Zánět jater. Příčiny a příznaky


Zánět jater. Příčiny a příznaky

Zajímavá fakta Játra jsou orgán, který trpí nezdravým tučných jídel, špatné návyky, stres, potlačovaných emocí ze znečištění životního prostředí atd To se projevuje v těle kvůli problémům s viděním, vrána k nohám kolem očí, špatný krevní oběh, zažívací potíže, a Dalším rysem je sezónní únava.


Máte zánět jater? Pravděpodobně každý z nás ví, že játra jsou nejdůležitějším orgánem, který chrání organismus před škodlivými účinky, které přicházejí z prostředí. Jakýkoli zánět jater, jehož symptomy mohou být vyjádřeny a nezjistil, jsou doprovázeny různými patologickými změnami ve své práci a struktuře. V tomto článku se podíváme na nejčastější známky a příznaky tohoto onemocnění jater a co můžete udělat, aby se zabránilo a léčit, a cílem je, aby se zabránilo onemocnění a zlepšit kvalitu života.

problémy se zrakem Tradiční čínská medicína říká, že játra je přímo spojena s problémy se zrakem, jako jsou orgány těla podél stejných meridiánech jako jsou játra. Je zřejmé, že existují i ​​jiné faktory, jako je genetika, které mohou mít vliv na zdraví vašich očí, ale pokud trpíte poruchou zraku (např myopie, astigmatismu nebo presbyopie - stáří dalekozrakost, který je nevyhnutelný proces , spojené s přirozeným stárnutím oka), měli byste zkontrolovat lékaře oči, pokud jde o některé příznaky a příznaky, které budou popsány níže.

Nespavost od 1 do 3 hod

Každé tělo má čas, ve kterém je nejvíce aktivní, během níž se obnovuje přirozenou cestou obranyschopnost organismu. Játra jsou například nejaktivnější od 1 do 3 hodin v noci. Takže pokud se náhle v noci probudíte někde mezi prvním a třetím hodinou v noci, může to být první známka toho, že vaše játra nefunguje správně. Pokud si všimnete příznaky jako je snížená imunita, deprese, letargie, únava a nespavost, tmavé kruhy pod očima, matný zbarvení pokožky - to vše může znamenat ucpané játra. Proto je tak důležité vyčistit.

Ale mějte na paměti, pokud jste jedli večeři příliš těžké nebo příliš dost pozdě v noci, pak, samozřejmě, tento způsob stravování může mít také vliv na kvalitu spánku v noci.

Vějířky kolem očí

vrásek, které se objevují pod a kolem očí může být také příznakem špatné funkce jater, zvláště pokud se objeví vrásky kvůli problémům vidění. Pokud se nohy zjevují předčasně, v mladém věku je nutné věnovat větší pozornost, protože to může být známkou onemocnění jater. Pokud se chcete zbavit těchto otravných linií na obličeji, měli byste začít léčit zevnitř a řádně se starat o všechny vnitřní orgány.

Špatný krevní oběh

Budete překvapeni, když zjistíte, že krevní oběh a játra jsou úzce příbuzné. Játra jsou druhým důležitým post-srdcem, který filtruje a čistí krev, takže správná funkce jater je nezbytná pro dobrý krevní oběh. Takže pokud trpíte křečovými žilami nebo hemeroidy v mladém věku, měli byste nejen léčit tyto nemoci a zacházet s nimi na místě, je také nutné dodržovat správnou funkci jater.

jater Špatné trávení je součástí trávicího systému a je velmi důležitým orgánem pro trávení tuků, žluči, přes který produkuje a ukládá ve žlučníku. Pokud máte potíže s trávením tučných potravin, můžete pomoci játrům a zabránit jejich přetížení.

Chcete-li játra cítit dobře, je lepší konzumovat jídlo v menších porcích a častěji. Tento způsob stravování snižuje zatížení jater a umožňuje účinnější funkci. Posouzení stavu jater je prvním krokem ke kvalitní prevenci a léčbě chronického onemocnění jater, jakož i posílení a posilování imunity.

Pokud máte příležitost přidat do jídla trochu citronové šťávy, pomůže játr lépe trávit tuky.

Je třeba poznamenat, že častá zácpa je také důsledkem špatné funkce jater.

nepravidelná menstruace u žen

I když nepravidelná menstruace jako celek není neobvyklé, že většina žen, ale je důležité pochopit důvody, proč se to děje přímo, to znamená, že vaše tělo má tendenci to říct.

Jak již bylo řečeno, játra úzce souvisí s krví, takže není překvapující, že to je také spojena se všemi typy menstruačních pocity, jako jsou záchvaty, post-menstruační syndrom, nepravidelná menstruace, atd . V důsledku toho játra hrají důležitou roli při regulaci menstruačního cyklu.

Reguluje metabolismus bílkovin včetně účasti na asimilaci ženských hormonů - estrogenu a progesteronu. Bolest břicha

V důsledku poruchy trávení, mohou se vyskytnout příznaky, jako je bolest, otoky a tlak v břiše, doprovázené hrozných bolestech pod žebra na pravé straně. Když je zánět jater, klikne na vnější část sousedních oblastí těla, což vyvolává bolest.

Migréna Migréna může být způsobeno mnoho věcí, ale některé z nich, a to zejména v případě, že se opakují často spojován s zažívací potíže a přetížení jater. Migrény se nyní vyskytují během menstruace, jestliže příliš mnoho jedete nebo pijete, nebo pod vlivem toxinů (tabákový kouř, znečištění životního prostředí atd.). Tyto migrény jsou výsledkem přetížení jater, které se zase snaží odstranit všechny toxické látky z těla.

Sezónní únava

Když přijde na jaře, lidé se často cítí unavení než obvykle a zdá se, že je zapotřebí mnohem většího úsilí, aby bylo možné pracovat celý den. Pokud se to zpravidla vyskytuje během změny sezón, možná budete potřebovat posilovat játra s některými přírodními léky nebo zelenými šťávami.

Poslech vaše tělo signály, mohou lidé pochopit, jaké příznaky si vědomi z nich nebo ty poruchy v těle, a na co se zaměřit, jaké kroky podniknout, aby zlepšení zdraví a prevenci závažných onemocnění.

Obrázky s laskavým svolením neuroticcamel a elle_ann.


Co by ženy měly vědět o rakovině tlustého střeva

Co by ženy měly vědět o rakovině tlustého střeva

Zajímavosti Podle Světové zdravotnické organizace (WHO), rakovina tlustého střeva nebo rakovina tlustého střeva, se vyskytuje u 10-15% světové populace, což ji řadí na druhé místo v incidenci po rakovině plic . Je také důležité si uvědomit, že rakovina plic a rakovina tlustého střeva se často objevují u žen.

(Zajímavosti)

5 Chyb, které děláme v ranních Zajímavá fakta

5 Chyb, které děláme v ranních Zajímavá fakta

Dzelenchyt poplašné celém domě a je čas se probudit a vstát z postele. Co obvykle děláte na prvním místě? Okamžitě vyskočí z postele, běž do sprchy, rychlé občerstvení něco, a šaty a „Ready, Set, Go“? ráno děláme spoustu chyb , a věřte tomu nebo ne, ale tyto malé detaily mohou vážně poškodit vaše zdraví.

(Zajímavosti)