„Golden mléko“ - nápoj, který změní životy


„Golden mléko“ - nápoj, který změní životy

přírodních produktů hlavní složkoumléko je zlatým kurkuma - koření, známá po celém světě díky mnoha zdravotních výhod. Recepty tohoto mocného nápoje se mohou lišit, ale pasta z kurkuma zůstává nezměněnou složkou.

Může být vařený s kravského mléka nebo rostlinného mléka, vše závisí na vaší chuti. Nejdůležitější je, že zlaté mléko je velmi užitečné a má nespočetné výhody pro celé tělo.

Jaké jsou užitečné vlastnosti zlatého mléka?

aktivní složka zlatého mléka - kurkuma. Bohatá v živinách, má řadu výhodných vlastností. Tento koření obsahuje kurkumin, polyfenol s více než 150 terapeutickými vlastnostmi. Je to také skvělý antioxidant, protizánětlivý a lék proti rakovině.

Účinek kurkuminu je podobný kortizonu, ale jeho plus je nepřítomnost vedlejších účinků.

Turmeric je také známý jako přírodní antibiotikum, které zabraňuje infekcím, zlepšuje cirkulaci a rozmrazuje hlen. Doporučuje se zejména u pacientů s chronickým nachlazením, zácpou, únavou atd.

Tento nápoj pomáhá překonat choroby a další problémy spojené s artritidou a osteoartritidou a zmírňuje bolesti kloubů a svalů. Působí jako analgetikum, takže zmírňuje bolesti hlavy a další stresové nemoci.

Spotřeba zlatého mléka může dokonce zabránit nástupu Alzheimerovy choroby a výskytu jejích příznaků. Kromě toho je nápojem prevence kognitivních poruch, která se často objevuje s věkem.

Další užitečné vlastnosti, které byste neměli zapomenout

 • Zlaté mléko působí jako antioxidant, antiseptikum a analgetikum.
 • Posiluje imunitní systém a zabraňuje vzniku onemocnění.
 • Přírodní léky proti rakovině.
 • Pomáhá regulovat hladinu cholesterolu a zabraňuje zablokování tepen.
 • Velmi prospěšné pro zdraví trávicího systému.
 • Pomáhá očistit játra a odstranit toxiny z ní.
 • Reguluje metabolismus a přispívá k úbytku hmotnosti.
 • Může snížit krevní tlak.
 • Perfektně pracuje pro mozek a zlepšuje paměť.
 • Pomáhá očistit kůži. Pomáhá s neurologickými poruchami.
 • Snižuje hladiny triglyceridů.
 • na tento recept také užitečné vlastnosti

pepř, který obsahuje účinnou látku známou jako piperin, což zlepšuje asimilaci dalších aktivních složek, a to zejména kurkumin z kurkumy.Zlaté mléko je skvělý pomocník při péči o sebe, protože uvolňuje, dává vám sílu a zabraňuje předčasnému stárnutí.

doporučuje především nápoj pro krásu vlasů, protože zabraňuje funkce proti pádu , zápasí s lupů a zmírňuje podráždění pokožky hlavy. Kromě všech výše uvedených skutečností může být zlaté mléko opétáno v noci, aby se uklidnil spánek.

Jak vařit zlaté mléko?

Proces vaření zlatého mléka se skládá ze dvou kroků. V důsledku toho získáte lahodný nápoj s mnoha přínosy pro zdraví.

Krok 1. Připraví se pasta z kurkuma

Ingredience 1/4 šálku práškové kurkuma (30 g)

 • 1/2 lžičky mletého pepře (2,5 g)
 • 1/2 šálku filtrované vody (125 ml)
 • obsluze

Přidejte všechny přísady do malé pánve a pomalu se zahřejte a důkladně promíchejte, dokud nejsou smíchány. Často se mísí a vytvoří hustou pastu. Pak necháme směs vychladnout, nalijeme do skleněné nádoby a uchováváme v chladničce.

Krok 2. Připravte zlaté mléko

Ingredience

1 šálek mandlového mléka (250 ml). Můžete také použít sójové boby nebo kokosové ořechy. Kravské mléko je vhodné pouze tehdy, pokud nemáte netoleranci laktózy.

 • 1 čajová lžička kokosového oleje (5 ml)
 • 1/4 lžička kurkuma pasty (1,25 g) z medu

obsluze přidat všechny složky kromě medu v hrnci. Nezahřívejte při průměrném teple, neustále míchejte, dokud se nerozmíchají. Když je směs mírně ochlazena, přidejte med (na chuť) a vychutnejte si tento lahodný nápoj.


Semena jsou bohaté na vápník

Semena jsou bohaté na vápník

Jsme zvyklí věřit, že mléčné výrobky jsou snad jediným zdrojem vápníku. Ale co se vlastně děje s vápníkem z mléka? Výživáři říkají, že v mléčných výrobcích není dostatek hořčíku, takže vápník je s kostí špatně stagnuje. Je také třeba připomenout, že mnoho lidí trpí netolerancí vůči laktóze, protože tento živočišný enzym není vždy dobře zpracován tělem.

(Lidových opravné)

Jak léčit zarůstání nehtů

Jak léčit zarůstání nehtů

Natural znamená „zarostlý nehet“ - nejčastější termín používaný k označení stavu nehty, známý jako onihokriptoz. Tento problém je obvykle velmi bolestivý a spíše nepříjemný. Nejčastěji se vyskytuje na špičce, způsobuje otok a ve většině případů i infekci. Je velmi důležité správně léčit prsty nehtů, aby se nestaly závažnějším problémem.

(Lidových opravné)