Návyky, které mohou poškozovat ledviny


Návyky, které mohou poškozovat ledviny

užitečné návyky ledviny - životně důležitých orgánů v našem těle. Jepodivný a komplexní mechanismus čištění. Musíte se o ně starat a udržet je zdravá, takže je důležité vědět, co jim může poškodit. Zjistěte návyky, které poškozují ledvinyv tomto článku!

1. Pite trochu vody

Samozřejmě o tom víte. Ale zeptejte se sami sebe otázku: Kolik sklenic vodyobvykle pijete denně? Měli byste mít na paměti, že pokud hydratují vaše ledviny správně, může to vést k problémům s ledvinami v dlouhodobém horizontu. Jejich hlavní funkcí je požití metabolického odpadu, čímž se vyrovnávají červené krvinky v těle. Pokud nepijete dost vody, proudy v ledvinách jsou sníženy a toxiny se hromadí v krvi.

Můžete se tomu vyhnout, jen napít až dva litry vody. Pokud zjistíte, že je obtížné, a uvidíte, že vám nemohou pít doporučené množství, přidat nějaké citron do vody. Bude to mnohem chutnější. 2. Uzavření

moč všichni jsme to nejméně jednou, decentní jeho nutkání jít na toaletu jen proto, že byli zaneprázdněni. Ale jak dlouho jste zadržel vaši touhu, když vaše tělo dává signál? Hodiny, dva? Měli byste vědět, že když je močový měchýř plný moči po delší dobu, může dojít k potížím v močovém traktu, jako je hypertrofie, hydronefrózu (zvýšený tlak moči v ledvinách), nebo jinými chorobami, které byste mohli snadno vyhnout. Takže stojí za to pamatovat. 3. Podvýživa

3.1 Spotřeba příliš

sodný hlavním zdrojem sodíku, jak víte, je sůl. Ale proč je tak škodlivá? Sodík dělá vaše ledviny pracovat. Měli by je přidělit a příliš mnoho sodíku může způsobit různé problémy. Takže musíte snížit - nebo dokonce eliminovat - sůl z vašich pokrmů.

3,2 Příliš mnoho živočišná bílkovina

živočišné bílkoviny - je do ledvin, jakož i jakékoliv jiné potraviny s vysokým obsahem tuku velmi škodlivé. Ahoj dělá jejich funkce těžší, zabraňující filtraci krve. Pokuste se omezit nebo nahradit živočišné bílkoviny, pokud je to možné, rostlinnými bílkovinami. 3.3

limonády sycených nealkoholických nápojů-velmi škodlivé pro zdraví ledvin a, bohužel, to spotřebuje většina lidí, zejména mladých lidí. Proto je doporučujeme, abyste je omezili na dietu nebo se jednoduše vyhýbali takovým nápojům. Z dlouhodobého hlediska vedou k chronické renální insuficienci nebo kamenům.

3.4 Vyvarujte se tabáku a alkoholu

Alkohola tabák - je přebytek toxinů ve vašem těle. Jedná se o nebezpečné látky, které způsobují, že vaše ledviny jsou nemocné a zabraňují jejich práci. Vyhněte se jim, pokud je můžete vyhnout, zejména pokud trpíte hypertenzí nebo cukrovkou. 3.5

Vyhněte geneticky modifikované potraviny

To vše v průběhu, ale někdy nevíte, původ všeho, co jíte: transgenní kukuřice, ovoce a zelenina jsou vytvořeny v laboratoři padělané masné výrobky, potraviny, která byla geneticky změněn tak, tak, aby zvířata rostou rychleji ... To je strašné faktory, které někdy nevím, ale jsou k ledvinám velmi škodlivé. Vždy se snažte kupovat biopotraviny, přírodní a zdravé potraviny, potraviny, původ, které znáte, a oni vám neublíží.

4. Vysoký krevní tlak

Hypertenze způsobuje velmi viditelné poškození funkce ledvin. Krev teče přes ně nějakým způsobem filtrovat toxiny nejsou v pořádku a krůček po krůčku, které atrofii postupně, až se stane natolik závažné ledviny. Není těžké kontrolovat svůj krevní tlak, aby byl pod kontrolou. Váš lékař by měl být vědom těchto měření. 5. Užívání drog

Musíte kontrolovat užívání drog jak je to možné, protože to jsou prvky, které vážně poškozují ledviny. Zhoršují jejich fungování a způsobují dlouhodobé negativní důsledky. To je složitá otázka, protože je zřejmé, že když vezmeme drogy, není to pro zábavu, ale protože je třeba, ale tam je vždy druhy léků, které jsou méně agresivní na své ledviny, takže mají řídit svým lékařem.

6. Sedavý životní styl

Kolik hodin sedíte den? Musíte to mít na paměti. sedavý způsob života ovlivňuje nejen své zdraví, ale také na vaše ledviny a mnoho dalších základních funkcí, které bez vašeho vědomí, můžete vést k onemocnění. Nedostatečná fyzická aktivita způsobuje mnoho problémů s ledvinami, které můžete vyřešit kvůli trochu větší aktivitě. Projděte si projížďku nebo jízdu na kole. Přemýšlejte o tom. Samozřejmě vám bude mnohem jednodušší sportovat s přítelem nebo příbuzným. Vaše ledviny ocení a nezapomeňte vzít láhev vody.

* Zkuste zlepšit svůj životní styl a stravovací návyky co nejdříve. Malé změny v jídelníčku může udělat hodně pro své zdraví a zdraví svých ledvin, pít vodu, vyvarovat sůl a potraviny s vysokým obsahem tuku a cukru ... A především, poraďte se s lékařem projít ledviny.


Nevím, co mám dělat se svým životem: 5 strategií, jak najít cestu

Nevím, co mám dělat se svým životem: 5 strategií, jak najít cestu

V životě existují určité okamžiky, když se snažíte najít cestu. Může se jednat o kariéru, což není jisté, strach z neúspěchu najít jinou práci, neomezený počet jiných situacích, kdy tlak na životní prostředí a dělá si myslíte. Když k tomu dojde, musíte okamžitě zmínit pět strategií, které vám pomohou najít cestu.

(Užitečné návyky)

6 Druhů vyhřívaných produktů, které mohou otrávit! Užitečné návyky

6 Druhů vyhřívaných produktů, které mohou otrávit! Užitečné návyky

Ohřívání jídel - velmi zvykem u mnoha lidí, kteří mají rádi jíst pozdě nebo nechtějí zahodit to, co je nejedl najednou. Tato praxe jídlo po celém světě, ale v poslední době zjistili, že některých případech to může být škodlivé pro lidské zdraví. Informace o Evropská rada pro výživu varoval, že vyhřívaný jídlo připravené z nedodržení požadovaných podmínek, může nést vážné riziko pro zdraví.

(Užitečné návyky)