Zánět jater, symptomy a správné stravovací návyky


Zánět jater, symptomy a správné stravovací návyky

Užitečné zánět jater - porucha, která se často vyskytuje dnes v oblasti medicíny známé jako hepatomegalie. Toto onemocnění je charakterizováno zvýšením velikosti tohoto důležitého orgánu.

Taková nemoc může způsobit bolest. Játra člověka vyžadují léčbu, kterou by měl váš lékař individuálně zvážit.Existují časté příznaky, které mohou být stanoveny zánět jater? Může doplnit speciální léčbu léčbu doporučenou lékařem?

Játra - je nejdůležitějším orgánem, který chrání lidské tělo před škodlivými účinky, které přicházejí z okolního prostředí. Zánět jater doprovázena patologickými změnami v jeho struktuře a provozu. Chcete-li vědět více o tom, rozhodli jsme se dnes mluvit o zánět jater, symptomy, úprava a rozvod. Přečtěte si. Příznaky zánětu jater

Víte, kde játra? Najít jater jednoduchý: pod membránou v břišní části na pravé straně.

Nicméně, aby byl přesný, je potřeba tolik místa v těle, který je spravedlivý poznamenat, že na pravé straně těla je velká část těla (vpravo laloku). Levá strana je mnohem menší než pravá a je vlevo. Spodní hranice těla pokryté hran a horní hrany - v souladu s prsy.

Pokud vaše játra fungují normálně a co do velikosti se nezvyšuje, pravděpodobně nevšiml ho, klepnutím prsty pod hrudníku. Ale pokud si zhluboka se nadechnout, může být schopen naschupaty okraj jater.

Obvykle se během lékařského vyšetření, lékař okamžitě vidí přítomnost zánětu jater. Pokud tomu tak není, je spodní okraj jater je na okraji dolního pravého okraje.

Ale bez pomoci lékaře lze určit, pokud máte zánět jater? Jaké jsou příznaky, které vznikají v každodenním životě? Většina problémy s játry v rané fázi onemocnění nemá žádné příznaky, což je důvod, proč lidé nevnímají zánět v těle.

Zánět jater vám umožňuje podezření na určité příznaky. V případě akutní formu, bude zobrazen:

 • celkovému zhoršení, slabost
  • nárůst teploty žloutenka (zežloutnutí kůže a očního bělma)
  • nevolnost, zvracení
  • možné nepohodlí nebo bolest v pravém horním kvadrantu zvýšením kapsle jater a roztahování jeho
   • tmavé zbarvení moči výkalů

   1. Je-li bolest je zánět jater , je člověk rušen hlubokou a hluchou bolesti. Zpočátku je malý, ale nakonec se zvětšuje a nakonec se stává stále intenzivnější. Začne vás obtěžovat na pravé straně, takže nezapomeňte se vždy dávat pozor na pravé horní části břicha.

   Bolest může dosáhnout dolní části zad, ale stále vpravo. Můžete si všimnout silné bolesti, která se časem stává jen důvěrnější. Pokud užívání drog pro úlevu od bolesti, bolest jen na chvíli zmizí a přichází zpět.

   2. nevolnost a malátnost

   zánět jater často doprovázené ztrátou chuti k jídlu. Potraviny s vysokým obsahem tuku jsou obtížně strávitelné. Po jídle se zvyšuje slabost a můžete se cítit závratě a nevolnost.

   Doktoři říkají, že únava a slabost jsou nejvíce znepokojeni pacientů v dopoledních hodinách. Skutečnost, že játra, stejně jako celý lymfatický systém plní důležité funkce čištění těla v noci.

   Po játra zánět, to nemůže zvládnout tento úkol správně, že nemůže vykonávat svou požadovanou funkci, a to je důvod, proč tam je nepříjemné pocity v dopoledních hodinách.

   3. Teplota

   I mírné zvýšení teploty by vás mělo varovat. Je to znamení, že máte nějakou infekci nebo jiné změny v těle, což je signálem, že budete potřebovat lékařskou péči. Nezapomeňte, že zvýšená teplota je přirozenou ochrannou reakcí těla.

   Při zánět jater by se měl poradit s lékařem určit příčinu onemocnění.

   4. žloutenka žloutenka - zežloutnutí kůže a sliznice očí očního bělma. Jedná se o jeden z nejzřetelnějších příznaků onemocnění jater.

   Proč je žlutá?

   žloutenka - příznak různých onemocnění krve nebo jater spojeného s přebytkem žlučových barviv v krvi bilirubinu.

   Bilirubin je produkován rozpadem hemoglobinu - výměny produktu. Není filtrován ledvinami a vylučován játry, protože spolu s výkaly.

   Při různých onemocněních, zejména hepatitidě, játra nefungují v plné síle - a tělo hledá jiné způsoby, jak se zbavit bilirubinu. Část prochází ledvinami, což z nich činí vysokou zátěž a při prodlouženém průběhu může vést k onemocnění ledvin, částečně - kůží, což způsobuje jeho žloutnutí.

   5. Porušení ve výkonech

   Nejspíš není to nejpříjemnější lekce - zvážení výsledků kampaně na toaletu. Ale mluvit vážně, taková pozornost nebude nadbytečná. Vzhledem k barvě a konzistenci moči a výkalů se můžete hodně naučit o svém zdraví.

   Pokud náhle zjistíte, že výkaly mají světlejší barvu než obvykle, měli byste se obrátit na svého lékaře. Může být kvůli onemocnění, které mohou diagnostikovat pouze oni. Může se jednat o to, že zánět jater je v tomto případě způsoben virem nebo hepatitidou. Přesnou diagnózu může dát pouze lékař.

   Dieta při léčbě zánětu jater

   • Režim je extrémně důležitý pro pacienty s hepatitidou, kde hra s výživou hraje jednu z hlavních rolí, zejména v akutních podmínkách.
   • Lidé, kteří mají takovou diagnózu doporučuje jístv malých porcích, 4-5 krát denně. Jídlo by nemělo být příliš chladné nebo horké.
   • Samozřejmě je nutné vyloučit ze stravy alkoholické nápoje jakékoliv síly, stejně jako smažené, nadměrně kořeněné, mastné potraviny. Nejlepší způsob je vaření nádobí, stejně jako vaření a pečení. Nedoporučuje se používat nasycené vývary, džusy, marinády, kávu, sycené nápoje, čokoládu, sódu na pečení. V případě, že se manifestuje chronická forma hepatitidy, je lepší držet dietu neustále, to znamená, že je to způsob života.
   • Lžíce olivového oleje s malým množstvím citronové šťávy ráno bude velmi chránit a obnovit tento důležitý orgán. Používejte je denně a postupně si uvědomujete zlepšení pohody.
   • Artičok vývar s citrónovou šťávou - dokonalý lék na denní příjem. Obalte dva artyčoky. Pak přidáme citronovou šťávu do této odvaru. K dispozici bude asi tři nebo čtyři sklenice odvaru, které budou po celý den pít.
   • třtinový salát s mrkví. Tento užitečný salát je lahodný a přirozený koktejl s vitamíny a minerály, které jsou skvělé při léčbě zanícených jater.
   • Infuze a čaje každý den: chcete vědět, které bylinky jsou nejvhodnější pro léčbu zánětu jater? V tomto případě jsou nejúčinnějšími byliny rebarbora a pampeliška. Během snídaně a po obědě se doporučuje podávat infuze těchto bylin denně. Pívejte pomalu. Můžete přidat přírodní sladidlo, například med. Rostropuschy spotty je možné zakoupit v lékárně nebo v obchodech s homeopatií, prodává se ve formě pilulek nebo sušených bylin. Je to skvělý přírodní prostředek pro léčbu zánětu jater.

   Po tom všem, co se v tomto článku říká, rádi bychom ještě jednou zdůraznili: nikdy nepoužívejte samoléčbu, požádejte svého lékaře o nejmenší podezření na zdravotní potíže. Specialista vám poradí o správné léčbě a doprovodném stravování.


   Jak mít šťastný a zdravý menopauza

   Jak mít šťastný a zdravý menopauza

   Menopauza často je fenomén, který je špatně pochopen . Nakonec je o tom mnoho předsudků a někteří lidé si myslí, že je to konec rozkvětu života. Nicméně je docela možné mít šťastnou a zdravou menopauzu. Již v dospívání má tato rekonfigurace fyzické účinky a změny nálady , které nejsou vždy příjemné. Lidé však nyní vědí mnohem víc o menopauze, a teď je mnoho způsobů, jak ji ovládat a být šťastný a zdravý.

   (Užitečné návyky)

   7 Změn, které způsobují každodenní vycházky návyky

   7 Změn, které způsobují každodenní vycházky návyky

   Užitečné Walking - to je to, co děláme každý den se dostat z jednoho místa na druhé. Bohužel, až příliš často jsme se ani nedal dostatečnou pozornost tomu, jak užitečná je tato činnost je pro naše tělo. skutečnost, walking - je jedním z nejjednodušších a přitom nejúčinnější cvičení . Když budete chodit v těle aktivuje řadu chemických a fyzikálních procesů, které příznivě ovlivňují zdraví a lidské zdraví.

   (Užitečné návyky)