu. Ačkoliv brnění může dojít v různých částech těla, nejčastěji se objevuje v rukou a nohou. Za prvé si můžete ignorovat, ale pokud k ní dojde často a bez zjevného důvodu, může to být známkou toho, že něco není s tělem, nebo symptom určité nemoci špatně.

(Zajímavosti)

Měli jíst ovoce kůra

Měli jíst ovoce kůra

Zajímavá fakta můžeme opravdu ztratit ve víru riznomantnoyi informace o tom, co můžete jíst nebo ne kůra ovoce, jako jsou jablka, hrušky, citrusové plody, hroznové víno atd Informace o některých dalších kůry ovoce, jako jsou banány nebo ananas může dokonce překvapit. V tomto článku popíšeme je užitečné, nebo ne jíst ovoce kůru, vás naučí, jak plně využít výživové vlastnosti, mohou tyto plody nám nabízejí.

(Zajímavosti)