4 Případy, kdy slovo 'ne' není z vás špatná matka


4 Případy, kdy slovo 'ne' není z vás špatná matka

Jak být dobrou matkou? Každý den starayetesya boje pro děti, přípravu jídla, pomáhá v každodenních potřeb, bavytesya s nimi naučit chodit a číst, sledovat a obejmout své sny pro sebe v noci, když se bojí nebo sen noční můra.

Ale jak můžete říci, že děláte to, co potřebujete? Při výchově dětí je nereálné být ideální matkou nebo otcem.

Ve skutečnosti cílem je mnohem jednodušší: stačí být přítomen při každém důležitý krok v životě jejich dětí, aby jí podporu, podporovat nezávislost a samozřejmě, pomoc při hledání štěstí.

Další důležitá pravda je, že nikdy nebudete schopni dát dítěti vše, co chce, ale spíše to, co skutečně potřebuje v určitou dobu.

To znamená, že ve většině případů budete muset říct ne, nastavit limity a dělat, co vaše dítě nemusí. Ale odmítnutí v žádném případě automaticky nezmění vás do špatné matky.

Mluvme trochu víc o tomto zajímavém tématu.

1. Nedívejte pozor na hněv zlostí

Možná, že vaše dítě je ve věku, kdy začne požadovat věci.

Například chce hrát s mobilním telefonem, jíst po večeři ještě sladkou, získat stejnou hračku jako kamarád ... a odmítnete. Pak vaše dítě vybuchne hněvem, někdy dokonce stompy a výkřiky.

nejste špatná matka, pokud se na to nedá věnovat pozornost. Je to taková reakce, která je nejlepší, protože rozpoznání nepořádného chování jen stimulujea dítě začne považovat za účinnou metodu.

Hněv by měl být vždy ignorován, protože to nedává smysl. Tak se dítě naučí vydírat vás, takže ho nikdy nemůžete nechat. 2.

není pomoci dětem dělat jednoduché úkoly

Pokud dítě nemá naučí řešit jednoduché úkoly nebo se vypořádat s jejich každodenní potřeby v raném věku, s její rostou slabé a nezodpovědné dospělé. To je nebezpečí, že se musíte trochu naučit opravit.

Když odmítnete svázat boty nebo dělat své domácí úkoly, nestávejte se špatnou matkou, spíše stimulujte dítě, aby bylo zodpovědnější. Zpočátku se může rozčilovat, řekne, že se nemůže vyrovnat, neví, jak to udělat, a to je příliš těžké.

Ale všechno bude v pořádku, bez ohledu na to, zda je postel dnes úhledně pokryta a zda není v domácích pracích žádná chyba. Nejdůležitější je, že zítra se dítě bude snažit víc a porozumět, jak hezké je to, abys mohl něco udělat sám bez pomoci.

3. Slovo „ne“ nedělá špatnou matku

děti Psychologové říkají, že rozhodující věk, kdy dítě začne chtějí, aby jejich vlastní rozhodnutí a zapojit se do hádky s rodiči přijde zhruba osm roků. Tehdy se dozví o základních základech spravedlnosti, morálky a úcty.

Proto je důležité vynaložit veškeré úsilí, aby dítě vedlo správným směrem.Láska, podpora a každodenní vedení - to je vše, co potřebujete.

Pokud přistihnete myslet, že popřít dítě častěji, než bychom chtěli, to neznamená, že vás špatnou matku, ale jednoduše nastaví limit, ale učí, že můžete dělat a co - no.

Pokud jste dnes nedovolili, aby dítě sedělo na počítači, dokud neuspělo své domácí úkoly, udělejte to pravidlo každý den. Koneckonců, musíte dodržovat slova a to, co je dnes povoleno, nemůže být zítra zakázáno, protože pak dítě nebude vědět, co od vás očekávat.

Nebojte se říkat "ne", když to potřebujete, ale vždy ospravedlňte důvod odmítnutí pochopit jazyk dítěte.

Zde jsou některé příklady: „Nemůžete jít dál, dokud dokončit svůj domácí úkol,“ nebo „vy jste příliš malé na to chodit pozdě“ nebo „nemůžete jíst dezert až Doyle večeři.“

4. Nejste špatná matka, pokud nemůžete být s dítětem každou minutu.

To je jeden z největších obav všech matek. Samozřejmě, že chceme strávit každou možnou chvíli se svým dítětem, ale -time práci a nabitém programu neumožňují takové dítě vyzvednout oběd každý den.

Nebojte se. Nejste špatná máma, pokud nemůžete být se svým dítětem každou vteřinu. Je důležitější, že čas strávený s ní byl naplněn láskou a péčí.

Když jste doma s dítětem, mělo by to být uprostřed vaší pozornosti. Poslouchejte každé slovo, které řekla, všechny starosti, náhlé fráze. Zajistěte, aby každý strávil spolu druhý užitečný.

Dítě musí růst, aby si uvědomilo, že každý má odpovědnost: máte práci, má školu. Není snadné být spolu 24 hodin denně a není to nutné.

Děti by se měly naučit stát za sebou a vždy si uvědomují, že když potřebují pomoc, rodiče se vždy dostanou ven.


Kdo mě opravdu miluje, dává mír a důvěru

Kdo mě opravdu miluje, dává mír a důvěru

Všichni víme, že není vždy snadné najít takové emocionálně zralé osoby. Je těžké setkat se s někým, kdo dává skutečný pocit bezpečí, kde není místo pro podvod nebo polovinu pravdy. Ale existuje klíčový bod, který je třeba určit od začátku: nepochybně je vždy užitečné dát ostatním to, co potřebujeme sami.

(Sex a vztahy)

Odpovídáte jen na vaše vlastní slova

Odpovídáte jen na vaše vlastní slova

Komunikace může být komplikovaná. To, co říkáte, může být někdy špatně pochopeno, a to se často stává, protože ostatní lidé mají svou vlastní vizi. Místo toho, aby vás poslouchali, jsou připraveni odpovědět. Předpojatost, kategorizace skutečnosti před tím, než je pochopena, a tendence mluvit před myšlenkou jsou nejčastější chyby, které lidé při komunikaci dělají.

(Sex a vztahy)