Snížit hladinu cholesterolu s mandlemi


Snížit hladinu cholesterolu s mandlemi

Chtěli byste udržovat zdravou hladinu cholesterolu v těle? Pokud ano, mandle mohou být pro vás skvělé řešení. Podle výzkumu, zdravá výživa, která zahrnuje mandle, významně snižuje hladinu lipoproteinů s nízkou hustotou (která nese škodlivý cholesterol).

Přidání mandlí může také chránit vás před rozvojem cukrovky, kardiovaskulárních chorob, rakoviny a dokonce i nadváhy a obezity. Přečtěte si a dozvíte se o vlastnostech mandlí, které pomáhají snižovat hladinu cholesterolu.

Vyšetřování vlastností mandlí

Několik studií bylo provedeno o vlastnostech mandlí, které pomáhají snížit hladinu cholesterolu v těle. Výsledky se zdají být vysoce důvěryhodné.Mnoho lidí se zúčastnilo těchto studií: zvýšený cholesterol, normální cholesterol, cukrovka a obezita.

Podle výsledků studie by pacienti, kteří jedli mandle, mohli vysledovatpokles hladiny škodlivého cholesterolu asi o 10%.Neexistovalo riziko prospěšného cholesterolu, také známého jako lipoprotein s vysokou hustotou (HDL). Podle studií stačí jíst mandle bez jakýchkoli změn ve vaší stravě. Nicméně, pokud snížíte spotřebu živočišných tuků a jiných potravin bohatých na cholesterol, určitě to pomůže ještě snížit hladinu škodlivého cholesterolu.

Takže ... kolik mandlí mám jíst?

Chcete-li snížit hladinu škodlivého cholesterolu o 10%, musíte se pokusit jíst nejméně 73 gramů mandlí za den. Je to asi půl šálku mandlí a 400 kalorií v nejlepších oříšcích. studie určit požadovanou dávku mandlí, zjistili, že použití1/4 šálku mandlí pokles cholesterolu o 5% až 10% poskytne půl šálku mandlí denně. Až dosud nebyly provedeny studie, které by určily změny hladin cholesterolu, pokud budete jíst mandle denně. Vzhledem k tomu, že mandl je vysoce kalorický výrobek, není to zcela doporučeno.

Mandle mají vlastnosti, které snižují hladinu cholesterolu

Podle Mayo Clinic, mandle patří mezi top 5 produktů, které nejlépe snižují hladinu cholesterolu. Mandle jsou bohaté na mononenasycené tuky, které mají pozitivní vliv na zdraví. Je také bohatý na vitamín E, který je skvělým zdrojem antioxidantů. Antioxidanty pomáhají předcházet poškození volných radikálů a snižují riziko vzniku srdečních onemocnění. Mandle mají také vysoké množství hořčíku, což zlepšuje krevní oběh. Kontraindikace

Navzdory skutečnosti, že mandle obsahuje užitečné typ tuků (polynenasycené a mononenasycené), výrobky s vysokým obsahem tuku a také vysoký obsah kalorií, což je důvod, proč mohou způsobit obezitu. Podle Mayo Clinic, aby se mandle stala zdravotním přínosem, měla by být považována za opatření (1/4 nebo 1/2 šálku denně, jak již bylo řečeno). Pokud nahradíte malé občerstvení, které obsahují hodně škodlivého cholesterolu (jako hranolky nebo slané krekry) s mandlemi nebo jiným sušeným ovocem, bude vaše strava mnohem zdravější.


Přírodní alternativy k omeprazolu: 6 možností

Přírodní alternativy k omeprazolu: 6 možností

Alternativy k omeprazolu jsou další způsoby, jak vyléčit problémy s žaludkem . Obvykle jsou tyto poruchy spojené s vysokou kyselostí, zejména s gastritidou nebo žaludečními vředy. Parietální buňky v podstatě vylučují kyselinu přes tzv. "Protonové pumpy". Alternativy k omeprazolu mohou snížit aktivitu těchto buněk , čímž se sníží produkce žaludeční kyseliny o 95%.

(Lidových opravné)

Treat zánět vedlejších nosních dutin s těmito dvěma složkami

Treat zánět vedlejších nosních dutin s těmito dvěma složkami

Přírodní produkty vedlejších nosních dutin - dutina naplněná vzduchem kostí, které jsou uvnitř lidské lebky v blízkosti nosu. Jsou lůžka s buňkami, které produkují hlen, který hydratuje tuto oblast během lidského dýchání. Ale pokud máte bakteriální či virovou infekci, tato měkká tkáň je hořlavý a tam je nemoc známá jako zánět vedlejších nosních dutin.

(Lidových opravné)