Návyky, které poškozují střevní zvyky


Návyky, které poškozují střevní zvyky

Užitečné zánět, plyny, nitrobřišního tlaku ... Střevo má důležitou funkci v těle, a samozřejmě v jistém smyslu to je také spojena s úzkostí a stresu. Mnoho faktorů ovlivňuje jejich zdraví, problémy mohou někdy způsobit syndrom dráždivého střeva. Co mám dělat? Jaké zvyky, které poškozují střeva, musíte vědět?

 1. Vysoké úrovně stresu

  Měl byste to řešit velmi vážně. Rytmus života, spěch, úzkost, úzkost, stres přímo ovlivňují zdraví vašeho žaludku a střev. Podle některých teorií jsou "druhým mozkem". Ve skutečnosti jsou syntetizovány neurotransmitery, takže je životně důležité, aby váš život byl vyrovnaný a klidný.Podle odborníků může stav zvýšené úzkosti způsobit syndrom dráždivého střeva. Proto byste měli pamatovat na následující důsledky:

  • Změny v autonomním nervovém systému. ovlivňuje správný pohyb střev, urychluje nebo snižuje rytmus.
  • Změny v endokrinním systému. To vede ke zvýšení produkce hormonů spojených se stresem, jako je adrenalin a kortizol, což způsobuje problémy s trávením jídla.
  • Nadměrný příjem jídla.Velmi známý je zvyk lidí, kteří hodně jíst, aby zmírnili nervové vzrušení a uklidnili se. Výsledkem je, že jídlo je tráveno pro trávení, kterým se střevo nedokáže rychle vypořádat. To způsobuje problémy s trávením a absorpcí potravin.

  Pamatujte, že váš normální způsob života a vaše emoce přímo ovlivňují vaše tělo, zejména střeva. Projděte uvolněnější a pomalejší životní styl, vychutnejte si klidný život a blízkost okolí.

 2. Nevhodná a nesprávná strava

  2,1 Vyhněte smažený a zpracované potraviny, rychlé občerstvení a potraviny s vysokým obsahem tuku

  Hamburgery, hranolky, smažené kuře s příliš mnoho ropy, pizza, cibulové kroužky ... Všichni víme, co fast food , ale často jej konzumujeme kvůli nedostatku času nebo prostě proto, že se nám to líbí. Ale kolikrát se vám to stalo, že jakmile jste se strávili, jak jste se cítila bolest žaludku? V těchto výrobcích je téměř žádná rozpustná vláknina. Také, když ji konzumovat v přebytku, stimulují trávicí trakt a může způsobit průjem a zácpa. Tipy

  • : Použití trouby vaření, protože, jak budete potřebovat méně ropy. Když se například vaření zeleniny, vařit pro pár. Pokud jde o olej, nejužitečnější olej, který může být spotřebován, je olivový olej. 2.2

  vyhnout červeného masa Proč by se měly vyhnout červeného masa? Hlavně proto, že je těžko stravitelné, má vysoký obsah tuku, a často nevědí, jeho původ. Velmi často geneticky modifikovat zvířata tak, že rostou rychleji, takže je plná toxinů masa, které se obecně nedoporučuje pro lidskou spotřebu.

  • Tip: nejvíce doporučují maso - na libové maso, jako je kuřecí nebo krůtí maso. Když si ji koupíte, učit se jeho původ a místo chovných zvířat. Při vaření, vyhnout se smažení. To je nejlepší použít jednoduché recepty na grilu nebo v troubě. 2,3

  vyhnout mléčné výrobky Mléčné výrobky také způsobit syndromu dráždivého tračníku. Obecně platí, že velký počet mléčných výrobků zhoršuje zdraví, nejsou snadno stravitelné a nemá žádné vlákno. Oni také obsahují tuk a laktózu, které způsobují vážné zažívací potíže, které mohou způsobit průjem a zácpa. To je nejlepší, aby se zabránilo tolik mléčné výrobky.

  • Tip: jen nahradit kravské mléko s přírodními a užitečných náhražek, jako jsou ovesné mléko, rýžové mléko, mandlové mléko, ořech mléko nebo dokonce pistácie mléka. Jsou snadno nalézt v supermarketech, a dokonce můžete vařit sami. Je to opravdu stojí za to vyzkoušet. Užívání drog
 3. Existuje mnoho studií, které ukazují, že různé střevní zdravotní problémy, jako je syndrom dráždivého tračníku spojené s užíváním antibiotik. Navíc, mnoho lidí má nemoc objevila ihned po závažné infekce. Časté užívání těchto drog přímo k poškození střeva.

  Zajímá vás, proč? Antibiotika nerozlišují mezi dobrými a špatnými bakteriemi. Jejich funkce v podstatě je, aby se zbavili všech mikroorganismů, které se vyskytují na jejich cestě, protože způsobit vážné narušení střevní flóry.

  Buďte opatrní, protože to samé se může stát s jinými léky, jako jsou ty, které používáte pro zácpa nebo průjem. V těchto případech je vždy lepší uchýlit se k fyzikálním způsobem než léčiv. V každém případě, jen v případěvždy před volbouporadit s lékařem, a řekne vám o nežádoucích účincích léků, které užíváte.


5 Tipů pro zklidnění mysli a vidět svět v pozitivním světle

5 Tipů pro zklidnění mysli a vidět svět v pozitivním světle

Užitečné návyky Někdy můžete mít tolik potíže vám obtížné, aby se zabránilo negativní myšlenky, které táhnou dolů. Stres v práci, domácí krize a finanční ztráty jsou některé z faktorů, které vás mohou psychologicky ovlivnit, případně tlačit na depresi. Nejhorší ze všech je, že jste často příliš soustředěný na každodenní rutinu a nemáte čas uklidnit svou mysl, zaměřit se na sebe a zvýraznit své vlastní emoce.

(Užitečné návyky)

11 Cvičení pomoci zbavit bolesti v ramenou

11 Cvičení pomoci zbavit bolesti v ramenou

Užitečné návyky hodně času u počítače, spaní na boku nebo zvedat závaží - to způsobí bolest v ramenou. Tato bolest se může dokonce rozšířit na krk a záda. Kromě použití tepla a ledu pro snížení zánětu doporučujeme tyto účinné cviky. Cvičení pro protahování ramen Denní cvičení jsou důležitá pro zmírnění bolesti ramen a zvýšení flexibility.

(Užitečné návyky)