Zapal krk? Vyzkoušejte tyto domácí prostředky!


Zapal krk? Vyzkoušejte tyto domácí prostředky!

Měl jste někdy krk? Chcete se naučit, jak se s touto běžnou poruchou zabývat? Přečtěte si více o tomto článku.

Když je krk propuštěn, existují potíže při pohybu nebo krčení krku kvůli bolesti a nepohodlí. To může být doprovázeny dalšími příznaky, včetně bolesti hlavy, nepříjemné pocity v ramenou a pažích, silnou a nesnesitelnou bolest v krku, ztráta spánku kvůli nepohodlí, a tak dále.

Podrobnější informace o necitlivosti krku

Bolest se může objevit náhle v oblasti krku a zmizí co nejrychleji. Pokud tato bolest přetrvává a během několika málo dnů nezmizí, nebo se často vyskytuje několikrát měsíčně, je to chronický případ, který by měl být věnován zvláštní pozornost.

Proč je bolest v krku? To může způsobit mnoho faktorů, včetně: protahování

  • svalové zranění nebo špatné držení těla
  • pobyt v jedné poloze po celé hodiny (zvláště v sedě)
  • napětí deformace
  • špatná kvalita spánku přetížení krku větší váhu, nebo náhlé pohyby
  • zvedání cvičení

To se může stát v důsledku vážnějších onemocnění vyžadujících lékařskou pomoc. Například meningitida a kýla intervertebrálního disku způsobují ztuhlé svaly krku. Je důležité, aby příznaky nebyly ignorovány, zvláště pokud jsou intenzivnější.

Domácí léky ztuhlé šíje

Jak již bylo zmíněno, ztuhlost krčních svalů mohou být mírné nebo intenzivní (chronické). V posledním případě nemůžete obrátit hlavu bez pocitu bolesti. Zde jsou některé opravné prostředky, které budou užitečné, pokud trpíte tímto problémem:

Masáž

Toto je nejoblíbenější domácí lék. Můžete jít k masérovi nebo požádat někoho doma, aby pečlivě masíroval krk. Pro efektivnější použití esenciálních olejů. Nemusíte jít ven a koupit je, protože můžete použít ty, které již máte po ruce, včetně oliv.

Jednoduše je zahřejte v myčce nebo v mikrovlnné troubě. Buďte opatrní, abyste nepoškodili pokožku. Teplo a pohyb jsou vhodné pro hnětení svalů, ať už na krku nebo na jiné části těla.

Trvat několik kapek oleje (pokud budete používat éterické oleje, zkuste levandule nebo rozmarýn) a aplikovat na postiženou oblast s krouživými pohyby jemným tlakem. To vám umožní uvolnit poškozené svaly a podpořit krevní oběh, který odstraní pokles v několika minutách.

Teplo

Aplikace tepla na necitlivé svaly je skvělý způsob, jak zmírnit bolest. Můžete například vzít si horkou sprchu a nahradit krk vody vroucí vodou, aby namočit ručník a dal ho kolem krku jako obklad nebo dokonce použít elektrický ohřívač.

Pokud je tato alternativa není k dispozici, mohou být vyhřívané přikrývky, polštáře se semeny, nebo tak něco (dejte pozor, abyste se nespálili) a zábal kolem krku.

Vana se solí

Vana se solí Epsom je další skvělý prostředek pro znecitlivělé svaly. Tato sůl je bohatá na hořčík, který podporuje průtok krve a také je schopen snížit napětí svalů.

Koupel doplňte teplou vodou a přidávejte malé množství solí Epsom, aby se rozpustil. Posaďte se do vody, aby byl krk namočený. Příjemné doplnění bude, že tato metoda pomůže uvolnit se obecně.

Jablečný ocet

Jablečný ocet má mnoho zdravotních výhod. V případě bolesti svalů pomáhá snižovat otoky. Jednoduše navlhčete látku octem a položte ji na krk jako komprese. Další možnost: postiženou oblast protřejte octem.

Rádio

Řezte několik kusů syrové ředkvičky a aplikujte na postižené místo. Nechte několik minut a pak opláchněte teplou vodou. Tento cenově dostupný nástroj se opravdu uklidňuje a osvěží.

Cvičení I když se bude jen těžko hýbat krkem, nebo bolest nebo strach, ale důležité obnovit pružnost svalů. Začněte s velmi pomalými cviky a sledujte bolest.


Přírodní způsoby k posílení imunity

Přírodní způsoby k posílení imunity

Přírodní znamená, že imunitní systém má důležitou funkci ochrany tělo proti onemocnění, způsobených viry, bakterie, houby a paraziti. Takže silný imunitní systém vám pomůže zajistit dobré zdraví ve všech vašich každodenních záležitostech a udržet správnou kvalitu života. Naučte se, jak přirozeně posilovat imunitní systém!

(Lidových opravné)

Nejlepší zelenina pro prevenci rakoviny

Nejlepší zelenina pro prevenci rakoviny

Rakovina je onemocnění charakterizované abnormálním růstem buněk, které již nefungují správně. Toto porušení vede ke zničení přirozených procesů organismu, což ovlivňuje fungování postiženého orgánu nebo systému. Rakovina je hlavní příčinou smrti na světě, věří, že je způsobena mnoha faktory, včetně genetiky, hormonálních změn, kouření nebo alkoholu, špatné výživy a emocionálních faktorů.

(Lidových opravné)