4 Rozdíly mezi zármutkem a depresí


4 Rozdíly mezi zármutkem a depresí

Problém je zpravidla zneužití pojmů, ale víme, jak rozlišovat mezi množstvím a depresí. Suma je jen jedním z mnoha příznaků deprese.

Suma a deprese mají hodně společného, ​​ ale jsou také zcela odlišné.

Jsou často zmateni. Někdy to může způsobit nesprávný výklad nebo vytvořit nedorozumění.

Zde se dozvídáme, jak správně používat a porozumět těmto dvěma výrazům.

1. Deprese je psychická porucha

rozdíl mezi smutku a deprese je, že deprese je duševní porucha, zatímco smutek - je emoce způsobené nedávnou situaci.

Samozřejmě, deprese zahrnuje součet spolu s několika dalšími příznaky, mezi něž patří apatie, stres, úzkost a pocit beznaděje. Suma je stav, který se dříve nebo později skončí. Deprese je trvalejší stav, který může ustoupit chronickému stavu nemoci. Psychologové se domnívají, že pro to, aby byla osoba diagnostikována depresí, měly by symptomy trvat alespoň 6 měsíců.

2. Součet - průchodný duševní stav

Jak jsme již řekli, sumy jsou měnícím se stavem, i když trvají déle, než se očekávalo.

Na rozdíl od deprese je to normální a přirozená psychologická reakce a není duševní nemoc. Jednoduše řečeno, v obtížných situacích nebo když nás někdo ubližuje, vzniká tato emoce a je to nevyhnutelné.

proto

nemusíte mít velké starosti kvůli součtem

. Je to normální pocit, když ztratíme někoho blíž, když přerušíme vztah s partnerem nebo opustíme náš domov.To znamená, že pro nás bylo něco důležitého ukončeno nebo změněno, ale nakonec zmizí.3. Apatie a deprese

Apatie je nedostatek energie a nedostatek touhy udělat něco.

postihuje osoby, které jsou depresivní a neschopné plnit své každodenní povinnosti.

Například člověk v depresi nemůže vykonávat svou práci, protože není schopen vstát z postele ráno. To se nestane, když jsme smutní. Dokonce i když závrat visí nad našimi hlavami, můžeme plnit úkoly a každodenní povinnosti, i když s méně nadšením a nadšením.

Naše práce a závazek však nebudou dotčeny.

4. Pokud součet trvá příliš dlouho

Je pravda,

jeden může vést k jinému.

Pokud budeme smutní po dlouhou dobu, pak to může vést k depresi. Smutný člověk pláče, má nízké sebevědomí, cítí se zbytečné a beznadějné. Svět se stal šedým. Pokud se tyto pocity zachovají, může být výsledkem hluboká deprese. Proto psychologové raději počkat, než potvrdí diagnózu deprese. Je normální cítit množství během dne, dvou dnů nebo dokonce týdnů. Nicméně smutné po dobu dvou měsíců - špatná situace pro člověka.

Jak vidíte, existují určité rozdíly mezi smutkem a depresí, ačkoli jeden může být příznakem jiného.

Samozřejmě, je třeba mít na paměti, že i když součty nevyžadují léčbu,

deprese musí být účinně léčena.

S smutkem může být dostatečná podpora rodiny a změny životního prostředí. S depresí je situace odlišná. Bolest se radikálně liší od deprese. Možná zmatek vzniká slovy "depresivní", stejně jako rozsáhlým používáním slova "deprese".

V tomto případě slovo "depresivní" nemá nic společného s depresí.


Nesprávné používání výrazů nám může zpochybnit jejich význam.

Zmítli jste někdy depresi se smutkem?


9 Produktů, které způsobují špatné tělesné vůně

9 Produktů, které způsobují špatné tělesné vůně

ŠPatný tělesný zápach je častým akcím vašich potních žláz, kůže, stejně jako bakteriální aktivity. Tento proces zpravidla způsobuje hormonální nebo metabolické poruchy, ačkoli to může být také způsobeno určitými typy onemocnění nebo konzumace určitých léků. Ačkoli mnozí lidé si myslí, že pot je hlavní příčinou špatného tělesného zápachu, je pravda, že mnoho bakterií, špíny a kombinace některých potravin ve vaší stravě to může způsobit.

(Zajímavosti)

žIvotního prostředí využití

žIvotního prostředí využití

Metody Ekologické čištění se stává nutností pro zdravé domy. Chemické látky, které obsahuje většina komerčních produktů, které jsou škodlivé pro životní prostředí a zdraví plic a kůže. Zatímco výrobci chtějí, abychom věřili, že nabízejí ty nejlepší možnosti, je známo, že nadměrné užívání těchto léků může vést k negativním důsledkům.

(Zajímavosti)