Krevní sraženiny v průběhu menstruace


Krevní sraženiny v průběhu menstruace

Zajímavá fakta Ačkoliv přítomnost krevních sraženin během menstruace je standardem u většiny žen, to je to, co musíte dávat pozor, aby zjistil, jestli to je spojeno s žádnými jinými příznaky.

Nikdy neponáhlejte navštívit gynekologa. Odborníci však říkají, každé tělo je jedinečný a každá žena bude ve svém vlastním menstruace, takže přítomnost krevních sraženin není nutně tak, protože je třeba se obávat.

Dáme vám všechny podrobnosti níže.

Jaké jsou krevní sraženiny, které se objevují během menstruace?

Abychom lépe pochopili příčinu vzniku krevních sraženin, které můžete vidět čas od času během menstruace, věnovat pozornost následující skutečnosti:

 • stěny dělohy, obvykle postupně mění připravit tělo na případné těhotenství. Jsou tlustší a naplněné novými látkami, takže pokud otěhotníte, mohou ovoce podporovat.

 • Pokud není těhotenství, další vrstvy jsou vytvořeny podél sliznice dělohy se postupně uvolní, což způsobí menstruace sám.
 • Když trpíte většinou ranami, vaše krev má tendenci se kroutit. To je přirozená ochrana vašeho těla, aby vás neztratila příliš mnoho krve. Nicméně, během menstruace, krev by měla proudit volněji, aby se dostala ven z těla.
 • Proto vaše děloha produkuje antikoagulant. Pokud je vaše menstruace je velmi silná, „přirozenou koagulační“ končí a budete obvykle všimnout některých krevních sraženin.
 • Obvykle jsou tyto krevní sraženiny v rozmezí velikosti od 5 mm do 2 cm, a které se často vyskytují u žen, které mají velmi silnou období. U žen s mírnější menstruací se tyto příznaky nikdy neobjeví.
 • Dalším bodem, který by měl mít na paměti - je to, že sraženiny často dochází během spánku, někdy působit hustší a někdy děsivé hmotu.

Co musíte pamatovat na koagulaci během menstruace

1. Nedostatek železa

Nedostatek železa může být někdy pro ženy vážnou bolestí hlavy.

 • charakteristická silná menstruace je ztráta velkého množství tohoto nerostu, ale další aspekt této - je, že čím menší železo máte ve svém těle, tím těžší je pro dělohy produkovat tento „přirozený antikoagulační“, což znamená, že může anémie způsobit tvorbu více krevních sraženin.
 • Proto byste měli pravidelně sledovat hladiny železa a užívat přípravek, pokud je to doporučeno lékařem.

Discover 9 možných produktů pro boj proti únavě a bolesti hlavy 2. Malý

hormonální nerovnováha Je běžné, že u dospívajících dívek a žen krátce po porodu - máte problémy s krevními sraženinami.

To je způsobeno malou nerovnováhou mezi estrogenem a progesteronem, což se může objevit i těsně před menopauzou.

3. Potrat

To je něco, co je důležité zvážit. Pokud se snažíte otěhotnět a zjistíte, že se objeví nažloutlá nebo šedivá sraženina, může to být bohužel potrat.

Neváhejte kontaktovat lékaře nebo gynekologa.

4. Endometrióza

Endometrióza je tiché onemocnění, které trpí miliony žen. Mějte na paměti, že pokud je vaše menstruace extrémně bolestivá a vyčerpávající, je možné, že také trpíte tímto onemocněním.

 • Endometrióza postihuje reprodukční orgány žen a je charakterizována tvorbou hustého poškození kolem dělohy a dalších sousedních orgánů. To vše způsobuje bolest, která je častější během menstruace a také je možné pozorovat velké množství krevních sraženin.

5. Gynekologické onemocnění

Jak jsme již poznamenali na začátku, přítomnost krevních sraženin se často vyskytuje u mnoha žen. Pokud je však vaše menstruace bolestivá, měli byste o tom vždy diskutovat s vaším gynekologem.

 • zánětlivé onemocnění, například, jsou obvykle spojeny s bolestí břicha hluboko v pánevní oblasti a také spojené s přítomností krevních sraženin během menstruace.
 • Tento typ onemocnění způsobený typem bakterií vede k infekci, která se šíří od děložního čípku k děloze, vajíčkům nebo vaječníkům.
 • Je to bolestivé a je jedním z nejčastějších gynekologických onemocnění, takže je velmi důležité, pokud máte pochybnosti nebo nepohodlí konzultovat s odborníkem.

  Zjistěte také, co způsobuje bolest na levé straně?

Je také známo, že přítomnost fibrózních nádorů nebo cyst je také spojena s koagulací během menstruace. Takže i když je sklopení normální, nebude nikdy bolet, aby se o tom při výroční kontrole zmínil.


7 Výrobků, které pomáhají kontrolovat hypertenzi

7 Výrobků, které pomáhají kontrolovat hypertenzi

Hypertenze je chronická porucha, která ovlivňuje kardiovaskulární systém, , který způsobuje zvýšení krevního tlaku. Pokud máte vysoký krevní tlak, to znamená, že překračuje normu, významně zvyšuje riziko: poškození tepen; mrtvice; jiné srdeční onemocnění, které mohou smrtelně skončit. Hypertenze je, když je krevní tlak 140/90 nebo vyšší.

(Zajímavosti)

Kdo by neměl pít kravské mléko

Kdo by neměl pít kravské mléko

Dozvíte zajímavé informace o tom, proč bychom neměli pít kravské mléko, i když to je jeden z nejpopulárnějších a nejvíce konzumovaných potravin ve světě. Ve skutečnosti stovky let to bylo považováno za základ jídelníčku každého jedince. Takže tento výrobek obsahuje některé důležité živiny potřebné v těle, zejména vápníku.

(Zajímavosti)